Samsung DVD-HR738

Flinston

New member
Decyzje musisz podjac sam obawiam sie ze nikt za ciebie tego nie zrobi.
Ja mialem troche tej determinacji i wybrlem wlasnie samsunga - nie zamienilbym sie nigdy na panasonica , dleczego opisałem wyzej.
:cool:
 

Kaceli

New member
Flinston napisał:
Decyzje musisz podjac sam obawiam sie ze nikt za ciebie tego nie zrobi.
Ja mialem troche tej determinacji i wybrlem wlasnie samsunga - nie zamienilbym sie nigdy na panasonica , dleczego opisałem wyzej.
:cool:

Jasne, że decyzje podejmę sam. Zachęcałem tylko (prosiłem) aby ktoś podjął się wyspecyfikowac przewagi Samsunga (np. nad Panasonicem), bo - w gruncie rzeczy - na tych ledwie dwóch poprzednich stronach padło wiele zarzutów pod adresem tej nagrywarki.
 

polpedro

New member
Witam,
Mam problem z nagrywaniem. Podłączyłem samsunga dvd-hr738 zgodnie z instrukcją: do telewizora za pomocą przewodu component, do dekodera cyfrowego polsatu za pomocą scart oraz do anteny zewnętrznej. Podczas nagrywania aktualnie oglądanego programu występują widoczne na ekranie telewizora zakłócenia(przerywany obraz) wraz z komunikatami brak sygnału. Podczas odtwarzania tak nagranego programu również te zakłócenia. Podczas odwarzania w menu podglądu nagranych programów, zakłoceń nie ma. Czy to defekt sprzętu, czy jednak nieprawidłowe podłaczenie?
 

Kaceli

New member
No, i zaległo głębokie, trwające już 11 dni, milczenie. Czy naprawdę nie da się powiedzieć już nic więcej dobrego (lub przeciwnie) o bohaterze tego wątku Samsungu 738. Ja przynajmniej jeszcze go nie skreśliłem z listy kandydatów do zakupu.
 

JerzyR77

New member
kilka pytań

Mam zamiar kupić nagrywarkę, ale model DVD-HR735 ze 160GB dyskiem - innych różnic (poza USB) nie zauważyłem w sos. do ..738.

Może ktoś podzielić sie informacjami i odpowiedziec na kilka pytań:

- jak z głośnością tego Samsunga w por. do Panasonica ..55/65
- czy posiada podtrzymywanie zegara jak w magnetowidzie bo w instrukcji nie doczytałem sie tego
- jak działa pilot (czy trzeba kierować wprost do sprzetu czy działa z dużych kątów też)?
- jak z łatwośćią obsługi - czy kobieta nie będzie miała problemów z programowaniem nagrywania itp? Czy obsługa jest intuicyjna czy bez instrukcji nie da się np. zaprogramować Timera?


jeśłi ktoś ma jeszcze inne uwagi to proszę o podanie.

Z góry dziekuje
JerzyR
 

mosca

New member
NAPISY w DIVX

Witam wszystkich!

Ja również stałem się posiadaczem tej nagrywarki. Oto moje spostrzeżenia:


"+"
1. Ładny wygląd - pasuje do czarnego jak i srebrnego telewizora. Kolorowe podświetlenie przycisków tylko dodaje mu uroku.

2. Możliwość kopiowania dvd, divx, mp3, jpg z USB, DVD, CD, na HDD i idwrotnie - jest to niewątpliwie najważniejsza zaleta tej nagrywarki.

3. Przejrzyste menu - szybko się łapie o co chodzi.

4. Całkiem ładny, poręczny pilot.

5. Jak na razie odtwarza wszystko od DVD po divx - nie miałem jeszcze żadnych problemów.


"-"

1. Brak skalowania DIVX!!!!!! To jest dramat. Niestety na razie nie posiadam jeszcze szerokoekranowego LCD i oglądanie divx w 16:9 to prawdziwa katorga. Używam programu DrDivx do przekonwertowania ale przecież nie będę konwertować każdego filmu.

2. Napisy w DIVX są źle zsynchronizowane. Nie wiem czemu ale jest przesunięcie 1 sek do tyłu i dodatkowo o wiele szybciej znikają niż na kompie - czy da się temu jakoś zaradzić?????? W momencie gdy jest dużo dialogów napisy tak szybko znikają, że nie da się nic przeczytać. Proszę o pomoc.

3. Dość powolny 1 rozruch urządzenia - spowodowane również tym, że za każdym szuka płyty - da się to jakoś ominąć??

4. Słychać jak pracuje ale jeżeli się mocno wsłuchamy. Tak jest OK

5. Brak możliwości tworzenia katalogów i sortowania plików - dziwne, że przy sprzecie za taką cenę nie postarali się o możliwości tworzenia playlist.


To tyle moich uwag na razie. Proszę o ewentualne odpowiedzi na zamieszczone wady. Jeżeli dałoby się je jakoś zniwelować to sprzęcik możnaby uznać za idealny. Ogólnie jestem zadowolony i polecam każdemu.


POZDR
 

Kaceli

New member
mosca napisał:
Witam wszystkich!
Ja również stałem się posiadaczem tej nagrywarki. Oto moje spostrzeżenia:
..............................
2. Możliwość kopiowania dvd, divx, mp3, jpg z USB, DVD, CD, na HDD i idwrotnie - jest to niewątpliwie najważniejsza zaleta tej nagrywarki.
POZDR

Wybacz, ale z możliwością nagrywania czegokolwiek na CD to chyba się "przejęzyczyłeś". Według instrukcji obsługi HR738 może z CD tylko odtwarzać.
 

mosca

New member
Kaceli napisał:
Wybacz, ale z możliwością nagrywania czegokolwiek na CD to chyba się "przejęzyczyłeś". Według instrukcji obsługi HR738 może z CD tylko odtwarzać.

To fakt trochę się zagalopowałem. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony. Pewnie będę miał coś do dodania jak już pojawi się u mnie Panas TX 32LX70F ale z tym jeszcze muszę trochę poczekać. Zobaczymy jak będzie chodzić na HDMI - ale już z tego co czytam będą problemy na DIVX. Chyba, że mi Panas ładnie przeskaluje obraz.
Proszę innych użytkowników tej nagrywarki o wypowiedź w sprawie wad które podałem w poprzednim poście!!!


Pozdrawiam
 

mosca

New member
Czy ktoś zna sposób na poprawne wyświetlanie napisów w DIVX w tej nagrywarce??? Może trzeba zastosować inny format pliku napisów. Wyświetlanie napisów o 1, 2 sek za wcześnie + szybkie znikanie jest naprawdę denerwujące. Proszę o pomoc.
 

enter

New member
Samsung DVD-HR735

Kupiłem wczoraj w MediaMarkt w Szczecinie za 899 zł.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
Odpowiadam koledze powyżej:
Mam zamiar kupić nagrywarkę, ale model DVD-HR735 ze 160GB dyskiem - innych różnic (poza USB) nie zauważyłem w sos. do ..738.

Może ktoś podzielić sie informacjami i odpowiedziec na kilka pytań:

1- jak z głośnością tego Samsunga w por. do Panasonica ..55/65
2- czy posiada podtrzymywanie zegara jak w magnetowidzie bo w instrukcji nie doczytałem sie tego
3- jak działa pilot (czy trzeba kierować wprost do sprzetu czy działa z dużych kątów też)?
3- jak z łatwośćią obsługi - czy kobieta nie będzie miała problemów z programowaniem nagrywania itp? Czy obsługa jest intuicyjna czy bez instrukcji nie da się np. zaprogramować Timera?


ad.1-brak porównania
ad.2-zegar wyłączyłem z sieci i wszystko znikło
ad.3-działa
ad.4 bardzo prosta obsługa

ps.do ad.2-po około 5 minutach wszystko zostało przywrócone do stanu przed wylączeniem z sieci.Czyli podtrzymuje wszystkie zaprogramowane funkcje nawet po odcięciu zasilania./bez łaski/
 
Ostatnia edycja:

JerzyR77

New member
Od kilku dni chodzi u mnie samsung model ..737 - IMHO całkiem udany zakup. Zastanawia mnie tylko, czy mozna równoczesnie nagrywac jakis program i odtwarzac inny (nagrywanie i odtwarzanie z dysku). Podczas nagrywania odtwarzać można płytę DVD, ale jak odtwarzac nagrany wczesniej program? mozna odwarzac własnie nagrywany program przed zakonczeniem nagrania a nie mozna odtwarzac innego programu? czy ja nie potrafię tego zrobić?
 

marp

New member
Ma już ktoś Samsunga HR-755 albo 757?

Jeśli macie już ten nowszy model dajcie proszę znać jakie są wasze doświadczenia z nim. Czy poprawiono "niedoróbki" modeli 735/738? Chodzi mi przede wszystkim o napisy w divx-ach oraz skalowanie. A może pojawiły się nowe ?
 

aftur

New member
samsung dvd-hr738

Witam odrazu z problemem kupilem pare dni temu ta nagrywarke jak w temacie i zaraz pierwszy problem menu polskiego nie ma (zakupiona w niemczech) i pytanie czy jest mozliwosc aktualizacji i wklepanie jej polskiego bo nie wyswietla polskich trzcionek na stronie samsunga bylem i nic co ciekawe w opcji napisow jest polski prosze was co robic bo rece opadaja.
 

pisk

New member
marp napisał:
Jeśli macie już ten nowszy model dajcie proszę znać jakie są wasze doświadczenia z nim. Czy poprawiono "niedoróbki" modeli 735/738? Chodzi mi przede wszystkim o napisy w divx-ach oraz skalowanie. A może pojawiły się nowe ?

Witam,

moim zdaniem nie warto. Miałem przez 3 dni i oddałem.
1. Włączenie kabla HDMI włącza tryb PS na wszystkich wyjściach.
2. nie można przewijać mp3
3. kodowanie napisów do divx trzeba wybierać za każdym odtwarzaniem filmu - domyślnie wybiera kodowanie europa zachodnia.

skalowanie i synchronizację napisów chyba poprawili - ale miałem za krótko, żeby sprawdzić na dużej ilości filmów.
 

pisk

New member
aftur napisał:
Witam odrazu z problemem kupilem pare dni temu ta nagrywarke jak w temacie i zaraz pierwszy problem menu polskiego nie ma (zakupiona w niemczech) i pytanie czy jest mozliwosc aktualizacji i wklepanie jej polskiego bo nie wyswietla polskich trzcionek na stronie samsunga bylem i nic co ciekawe w opcji napisow jest polski prosze was co robic bo rece opadaja.

Opcja napisów w menu dotyczy płyt DVD. Żeby poprawnie wyświetlał polskie czcionki w divx-ch, trzeba przed rozpączęciem odtwarzania wybrać kodowanie napisów. Ale już nie pamiętam, którym klawiszem, bo nagrywarkę oddałem.
 

mosca

New member
pisk napisał:
Witam,

moim zdaniem nie warto. Miałem przez 3 dni i oddałem.
1. Włączenie kabla HDMI włącza tryb PS na wszystkich wyjściach.
2. nie można przewijać mp3
3. kodowanie napisów do divx trzeba wybierać za każdym odtwarzaniem filmu - domyślnie wybiera kodowanie europa zachodnia.

skalowanie i synchronizację napisów chyba poprawili - ale miałem za krótko, żeby sprawdzić na dużej ilości filmów.

I tak obecnie nie ma lepszej nagrywarki do odtwarzania wszystkiego i nagrywania w obie strony. Mam HR 757 i jestem zadowolony pomimo, że pewne niedoróbki zostały naprawione ale spartolili to co było dobre - np. kodowanie napisów, przewijanie 2x z dźwiękiem (dźwięk często skacze, obraz się rozmywa), brak CM Skip. Ale mamy już skalowanie do 1080i, jest sortowanie, zmiana nazw plików, tworzenie katalogów, nagrywanie na płytach DVD +, jednoczesne odtwarzanie i nagrywanie, TimeSlip, TimeShift, Anynet+ (HDMI CEC).

Włączenie kabla HDMI włącza tryb PS na wszystkich wyjściach.Co to znaczy ??
 

pisk

New member
mosca napisał:
Włączenie kabla HDMI włącza tryb PS na wszystkich wyjściach.Co to znaczy ??
Do nagrywarki chcę podłączć projektor po HDMI oraz po euro zwykły TV. Mój TV nie obsługuje progressive scan. I wystarczy włożyć kabel HDMI do gniazda w tej nagrywarce, to automatycznie i bez możliwości wyłączenia włącza się tryb progressive scan na wszystkivh wyjściach z nagrywarki. Więc jeśli chciałbym oglądać coś na projektorze, tu musiałbym włączać kabel i po zakonczeniu projekcji wyciągać go spowrotem.
 
Do góry