Samsung DVD-R 155

karoo

New member
Pod choinkę dostałem nagrywarkę Samsung DVD-R 155. Ponieważ jest to moja pierwsza nagrywarka chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy odnośnie jej użytkowania:
-jakiego złącza użyć aby uzyskać najlepszy obraz(Component czy HDMI)
-dlaczego nagrywarki Samsung nie nagrywają na płytach DVD+R/RW
-czy jeśli nagrywam jakiś film to czy telewizor może być wyłączony lub czy w tym czasie mogę np. oglądać jakiś inny film na CYFRZE+ przez dekoder od CYFRY?
-czy jeśli chcę oglądać telewizję (antenę mam podłączoną do Nagrywarki) to nagrywarka musi być włączona??

Pozdrawiam i z góry dziękuje.:cool:

Wesołych Świąt!!!
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Wybacz, ale na początek popraw słowo urzyć na użyć.

Pyt: -jakiego złącza urzyć aby uzyskać najlepszy obraz(Component czy HDMI)
Odp: Teoretycznie HDMI, ale najlepiej porównaj, gdyż czasami z komponentu jest lepiej.

Pyt: -dlaczego nagrywarki Samsung nie nagrywają na płytach DVD+R/RW
Odp: Bo nie lubią plusów. Ja np. mam odtwarzacz DVD Panasonic z czasów, gdy nie lubili plusów i wyłączyli możliwość ich odtwarzania. Na szczęście dało się to ominąć. Teraz nadal plusów nie lubią, ale nie wyłączają ich obsługi. Podobnie było z Pioneerem. Oni też nie obsługiwali plusów, ale już obsługują. Ponieważ darowanemu koniowi...

Pyt: -czy jeśli nagrywam jakiś film to czy telewizor może być wyłączony lub czy w tym czasie mogę np. oglądać jakiś inny film na CYFRZE+ przez dekoder od CYFRY?
Odp: Może być wyłączony pod warunkiem, że antena jest podłączona do nagrywarki. Czy będziesz mógł oglądać C+, to zależy od podłączenia. Podczas nagrywania z anteny nagrywarka może nie przepuścić sygnału z C+, ale to już musisz sprawdzić, bo nie wiem.

Pyt: -czy jeśli chcę oglądać telewizję (antenę mam podłączoną do Nagrywarki) to nagrywarka musi być włączona??
Odp: Nie sądzę, ale może to zależeć od systemu oszczędzania energii. Moja Sony może być włączona lub wyłączona, a sygnał przepuszcza.

ArtS :)
 
Do góry