Samsung DSB-h370G (PC) + amplitunery po hdmi...

trollu

New member
Cześć
Czy komuś udało się skutecznie połączyć HD dekoder polsatu (DSB-h370G) po hdmi z amplitunerami? Będę wdzięczny za wskazanie, które ampli współpracują z tym sprzętem bez problemów (moje Onkyo-606 niestety nie...)
pzdr
tomek
 

yaneq

New member
Bez reklam
chodzi o audio video czy może tylko audio? w opcjach samsunga musisz ustawić dane dotyczące wyjścia hdmi. w amplitunerze pewnie podobnie. napisz coś więcej jeśli nie poradziłeś sobie jeszcze z tematem.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli chcesz mieć obraz oraz dżwięk przekazany za pomocą HDMI musisz podłączyć przewód z dekodera do amplitunera na wejście HDMI w amplitunerze,natomiast w amplitunerze z gniazda HDMI wyjście połączyć przewód z telewizorem i wówczas jak włączysz telewizor,dekoder oraz amplituner to w tym połączeniu będziesz miał dżwięk na głośnikach oraz obraz na telewizorze,tylko musisz w menu amplitunera dobrze ustawić wszystkie opcje.
 

mario.d

New member
Niestety nie jest to takie proste jak pisze vienna1980. Ja też bezskutecznie staram sie podłączyć dekoder samsunga (HD) do ampli Yamaha V663. Próbowałem już rożnych konfiguracji i kabli - niestety nic z tego, a np. z DVD Yamahy bez problemu. Jak by ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu to czekam na info.
 

trollu

New member
trollu napisał:
Cześć
Czy komuś udało się skutecznie połączyć HD dekoder polsatu (DSB-h370G) po hdmi z amplitunerami? Będę wdzięczny za wskazanie, które ampli współpracują z tym sprzętem bez problemów (moje Onkyo-606 niestety nie...)
pzdr
tomek

Cześć
Przy okazji porządków w kablach spróbowałem ponownie połączyć Samsunga HD z Polsatu z amplitunerem Onkyo tx-606 kablem HDMI.... i zaczęło działać. Najwyraźniej aktualizacje oprogramowania w tunerze Samsunga usunęły stary "nierozwiązywalny" problem :)
tomek
 

andgest

New member
Cześć
Przy okazji porządków w kablach spróbowałem ponownie połączyć Samsunga HD z Polsatu z amplitunerem Onkyo tx-606 kablem HDMI.... i zaczęło działać. Najwyraźniej aktualizacje oprogramowania w tunerze Samsunga usunęły stary "nierozwiązywalny" problem :)
tomek
U mnie to nadal nie działa. Gdy łączę samsunga i BD Player z ampli onkyo dwoma kablami HDMI, a potem ampli kolejnym kablem HDMI z plazmą, to widzę i słyszę BD. Od samsunga nic. Próbowałem przekładać kable, korespondować z Samsungiem i Polsatem i nic. Zanim połączę z plazmą tylko połączonego z ampli samsunga, mam dźwięk w kinie, a gdy dołączę do plazmy, dźwięk znika. Może coś poradzicie?
 

symt

New member
Witam
jak podłączyć dekoder Samsung 370G do 2 tv w sąsiednim pokoju? W starym Sagemie nie ma problemu - jest w nim wejście i wyjście antenowe koncentryczne więc sygnał idzie po koncentryku do 2 tv na którym mam i stacje z naziemnej i z dekodera. W Samsungu są tylko 2 wyjścia scart (oba mam zajęte - nagrywarka). Czy da się jakoś połączyć samsunga z 2 tv po koncentryku (zależy mi by go wykorzystać, bo mam na stałe wmontowany w ścianę)
 
Do góry