Samsung D6500 i mkv

krzysr

New member
Cześć, potrzebuję pomocy. Może ktoś się spotkał z takim objawem jak u mnie. Mam całą kolekcję plików w formacie mkv i jak podłączam dysk z tymi filmami bezpośrednio do tv to wszystko pięknie działa. Natomiast jeśli dysk wpinam do sieci to TV go widzi ale jak chcę odtworzyć plik mkv to krzyczy ze nie obsługuje tego formatu.

Co może być przyczyną ze przez USB działa wszystko idealnie a przez DLNA nie chce działać?
 

ryshard

New member
Tv Samsunga potrzebują specjalnego nagłówka podczas przesyłania czegoś po DLNA, tak więc domyślnie z WMP nic nie pójdzie. Trzeba użyć serwera dedykowanego pod Samsunga. Nie wiem jak się on nazywa i działa pod windows sam używam linuxowego serwera MediaTomb, jest w nim możliwość dodawania nagłówków i z tego już działa.
 

krzysr

New member
Czy może ktoś wyjaśnić troszkę jaśniej, co trzeba zrobić żeby przez DLNA odtwarzać mkv? I dlaczego z avi nie ma problemu a z mkv są?
 

Mariow

New member
Ale co się wyłącza TV ? To chyba masz coś nie tak z tym TV rwie obraz resetuje się, umnie po dlna działa ok odtwarza bez problemu mkv, właśnie testowałem mkv 3D po dlna i działa super.
 

Mariow

New member
Zainstalowałem tylko programik ALLSHARE po odpaleniu programu TV wykrywa połączenie wifi z kompem i tyle. W programie pokazujesz mu gdzie jest filmik i dajesz odtwórz.
 

pfranki

New member
właśnie testowałem mkv 3D po dlna i działa super.

witam, możesz podać jakiś tytuł filmu który oglądałeś? bo rozumiem że to był film zrobiony konkretnie pod 3D? czy oglądałeś przez konwersję 2D do 3D? bo ja dzisiaj szukałem cały dzień jakichś filmów zrobionych specjalnie w 3D ale nic nie znalazłem...
 

mefihl

New member
Czy ktoś miał problem, że po podłączeniu TV do amplituner przez HDMI 1.4 ARC, dźwięk czasem przerywa? Amplituner tak jakby przez sekundę nie dostawał sygnału, ale zaraz znów wykrywa i ten efekt pojawia się losowo przy oglądaniu telewizji czy mkv z HDD.
 
Do góry