Samsung - DTS

kupictv

New member
Planuję kupić 55 cali. Nie potrzebne mi cuda na kiju. Ma być dobry obraz i dźwięk. Do oglądania tv i filmów z laptopa. Do 4 tys. zł.
Z porównań i opinii kuszą Samsungi: 55NU8042, 55NU8072 (czym istotnym się różnią?), ale że jestem zielona to nie wiem o co chodzi z tym że nie dekodują DTS. Czy to jest problem przy oglądaniu filmów ściągniętych na laptopa? Czy w DTS jest kodowany dźwięk tylko w filmach 4K?


Ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również dzwiekiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? póki co stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno południowe z boku, nie świeci na tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? mały Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? WIFI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? może
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4 tys.
 
Ostatnia edycja:

Kluczboy

New member
Planuję kupić 55 cali. Nie potrzebne mi cuda na kiju. Ma być dobry obraz i dźwięk. Do oglądania tv i filmów z laptopa. Do 4 tys. zł.
Z porównań i opinii kuszą Samsungi: 55NU8042, 55NU8072 (czym istotnym się różnią?), ale że jestem zielona to nie wiem o co chodzi z tym że nie dekodują DTS. Czy to jest problem przy oglądaniu filmów ściągniętych na laptopa? Czy w DTS jest kodowany dźwięk tylko w filmach 4K?

Niestety na filmach ściągniętych z netu w jakości 720p czy 1080p nie będzie dźwięku bo Samsungi w serii 8 nie obsługują tego kodeka DTS. Pozostaje szukać innego TV z obsługą tego formatu albo dokupić tv boxa.
Z tego co kiki tutaj pisał to Philips 55PUS8303 za 3799 zł obsługuje DTS ale to jest matryca IPS.

Ww. przez Ciebie telewizory różnią się pilotem i kolorem ramki i chyba kanałem dystrybucji (ale tego nie jestem pewien)

Zerknij do poniższego wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/139709-tv-55-z-kodekiem-dts-do-4tys.html
 
Ostatnia edycja:

kupictv

New member
Dzięki za link, jednak niewiele mi pomógł. Kuszące są te philipsy z ambilightem, ale ta matryca IPS odstrasza.
Ale chociaż już wiem że te Samsungi mi się nie sprawdzą :(
 

Kluczboy

New member
Poszukaj modeli ubiegłorocznych, one obsługują DTS tylko na niektórych kanałach są przycięcia obrazu...to największa wada 7 serii, podobno aktualny soft 1050 ten problem rozwiązuje, znaczy się są delikatne przycięcia ale to jest akceptowalne.

Pamiętaj też że w modelach NU8xxx podczas oglądania filmów z napisami matryca się rozjaśnia i ściemnia więc może Ci to przeszkadzać. Tego efektu nie zaobserwowałem w modelach z serii NU7xxx

Sam nie kupiłem jeszcze TV ale raczej wybieram model UE58NU7102 i dokupię jakiegoś TV Boxa
 

piterrrxd

New member
Niestety na filmach ściągniętych z netu w jakości 720p czy 1080p nie będzie dźwięku bo Samsungi w serii 8 nie obsługują tego kodeka DTS.

Większość kopii jest z dźwiękiem AC3, więc głos będzie. Problem będzie tylko z niektórymi kopiami, w których jest tylko DTS. Pełne kopie BR mają zazwyczaj do wyboru DTS lub AC3.
 

Kluczboy

New member
Większość kopii jest z dźwiękiem AC3, więc głos będzie. Problem będzie tylko z niektórymi kopiami, w których jest tylko DTS. Pełne kopie BR mają zazwyczaj do wyboru DTS lub AC3.

Zależy skąd te filmy się ma :) więc może akurat Twoje materiały źródłowe posiadają dźwięk AC3
Jeśli chodzi o mnie to wszystkie filmy jakie ostatnio oglądałem i jakie mam w kolejce do oglądania są z DTS. Pełnych kopii BR nie posiadam więc nie testowałem.
 

z3nfist

New member
ja właśnie mam 55NU8072, który nie dość ze niema DTS, to nie widzi XviD-ów..

ja własnie tak robię...

Pazera Free Audio Extractor 64bit PORTABLE - tym programem konwertuję z DTS na AC3, AAC ścieżkę audio.


tym zaś programem, MKVToolNix podmieniam ścieżkę audio, odhaczam "ptaszka" przy dts, zaś do katalogu dodaje prze-konwertowany plik audio z dts na np. AAC, można dołączyć również napisy w formacie .srt i wszystko potem mieć w 1 pliku.


operacja trwa dość szybko.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja polecam mimo wszystko jakiś odtwarzacz. Shield TV + Kodi to mistrzostwo świata. Biblioteka filmów wygląda genialnie. Całość działa bardzo szybko, łącznie z błyskawicznym przewijaniem filmów po 70 - 80GB.
 

timonek

Member
Bez reklam
ja właśnie mam 55NU8072, który nie dość ze niema DTS, to nie widzi XviD-ów..

ja własnie tak robię...

Pazera Free Audio Extractor 64bit PORTABLE - tym programem konwertuję z DTS na AC3, AAC ścieżkę audio.


tym zaś programem, MKVToolNix podmieniam ścieżkę audio, odhaczam "ptaszka" przy dts, zaś do katalogu dodaje prze-konwertowany plik audio z dts na np. AAC, można dołączyć również napisy w formacie .srt i wszystko potem mieć w 1 pliku.


operacja trwa dość szybko.

pozdro
Dosc szybko czyli ile ?
 

piterrrxd

New member
Może Samsung coś zrobi w tym kierunku i dodadzą tego DTSa. W końcu jest to raczej problem programowy niż sprzętowy, skoro doryczy wszystkich modeli 2018.

Mam za to inne pytanie - jak w NU7400 ustawić odpowiedni tryb kolorów odtwarzając plik HDR z USB? W sklepie włączałem film mkv h265 hdr i obraz był blady, w opcjach gammy nie można było ręcznie zmienić np na 2020.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Pytam z ciekawości... czy Wy słyszycie na głośnikach telewizyjnych różnice w dźwięku z DTS lub bez DTS ?
 
Do góry