Samsung ES6100 i DLNA

Cyanide

New member
Samsung ES6100, DLNA i transkodowanie...

Witam
Od dłuższego czasu posiadam Samsunga UE40ES6100 i większość filmów/seriali jakie posiadam na PC oglądam za pomocą DLNA, korzystam do tego z serviio.

Z żadnym formatem dotychczas problemu nie miałem a to też dzięki pewnie transkodowaniu, ale tu zaczyna się pewien problem.
Mam jeden koncert 1080p który jest dość ciężki bo ma 13GB w formacie mkv.
I nie wiem czemu ale większość mkv można oglądać bez transkodowania (PC nie musi się pocić) ale ten np. musi być transkodowany bo inaczej nie czyta formatu (a przyznaje się, że nie znam się zbytnio na mkv, ale przypuszczam że są różne typy zapisu takiego kontenera formatu?).

A problem jest taki iż przy transkodowaniu PC nie wyrabia i zacina oglądany koncert.

Stąd moje pytanie - czy da się i jeśli jak to jakim programem i jak przerobić to MKV na takie MKV które działało by bez transkodowania?

Z góry dzięki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Jacobz

New member
Podłączę się do wątku.

Nie masz problemów z napisami w serviio? Serviio śmiga o niebo lepiej od AllShare'a, ale nie chciał mi czytać napisów przy wszystkich formatach filmów. Może masz na to jakiś sprawdzony sposób? Albo może gdzieś jest opcja której nie zaznaczyłem? :razz:

Ewentualnie jaka jest dobra alternatywa programu do obsługi DLNA dedykowanego pod model ES6100?
 
Do góry