Samsung E6500 + zestaw audio +/- dekoder

siekier_90

New member
Witam,

Udało się kupić TV, ale ponieważ SCART nie przesyła obrazu HD powstał problem z połączeniem Samsung E6500 + zestaw audio (Radmor i kolumny) +/- dekoder.
W tym momencie dekoder mam podłączony do TV przez kabel hdmi, a do dekodera podłączyłem Radmora z kolumnami. Z powodu takiego połączenia mam problem z dźwiękiem, gdy chcę podłączyć np pendrive do telewizora, lub chcę oglądać TV naziemną, YouTube'a; bo dźwięku nie ma.

Czy wystarczy jakiś rozdzielacz przy Radmorze i podłączyć go jednocześnie do TV i dekodera, czy istnieje jakiś inny, skuteczny sposób?
 

brutalus

Member
Jeśli chcesz mieć dźwięk z tv korzystając z yt, albo wbudowanego odtwarzacza plików to musisz wykorzystać cyfrowe wyjście audio.
Eurozłącze w tv posiada również analogowe wyjście audio, ale obawiam się że tv nie puści dźwięku korzytając z ww funkcji.

Myślę, że optymalnym rozwiązaniem w twoim przypadku może być użycie DACa
FiiO D3 - Ceneo.pl
 

brutalus

Member
Dzięki temu możesz podłączyć tv z głośnikami, wyglądało by to tak:
kablem optycznym łączysz tv z dac'em, i kablem analogowym dac z głośnikami (wzmacniaczem Radmor?)
Nie musisz wtedy łączyć dekodera z głośnikami, bo dźwiek z tv idzie do głóśników, niezależnie z jakiego źródła coś oglądasz (dekoder, yt, pendrive).
 
Ostatnia edycja:

siekier_90

New member
Dokładnie radio Radmora 5102-TE + korektor Radmora.
Nie da rady połączyć tego inaczej, z wykorzystaniem Radmora?
 

siekier_90

New member
Co nie zmienia faktu, że tata może nie zgodzić się na takie rozwiązanie bo będzie chciał wykorzystać radio w zestawie więc poczekam na inne rozwiązanie, ale jestem wdzięczny za pomoc.
 
Do góry