Samsung F6770/F6650

Bebol

New member
Panowie wybaczcie, że nudzę ale dzisiaj zobaczyłem reklamę w neo samsunga 46f6500 za 2990 zł. Model, który był testowany przez tdx... Warto z tego sklepu wziąć ten TV? Opłaca się dopłacać 400 zł do 46f6670? Różnica to MD oraz 600 Mhz, a także metalowy pilot. Jakość obrazu będzie o wiele gorsza?

Moim zdaniem nie warto dopłacać, bierz F6500 z 4 letnią gwarancją Samsunga. Sam też go kupiłem, tylko że 40 cali właśnie dlatego, że była promocja na gwarancję. Za te pieniądze Tv jest ok.
 

Jann

New member
Znalazłem jeszcze taniej w morele.net.

46f6500 jest za 2847 zł, a 46f6770 jest za 3300. Różnica jest ogromna... Chyba jednak zdecyduję się na f6500. Myślice, że micro dimming, aż tak bardzo poprawi jakość obrazu w przypadku modelu f6770>
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Znalazłem jeszcze taniej w morele.net.

46f6500 jest za 2847 zł, a 46f6770 jest za 3300. Różnica jest ogromna... Chyba jednak zdecyduję się na f6500. Myślice, że micro dimming, aż tak bardzo poprawi jakość obrazu w przypadku modelu f6770>

Bierz F6500...parę stówek masz w kieszeni i 4 lata gwarancji zamiast dwóch...Promocją z gwarancją nie jest w każdym sklepie, jak kupowałem w Neo24, ale u nich już się chyba skończyła. Pozostaje Neonet, o innych sklepach nie słyszałem póki co. Różnicy w obrazie, tak jak ludzie piszą, praktycznie nie ma, więc tak jak ci już pisałem wcześniej, moim zdaniem nie warto dopłacać...
 

psiaja

Member
Czołem
Od środy posiadam na testach 46F6770..
Do soboty TV działał na jakiejś nędznej kablówce kiedy to kupiłem antenę Dipol 44/21-69 Tri Digit oraz wzmacniacz Dipol LNA 177 (do tego jakiś zasilacz oraz 8m zwykłego kabla).
Dziś ok 20 zauważyłem, że prawie na wszystkich kanałach, górna połowa obrazu dziwnie smuży - występują jakieś dziwne przesunięcia obrazu i nie ważne, czy to obraz statyczny, czy dynamiczny.
Na innym źródle (HDD pod USB) problem nie występuje.
Tu pytanie - sypie się tuner, czy chwilowe problemy z NTC?
Kręcenie regulatorem przy zasilaczu nic nie daje.. Bawiłem się ustawieniami, ale żebym był aż taki dobry ;) ?

moim zdaniem nie warto dopłacać...
Chyba, że ktoś nie może pogodzić się z wyglądem - ta kurza stópka, jak w chatce Baby Jagi :p
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Faktycznie ta "kurza stopka" jest beznadziejna, na szczęście u mnie Tv wisi na ścianie, więc nie ma problemu:) Zresztą są gusta i guściki, jednemu może się podobać, drugiemu nie.

Za różnicę w cenie można kupić wieszak i jeszcze zostanie na "flaszkę" :p No i oczywiście jest 4 lata gwarancji, a nie 2. Opcja dobra dla ludzi którzy chcą kupić TV w tym przedziale cenowym.
 

Bebol

New member
ja polecam poszukać okazji. ja znalazłem nowy 46f6770 za 2950. kupiłem około 2 tygodnie temu.

No okej, tylko jeśli w obrazie nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy F6500 a F6770 (lub jest ona niewidoczna dla zwykłego "kowalskiego") to lepszą propozycją aktulnie jest zakup F6500 z 4 letnią gwarancją w tej samej cenie.
 

psiaja

Member
ja polecam poszukać okazji. ja znalazłem nowy 46f6770 za 2950. kupiłem około 2 tygodnie temu.

moje gratulacje.. dobra cena ! sklep internetowy?

Faktycznie ta "kurza stopka" jest beznadziejna, na szczęście u mnie Tv wisi na ścianie, więc nie ma problemu:)
U mnie niestety TV stoi i nie chciałem robić z rtv'ki grzędy w kurniku ;)
Za różnicę w cenie można kupić wieszak i jeszcze zostanie na "flaszkę" :p
Zdrowe podejście do kasy ;) :D
 

Jann

New member
Bebol u mnie również tv będzie wisiał więc podstawkę na allegro sprzedam :D Przeszukałem wczoraj sklepy internetowe i nigdzie nie znalazłem 4letniej gwarancji? Ona dodawana jest za darmo do f6500? W sumie, aż tak mi nie zależy na 4letniej gwarancji. Jeszcze nigdy niczego nie oddałem do reklamacji. Albo nic się nie psuje albo sam naprawiam :)
 

Bebol

New member
Bebol u mnie również tv będzie wisiał więc podstawkę na allegro sprzedam :D Przeszukałem wczoraj sklepy internetowe i nigdzie nie znalazłem 4letniej gwarancji? Ona dodawana jest za darmo do f6500? W sumie, aż tak mi nie zależy na 4letniej gwarancji. Jeszcze nigdy niczego nie oddałem do reklamacji. Albo nic się nie psuje albo sam naprawiam :)

Widziałem reklamę sklepu Neonet i tam jest ten TV. Z tego co ja zrozumiałem, to jest dodawana za darmo, podobnie jak to było wcześniej. Jak ja kupowałem swojego 40F6500 (pod koniec stycznia) to promocja była w Neo24 i Neonecie (promocja była na wszystkie rozmiary F6500). Teraz jest chyba tylko na ten jeden rozmiar 46cali i tylko w Neonecie. Najlepiej zadzwoń i się dowiedz, chyba, że nie zależy ci na gwarancji to kupuj co tam wolisz:).
 

trek21

Member
moje gratulacje.. dobra cena ! sklep internetowy?

;) :D

Znalazłem ofertę w necie pewnego małego sklepu RTV w Warszawie. Blisko mojego miejsca zamieszkania, pojechałem obejrzałem na miejscu i zdecydowałem się na kupno.

u mnie tv wisi na ścianie. nie myślałem wcześniej o sprzedazy stopki. wiecej po ile ktoś je kupuje :p

w sumie za zaoszcedzona kase kupiłem jeszcze soundbar hw-f355 (znalalzem na allegro powystawowy za 360pln).

Telewizor ustawilem wg jednego z polecanych ustawien na forum i jestem aktualnie zadowolony.
 

psiaja

Member
Soundbar'a też zamierzam kupić, ale póki co, trochę kasy trzeba włożyć w "zagracenie" mieszkania, więc zakup przesunie się w przyszłość (trek21 - zadowolony jesteś z zakupu dodatkowych głośników?)

Co do obrazu, to ustawiłem jak to polecał tdx, ale nie jestem w pełni zadowolony (delikatna chmurka w lewym rogu TV) i szukam innych ustawień, które zminimalizują mi ten defekt
 

trek21

Member
Soundbar'a też zamierzam kupić, ale póki co, trochę kasy trzeba włożyć w "zagracenie" mieszkania, więc zakup przesunie się w przyszłość (trek21 - zadowolony jesteś z zakupu dodatkowych głośników?)
ja u siebie takze zagracam :p stoi telewizor a kanapy jeszce brak :)

z sounbar jestem zadowolony. lepszy niz fabryczne glosniki.

ogolnei tylko wkurza ze jest oddzielny pilot. bo mozna za posrednictwem soundshare robic wszsytko jednym, jednak ja jestem zwolennikiem kabla optycznego. a hw-f355 nie jest mozliwe ustawienie jednego pilota przy podlaczeniu kablem.
 

fayera

New member
Witam.Posiadam od niedawna Samsung 46'' F6770 i pytanie w związku z tym jaka aplikacja potrzebna jest do oglądania filmów online m.in ze stron films-online,zalukaj etc.?Film można oglądać do powiedzmy 20-30 min. i następuje bufforing i na tym się kończy przygoda.Dziwne,że ostatnio oglądałem "wilk z wall street" i poleciał cały film.

I jak wyłączyć ten biały prawie na pół monitora pasek na dole?
 

luki1260

New member
Mam problem, Możecie sprawdzić czy na firmware 1118.2 w plikach z dzwiękiem DTS słychać trzaski, zaniki fonii dosłownie na milisekundy. Na komputrze oczywiście to zjawisko nie występuje. Dzwięk bezpośrednio z głośników TV.

Z kodowaniem AC3 jest ok.
 
Do góry