Samsung Evolution Kit- sensowność ewentualnego montażu

Markus1

New member
Witam
Myślę, że można by rozpocząć wątek dla osób, które swoje zgodne modele TV Samsung doposażyły w ten dodatkowy (nie tani w końcu) upgrade.
Proszę pisać o sensowności zakupu, własnych uwagach z eksploatacji dodatku itp.
W tym roku ma się lada moment pojawić już druga wersja tego dodatku dla roku 2014.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Ciekaw jestem czy warto kupić ponieważ mój ojciec posiada 46es8000 i czy nakłonić go czy odpuścić,co mamy dodatkowego ?
 

Markus1

New member
Ja myślę że warto poczekać ze względu na fakt, że jeden rok w funkcjach smart nie robi specjalnej różnicy. Po co przepłacać za nowy model telewizora co roku. Ten upgrade warto kupować gdzieś po 2-4 latach. Jeśli tylko samsung nie zmieni koncepcji corocznego wydawania tych uaktualnień. Osobiście nie jestem jakimś maniakiem instalowana co roku nowinek technicznych ale myślę, że już co 2-3 lata taki upgrade ma sens jeśli tylko nie chcemy zmienić matrycy.
 
Ostatnia edycja:

Klonowładny

New member
Wedlug zachodnich doniesien, w roku 2014 nowe evo kit nie zostanie wydane. Telewizory z serii F sa wystarczajaco wydajne na nowe oprogramowanie ktoro ma byc przychodzic w aktualizacjach. :eek:k:
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ja tego nie rozumiem,a to nie jest tak,że kupując evolution kita(es8000-2012r)aktualizacja będzie przez parę lat ? tzn chodzi mi o to czy po pierwszej aktualizacji (po kupnie) i np w przyszłym roku znowu będzie jakaś aktualizacja ? czy tutaj chodzi tylko o coś takiego,kupuje kita podłączam,aktualizacja zrobiona i tyle ?
 

harryt

New member
"Zrobiona i tyle". Kupując Evolution kit 2013, kupujesz płytę główną od nowszego modelu TV, czyli po instalacji będziesz miał F8000. Zyskasz np. Quadcore.
Modernizacja będzie możliwa przez cztery lata. Jak kupisz EK 2014 to będziesz miał funkcjonalność H8000 itd. do 2016 r.
Z tego wynika , że najlepiej kupić EK po 4 latach, o ile nie przyjdzie jakaś rewolucja w matrycach.

Klonowładny skąd ta informacja ? Samsung has two new 2014 Evolution Kits - FlatpanelsHD
 
Ostatnia edycja:

Marek36

New member
Evo Kit poprawia całkiem sporo jeśli chodzi o funkcjonalność TV z 2012.
Jedyny problem jaki mam do dzisiaj to funkcje komend głosowych.
TV reagował na komendy duuuuuużo lepiej bez Evo kit'a niż z nim.
Wcześniej takie sterowanie sprawdzało się dobrze, teraz doprowadza mnie do frustracji.
Nowa wersja podobno sprawdza się dużo lepiej ..... tylko nie wiem czy chcę to dalej sprawdzać.
 

harryt

New member
Z instrukcji obsługi: "To gniazdo jest przeznaczone do obsługi urządzenia dodatkowego o nazwie Evolution Kit. Evolution Kit umożliwia uruchamianie w telewizorze wielu
najnowszych aplikacji, zapewniających wyższy komfort użytkowania.
Urządzenie Evolution Kit, które może nie być dostępne dla wszystkich produktów, będzie można nabyć osobno najwcześniej w roku 2013"

Wynika, że planowali ale zaniechali. Coś jak internet@TV w serii B. Chcieli ale stwierdzili, że w pełni funkcjonalne będzie dopiero w serii C.

Ale to moje spekulacje. Zasięgnij języka u Samsunga.
 

prezy

New member
Bez reklam
Dwie rzeczy które mnie denerwują w Evo Kit to:
1. Mankamenety z instalacją (nie jest to takie proste jak w opisie)
2. Zobaczcie sobie pobór mocy gdy tv ma Evo Kit :-(
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Totalna porażka jak kolega piszę,d8000 jest miejsce na EK ale nie ma takiego który by działał ;)BRAVO SAMSUNG
 

tdx

New member
Bez reklam
Totalna porażka jak kolega piszę,d8000 jest miejsce na EK ale nie ma takiego który by działał ;)BRAVO SAMSUNG

Taaa Brawo ale dla kogoś innego....

Fotka 55D8000

Samsung++UE55D8000++back+panel.jpg


To miejsce na slot adapter CI a nie na EVO....
 

jacek375

New member
FUCK,
to wygląda tak jak i w moim 46D800!!!
Może faktycznie to gniazdo, nie jest pod EK :(
A co to jest CI, pod adapter platformy cyfrowej, zamiast dekodera?
 

tdx

New member
Bez reklam
Dokladnie jest to miejsce na slot w ktore wkladasz mod ci w ktory wkladasz karte :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry