Samsung F6400 a F6800

intelx

New member
Ja jestem posiadaczem 46F6650 zakupionym w Electro po baaardzo dobrej cenie:) Szczerze jestem bardzo zadowolony z TV, wcześniej miałem Sharpa 32" 50hz, ten ma CMR 600HZ, Micro Dimming do tego bajery ze Smarta:) Telewizor służy głównie do oglądania filmów z dysku, oglądanie Tv bardzo mało. Muszę poszukać jakiś dobrych ustawień bo szczerze to obraz w dzień wydaje mi się lepszy niż w nocy, brak jakiegokolwiek cloudingu, wszystko równomiernie podświetlone.

@Mateeo1 - 46F6650 posiada tuner satelitarny tak ? DVB-S2
 
Ostatnia edycja:

patefkrak

New member
Ciekawy jestem, jak Ci ten śmiga 46F6650 podczas oglądania np. meczów?

Ja co prawda chce kupić 55 cali ale waham się między F6500, a dopłatą 700 zł do modelu F6640 (ale wtedy podobno zyskuje 600 Hz i Micro Dimming).
 
Ostatnia edycja:

intelx

New member
Jest napisane, że ma DVB-S2 więc powinien mieć, ja nie korzystam więc nie ma jak sprawdzić.

Z tyłu obudowy powinno być gniazdo "F" do podłączenia.

Zresztą też go juz zamówiłem :D. Na allegro jest jeszcze 8 sztuk po tej świetnej cenie 3500 z konta sklepu ELEKTRO :D:D. Mam nadzieje ze nie bede żałował ;P
 

mrk886

New member
również zastanawiam się nad kupnem modelu 46f6650. W Saturnie powiedziano mi że ten model ma direct led a es6900 ma ledy krawędziowe. Które rozwiązanie jest lepsze... ?
 

green11

New member
hmmm dziwna sprawa z tą cena na allegro:) na oficjalnej stronie sklepu 3500 zł kosztuje model 40 calowy, a 46 kosztuje 4500- a tu taka promocja na allegro za 46 cali-3500-ciekawe skąd taki prezent dla klientów... kuszące:)
 

patefkrak

New member
DRA mam nadzieje, że jesteś już szczęśliwym posiadaczem F6640 )

Może byś się podzielił jakie swoimi opiniami, sugestie z obcowania z tym telewizorkiem?
 

Xander

New member
Klapka otwiera się na takiej samej zasadzie jak w smartfonach Samsunga.
podważyć w miejscu gdzie jest nacięcie i jechać dookoła, puszczą zaczepy.
 

falek4

New member
Mam pytanie

W jaki sposób otworzyć pilot smart touch by włożyć baterie ? Zaraz coś mnie trafi, z tym otwieraniem ech

Dokładnie tak jak masz na naklejonej instrukcji na pilocie;)

Seria F6640 jest serią na wyłączność dla MediaMarkt/Saturn, więc jeśli ktoś ma okazję kupić ten model poza tymi dwoma sklepami to oznacza, że model nie pochodzi z PL dystrybucji a co za tym idzie ma inny region a przez to różnice w Smarcie oraz brak możliwości serwisowania w PL.


Pozdrawiam
 

zbigi22

New member
Czytam i czytam ten wątek i zamiast tego, co można się spodziewać po tytule, czyli różnic pomiędzy F6400 i F6800 trafiam na takie wypowiedzi:

z tych dwóch wybrałbym F6640, odpowiednik serii es6800, z CMR 600 Hz...

Przecież F6640 nie jest to ani model F6400 ani F6800.

I tak w przeważającej ilości postów dyskutowane są różnice między modelami nie wymienionymi w wątku. Do 6640 jeszcze dorzucono F6500.

A może to ja nie potrafię zrozumieć o co tu chodzi? Czy F6640 albo F6500 mają coś wspólnego z F6400 lub F6800?
 

vulcanor

New member
Dokładnie tak jak masz na naklejonej instrukcji na pilocie;)

Seria F6640 jest serią na wyłączność dla MediaMarkt/Saturn, więc jeśli ktoś ma okazję kupić ten model poza tymi dwoma sklepami to oznacza, że model nie pochodzi z PL dystrybucji a co za tym idzie ma inny region a przez to różnice w Smarcie oraz brak możliwości serwisowania w PL.


Pozdrawiam

Ale to chyba nie do końca jest prawda, kontaktowałem się z samsungiem dzisiaj w tej sprawie i model 6640 jest dystrybuowany w dystrybucji polskiej w sklepach, można go kupić w innych sklepach poza saturnem i media markt.
 

Mateeo1

New member
Macie jakie ustawienia do swoich "F" ?? bo ja na swoim ciągle kombinuję i nie wygląda to źle. Jak oglądałem film z dysku to właśnie efekt teatru był a oglądane było na trybie film gdzie motion plus było włączone ale po wyłączeniu wszystko grało. Muszę się troche pobawić z kolorami bo jakieś średnie są.
 

Przybek

New member
tdx czy masz jakieś swoje preferencja co do ustawień (kalibracji) TV serii F. Najważniejszy byłby dla mnie parametr - Balans bieli i przestrzeni kolorów. Posiadam od 5 lat 46B7000 którego całkiem nieźle udało mi się skalibrować. Moje "nastawy" można znaleźć na tym forum. Teraz nabyłem 40F6900 do sypialni i walczę z obrazem od 2 dni i nie jestem zadowolony. Poza tym coś nie mogę o nim ani słówka znaleźć w sieci.
Pozdro Przybek
 

tdx

New member
Bez reklam
W PN pewnie przygarnę któryś z modeli serii F6xxx choć jak sam miałeś B7000 i teraz zakupiłeś niższy model do sypialni to może być ciężko :)
 

przeeemek

New member
Mam problem z przeglądaniem forum. Cały czas informacja, że firefox coś zablokował i nie mogę niczego poszukać/poczytać.

Szukam tv 46 cali i skusił mnie 46f6800 - można go kupić za około 3700zł ale teraz wpadłem na 46f6640 i okazuje się, że jest ciut lepszy. Ale w saturnie kosztuje aktualnie 3999zł.

Co byście polecili kupić w mojej sytuacji. Może jakiś inny model. Najlepiej, żeby był troszkę tańszy niż droższy :).
 
Do góry