Samsung es6100 Yamaha rx-473 xbox 360

chickenowa

New member
Witam,
Mam problem z moim sprzętem jeśli chodzi o przerywający dźwięk od czasu do czasu.
Dźwięk przerywa gdy włączę film z dysku zewnętrznego (Western Digital 3.0) który jest podpięty do telewizora Samsung es6100 i tylko przy Dolby Digital.
Opis podłączenia : centralnym punktem jest yamaha rx473 i do niej podłączony jest telewizor przez hdmi oraz xbox również przez hdmi. Przerywanie dźwięku nie występuje na xbox ie a tam dźwięk jest również w jakości Dolby Digital. Problem pojawia się przy dysku zewnętrznym. Apogeum przerwy w dźwięku osiągnęły gdy podłączyłam dysk zastępczym (dluzszym) kablem USB 3.0. Wtedy dźwięk zrywalo co chwila. Potem zmieniłam kabel na oryginalny i problem się zmniejszył natomiast i tak nie został zlikwidowany i słychać przerwy co jakiś czas.
Kolega zasugerował ze to może tv juz nie wyrabia i nie jest w stanie przetworzyć tak dużych plików dźwiękowych. Dziwne jest jednak ze obraz jest zawsze bez zakłóceń
Moje pytanie czy wpływ na to może mieć kabel hdmi? Używam jednych z tańszych( po 20zl) kabli. Z drugiej strony takie same problemy powinnam mieć z xboxem a ich nie ma. Czy rzeczywiście to jest problem tv?
Mysle nad kupnem odtwarzacza bluray żeby zlikwidować ten problem-podobno on wtedy będzie dekodował dźwięk. Pytanie tylko który z odtwarzaczy wybrać żeby nie wydać fortuny i żeby miał 3d? Czy to pomoże?
Proszę o rady bo tracę cierpliwość
 

chickenowa

New member
Jeszcze jedna rzecz: w telewizji z anteny pokojowej tez dźwięk przerywa na dolby digital, ale to jest chyba wina sygnału?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
A probowalas podłączyć tv przez kabel optyczny z wyjścia audio cyfrowego? Być może będzie ok. Warto sprawdzić.
 

chickenowa

New member
Właściwie już rozwiązałam problem. Kupiłam lepszy kabel hdmi i nic nie przerywa....
Optyk byłby ok ale wtedy musiałabym xbox łączyć z tv i ciągnąć kolejny kabel ;)
Dzięki za chęci i zostawię notkę dla potomnych:
KABEL HDMI MA ZNACZENIE!
wcześniej używałam jakiegoś no nama kątowego 1.4 za 20zl , dziś kupiłam kabel od Sony high speed ethernet i problem ustał...
 
Do góry