Samsung eu55ks7000 + htpc = problem

Witam.

Nie wiem gdzie szukać pomocy już więc tu napiszę. Posiadam jak w temacie:
TV Samsung eu55ks7000.
HTPC z grafiką geforce 1050.

Problem polega na tym że chyba za dobrze nie działa połączenie miedzy HTPC a TV. Chodzi o odświeżanie.

W HTPC miałem od zawsze LibreELEC obecnie najnowszą wersje 8.0.1. Problem polega na tym że jak jest ustawione odświeżanie na 60Hz w TV Sat jak i w filmach widać dziwne przycinanie obrazu bardzo często a najlepiej widać przy szybkich ruchach kamery.

Zacząłem kombinować na różne sposoby. Na początek podłączyłem stary TV LCD żeby sprawdzić i na starym TV Samsunga 1920x1080x60Hz i chodzi super.

Następnie podłączyłem antenę dvb-t do TV Samsung eu55ks7000 i sprawdziłem i obraz z DVB-T chodzi super więc TV jest ok.

Uznałem że libreElec niema dobrych sterowników do tej karty graficznej bo jest zbyt nowa. Jak by na to nie patrzeć jest to prawda bo czytałem i pisałem na forum LibreELEC i KODI. Odpisali mi że nvidia już ich nie wspiera jak chodzi o najnowsze karty graficzne i jest problem z wspomaganiem sprzętowym. I nie będzie działać na tej karcie graficznej wspomaganie dla filmów 4K Hevc.

No więc kolejna rzecz jaką zrobiłem było wsadzenie starej karty graficznej na której wszystko działało super w full hd (geforce 630gt).

Jak się okazało nadal jest to samo czyli szarpanie obrazu na filmach i TV.

Poddałem się i zainstalowałem windowsa 10 i najnowsze sterowniki nvidia. Do tego zakupiłem jeszcze dvbviewer jako odtwarzacz TV sat i wgrałem najnowsze kodi 17.1.

Problem dalej jest. Już nie mam do tego ani siły ani pomysłów. Czy po prostu ten TV nie umie się dogadać z komputerem? Ma ktoś jakiś pomysł?

Jeszcze się teraz zacząłem zastanawiać czy nie zmienić odświeżania pod windowsem 10 z 60Hz na inną?
 
Do góry