Samsung F6770/F6650

asked

New member
Hmm... Zrób może przywrócenie ustawień fabrycznych. Tym sposobem wyeliminujesz błędne ustawienia TV.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Paskuda78

New member
Po restarcie Smart Hub i przywróceniu ustawień fabrycznych występuje nowy problem z konfiguracją Smart Hub ( niestabilne połączenie internetowe (0) ) zarówno po WIFI jak i kablu. Może to nie jest dobry dzień na zabawę z TV. :(
 

Paskuda78

New member
Witam.
Jednak wczoraj nie był dobry dzień, dziś rano wszystko się udało ale niestety problem dalej występuje, dla ułatwienia lub zagmatwania dodam że po wyjściu z YouTube są dźwięki przełączania kanałów i głośności. Przy okazji możne ktoś wie gdzie wyłączyć te dźwięki.?
 

tdx

New member
Bez reklam
Menu ekranowe > System > Ogólne > Reagowanie dźwiękiem 》 off

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

pyczkens

New member
Otwieranie kartonu w sklepie dotyczy tylko samodzielnego odbierania telewizora w sklepie. Po prostu "martwią się" i zabezpieczają przed kombinowaniem klientów. Sprzedawca jako przykład podał taką sytuację: kupiłem tv, odbieram go, jadę do domu 20km, w domu rozpakowuję tv, okazuje się, że matryca jest uszkodzona. Ja domyślam się, że to oni uszkodzili mi ją podczas transportu DO sklepu, oni z kolei twierdzą, że ja uszkodziłem ją sobie sam gdy wracałem do domu. W domyśle mam gwarancję, towar jest uszkodzony, ich wina. I tutaj myk. Podczas takiej sytuacji wszelkie konsekwencje ponosi sklep, z którego zabierałem telewizor. Innymi słowy, sprzedawca zasugerował, że w razie co to oni jako sklep mają 5k w plecy.
Co do MotionPlusa to jest to absolutnie pierwsza opcja jaką zawsze wyłączam w każdym TV. Nie podoba się to ani mnie, ani nikomu kogo znam. Wszyscy wyłączają. Jest to "efekt", jest nienaturalny i obdziera mnie z radości oglądania filmów. Jeśli chcę oglądać teatr to okej, ale do filmów to się nie nadaje. Technologie znam z mojego referencyjnego CRT'ka, zawsze towarzyszyły jej nazywane przeze mnie "predatory";) Zauważyłem, że po ponad 10 latach absolutnie nic się w tej materii nie poprawiło.
Niemniej jednak odpalę dziś bądź jutro na moment tryb w najmniejszym możliwym stopniu i przetestuję pływanie pasków:]
 

Paskuda78

New member
Moja historia z zakupem w euro RTV jest trochę inna, mianowicię na pytanię o możliwość sprawdzenia sobię kilku TV na miejscu gość się oburzył że jak to oni nie będą otwierać i podłączać bo towar jest dobry. I na moję pytanie co będzie jak towar okaże się niedobry to jest od tego Serwis. Więc pytam się gościa czy jak kupuje nowy samochód to też go nie sprawdza tylko ufa do samego końca sprzedawcy i bierze go np. z zarysowanym błotnikiem a potem się wraca do serwisu to gośc mi na to że skala trochę nie ta bo fura warta o wielę więcej. :) A _na pytanie czy jak będą pasy na matrycy, to odpowiedział że te matryce takie wady mają. :-o Więc się pytam czemy sprzedają Tv z wadą ukrytą, gośc się zamkną. Najlepsze się pytam czy jak coś będzie nie tak z tym Tv to mi wymienią od ręki, to pomyśli. Ja mu na to że jak on myśli to mu Tv oddam w ciągu 10 dni bez podania przyczyny, gość mi na to że to trzeba z kierownikiem ustalić. To mu powiedziałem że niech sobię ustawę sprawdzi. Skończyło się na tym że poprosiłem o innego człowieka do obsługi bo z tym człowiekiem nie mogłem, ale w końcu tylko sprawdziliśmy matrycę i czy wszystko jest. Dlatego też jestem zdziwiony poziomem euro w którym kupiłeś swój Tv.
 

pyczkens

New member
Sam jestem sprzedawcą od kilku lat i tym bardziej mnie bierze jak trafiam na kogoś mało ogarniętego. Myśl o sprawdzeniu kilku matryc przeszła mi przez głowę, ale przecież w moim najbliższym euro wisiała tylko jedna sztuka na ekspozycji.
Zastanawia mnie tylko czy zbyt duzo nie wymagam, ale widzę tak jakby warstwę ochronną matrycy( o ile takowa istnieje). Mianowicie przy np. Jaśniejszych scenach widac nieruchome pasy, paski, pionowe obszary, które wyglądają jakby były brudem. Matryca nie ma nawet pyłka na sobie więc zastanawiam się co to jest.
Swoją drogą odpaliłem właśnie ps3 w trybie gry. Laga brak, ale wrócił do mega jaskrawych u zywych barw i bodaj najmocniejszego podświetlenia. Nie dla mnie. Wracam na tryb film:)
 

dyziek84

New member
Witam Wszystkich!
Ja swój TV kupiłem w zeszły wtorek i też jak większość w EEA. Po wskazaniu wybranego modelu spytałem Pana czy jest możliwość sprawdzenia produktu - usłyszałem, że tak. Moja radość minęła błyskawicznie, gdy zobaczyłem jak to przebiega, mianowicie: ekspedient wyjął towar z pudełka i włączył tv, pojawiło się niebieskie tło do konfiguracji na co powiedział, że z Jego strony to wszystko:grin:. Więc pytam: jak to, ja chcę sprawdzić obraz a on, że tylko tak mogą sprawdzić bo trzeba przeprowadzić konfigurację, która kosztuje coś około 40zł - żenada.
Następnie chciałem zadać dwa pytania:
1. Co to za matryca: 46A1AFAV, EU,6770,NONE?
2. Gdy piszecie w propozycjach ustawień:
"-czerwony: 49/19/0
-zielony: 41/49/7
-niebieski: 0/43/49
-żółty: 51/49/15
-cyjan: 0/50/50
-purpurowy: 48/45/49

balans bieli
przes.C/Z/N : 25/25/28
wzm. C/Z/N : 18/23/21
gamma 0"

jak należy ustawić te wartości i gdzie?? Pozdrawiam
 

dyziek84

New member
Gdzie to się ustawia to wiem, natomiast nie wiem co to mianowicie oznacza taka wartość np. czerwony: 49/19/0, w ustawieniach nie ma możliwości ustawienia .../.../... tylko ustawia się jedną wartość na suwaku.
 

tdx

New member
Bez reklam
Balans Bieli po 2 wartości dla każde z kolorów
10P Balans Bieli 3 wartości dla kazdego z kolorów dla 10 interwałów
Przestrzeń kolorów 3 wartości kla każdego z kolorów
 

thisisn

New member
Hej wam, mam parę pytań przeczytałem cały temat najpierw.. :) więc tak mam samsunga F6770

1. na niektórych reklamach widać że jest taki inny ekran startowy jakiś taki piąty ? jak gdyby pulpit gdzie można chyba zamieścić jakieś dodatkowe informacje jak np pogoda - może można to jakoś dodać ? coś jak homebrew ?:)

2. Czasami wydaje mi się ze obraz jest za szybki.. wcześniej oglądałem tylko na monitorze czym takie coś może być spowodowane ? nie wiem czy zauważyliście takie coś może mi się tylko wydaje mój wcześniejszy tv miał 24cale i był crt

3. czy można jakoś głosowo włączyć youtube'a ? i czy jest możliwość zmiany jakości w oglądanym filmiku na youtube ? a może jest jakaś inna aplikacja która może zastąpić youtube'a ?

4. z jakich innych nie standardowych aplikacji korzystacie ? ja obecnie korzystam z acuweather poza standardowymi

5. Jak można ustawić by się włączał od razu na kanale bez smart huba ?
 

tdx

New member
Bez reklam
ad1 samsung w dalszym ciągu nie włączył tej usługi w PL jest to movies and tv show filmy i seriale czyli coś jak vod

ad2 musisz ustawić parametr motion plus pod siebie np na wyraźny
Menu ekranowe > Obraz > Opcje obrazu

ad3 nie ale możesz oglądać przez www przeglądarki. Sciągni vevo moim zdaniem jest dużo fajniejszy i bez reklam

ad4 vevo, vody wszelkiej maści

ad5
chodzi ci o warto obejrzeć?
Menu ekranowe > Funkcje Smart > Ust usł w ON TV > OFF
 

tdx

New member
Bez reklam
Powiem Ci że ja czasem słucham playlist i na razie tego nie zauważyłem a to jakieś konkretnie teledyski czy losowo?
 

jarjar82

New member
..nie, VEVO tv leci bez przycięcia ...ale wybranie niektórych teledysków z tematycznych przedziałów skutkuje czarnym ekranem....znam te teledyski ..weź odpal Benny Benassi - Satisfaction :D

...jeśli dobrze pamiętam, Ty masz ustawiony region pod USA ...może część teledysków VEVO jak i na YT jest dla Polski ograniczona
 
Do góry