Samsung F6770/F6650

zbyniu4

New member
Odkopię trochę temat. Ok miesiąca temu kupiłem klawiaturkę Logitecha K400 i za cholerę nie mogę jej używać w tv. Tzn tv ją widzi ale klawiatura w żaden sposób nie chce działać na nim. Tak sobie pomyślałem, że problem może polega na tym że odbiornik usb Unifying mam włączony w tv i laptopie jednocześnie ( mam 2 Unifying jeden był z myszką drugi dostałem z klawiaturą ). Jak tą klawiaturkę uruchomić żeby działała w tv. Jakieś pomysły!
 

F6770

New member
Witam

Właśnie stałem się posiadaczem Samsunga F6770 i mam takie nieco dziwne pytanie, mianowicie czy można podłączyć do niego dwie anteny ? chodzi mi o podłączenia aircable i satellite ? i jakby było można to ustawienia obrazu bo fabrycznie do mnie nie przemawiają, dziękuję i Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Można, masz osobne wejście do DVB-T/C i osobne do DVB-S. co do ustawień sprawdź w stopce
 

trek21

Member
Witam,
czy ktoś wie jak ustawić polskie znaki w filmach odtwarzanych z pendrive?
i mam drugie pytanie bo jak mam film w .avi to wczytuje mi automatycznie napisy, jednak juz w .mp4 nie chce mi w ogóle wczytać napisów.
Wiecie co z tym zrobić?
 

tdx

New member
Bez reklam
napisy sciagaj napiprojekt jako srt.
Jak już odtwarzasz film z napisami ostatnia zakładka umożliwia zmiane kodowania na europe środkową/centralną oraz wybór wielkości czcionki
 

tdx

New member
Bez reklam
F6510 jest biały a to to samo co F6500 F677700 ma metalowy pilot i kwadratową postawę 600Hz i microdimming. Jakoś obrazu po kalibracji zbliżona.
Bez nie j F6770 lepiej świeci
 

realpablo

New member
dzięki tdx, chyba raczej zdecyduję się na 6770, ale jeszcze jak on wypada na tle f6640 lub f6650. Aha....a co sadzisz o philipsie 55pfl6008k. Czy jest on zrobiony z chinskich czesci i czesto sie psuje? Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
to dokładnie to samo tylko inny wygląd...

6008 dobry TV tylko spieprzony przez soft.

Nasi skośnoocy znajomi robią coraz ciekawszą elektronikę więc nie upatrywał bym w tym słabości.

Słaby jest SOFT!
 

krzysb

New member
Witam. Jestem nowym użytkownikiem, choć od dawna czynnie śledzę wątek serii f6770 i chcę wszystkich serdecznie pozdrowić. Analizując temat tv serii f6770 nie natrafiłem na problem, który męczy mnie od jakiegoś czasu w moim 46f6770. Być może ktoś z Was miał to samo i ma rozwiązanie. Chodzi o to, że wydaje mi się, że tv jest strasznie zamulony. Przy uruchomieniu smarta zakładki przerzucają się z widocznym efektem przycinania, nie ma płynności. Podczas wyłączania smarta też ewidentnie widać jak poszczególne aplikacje tną się - zero płynności. Zgodnie z sugestią zaprzyjaźnionego fachowca powyłączałem fabrycznie włączoną blokadę rodzicielską, która niby spowalnia system. Niby jest ciut lepiej, ale dalej nędza. Brakuje mi już pomysłów. Problem męczy mnie tym bardziej, że nawet samo menu tv chodzi tak, jakby chciało się najpierw namyśleć, co ma uruchomić. Poprzednio miałem serię d i tv reagował w mgnieniu oka, na dotyk, a ten niby nowszy i lepszy bardzo mnie drażni tempem otwierania czegokolwiek. Tv jest zaktualizowany ( zresztą miał już fabrycznie) wersję 1117. Może ktoś ma jakieś lekarstwo, a może to po prostu wada fabryczna?
 

zbyniu4

New member
Przeprowadź aktualizację software z linku który podałem kilka postów wyżej a później przywróć ustawienia fabryczne tv wg wskazówek tdx. No niestety trzeba będzie wszystko poustawiać od nowa ale powinno pomóc.
 

krzysb

New member
Dzięki za radę. Zrobiłem aktualizację do 1118. Jakiegoś szału nie ma, jedyne co zauważyłem to chyba szybsze wychodzenie ze smarta, ale dalej przerzuca strony w zwolnionym tempie i ewidentnie klatkuje. Co zaś do przywrócenia ustawień fabrycznych trochę mnie przeraża czasochłonność ustawiania z powrotem parametrów, tym bardziej, że mam zamontowany moduł cam nc+ i musiałbym na nowo ustawiać kolejność programów. Programy, które zaczytuje z listy nc+ przy wyszukiwaniu kanałów później są niemożliwe do poprzestawiania kolejności, stąd wyszukiwałem wszystkie satelitarne, niepotrzebne śmieci wyrzuciłem z listy, a dopiero to co mnie interesuje ustawiałem wg mojej kolejności. Teraz mi się nie chce tego robić na nowo, może kiedyś....Aha , nie wiem czy to wina modułu czy "te typy tak mają" ale nie zawsze wyświetla mi nazwy aktualnie nadawanych programów, dopiero po przerzuceniu na inny kanał i powrocie do wybranego wcześniej uaktualnia się nazwa aktualnie nadawanego programu, ale da się z tym żyć, przyzwyczaiłem się....Moduł resetowałem, uaktualniałem i nic nie daje, problem chyba tkwi gdzieś w tv.
 

realpablo

New member
Witam. Juz mialem zamowic samsunga ue55f6770, ale jesxcze male pytanko: w tej cenie jest sharp lc60le752, ktorego wybrac tak na 100% ? Ten sharp ma tylko 200hz, czy to nie za malo, telewizje ogladam z ponad 4m. Ma on rowniez matowa matryce a pokoj mam w poludnie nasloneczniony. Z gory dzieki za rade
 

SDman

Banned

realpablo

New member
poczytałem, nawet opowiadala by mi wielkość tego sharpa. ale co z tym odświeżaniem 200hz to nie za mało? podobno ludzkie oko powyżej 200hz nie widzi różnicy. Czyli sharp leppszy od tego samsunga
 

SDman

Banned
poczytałem, nawet opowiadala by mi wielkość tego sharpa. ale co z tym odświeżaniem 200hz to nie za mało? podobno ludzkie oko powyżej 200hz nie widzi różnicy. Czyli sharp leppszy od tego samsunga

Liczy się natywne 100hz i matryca od Sharpa.
Oczywiście od razu blu BD-F6500 i masz świetną jakość i smart TV jak w Samsungu

Pozdr.
 

Quado

New member
Witam wszystkich,

jestem szczesliwym posiadaczem tego modelu.
Jednakze dzisiaj - bez powodu - na ekran wyskakuje mi komunikat:

'Brak zap. kanałów. Uruchom automatyczne strojenie'. - i tak w kolko, nie wazne co klikne. Mam dekoder Orange pod HDMI1 i zadnej innej anteny nie mam podlaczonej do TV.

Wczesniej wszystko dzialalo az tu nagle bach. Zrobilem akt. opr. ale nic nie dala. Zrobilem reset do ustawien fabr. - tez nic.

Macie moze jakies pomysly?

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Zaprogramuj 1 kanal analogowy recznie na probe

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Quado

New member
Zaprogramuj 1 kanal analogowy recznie na probe

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12

Dziękuję.
Dzisiaj rano włączam TV - i oczywiście działa bez problemów... nie wiem co sie wtedy stało.
Na przyszlość chyba rzeczywiscie zaprogramuje 1 kanal - nie wiem czy cos to da jezeli nie mam zadnej anteny podpietej.

Pozdrawiam.
 
Do góry