Samsung d6500 + dysk seagate Backup Plus

lasyk

New member
Witam. Mam mały problem. Niedawno zakupiłem dysk z tej aukcji: http :// allegro.pl/ dysk-zewnetrzny-seagate-1tb-backup-plus-usb-3-0-i2644341306. html (usunąć spację, bo pokazało mi, że to może być spam i nie chciało przejść) I mam mały problem. Zauważyłem, że przy oglądaniu filmów na moim TV z tego dysku zdarzają mu się przycięcia obrazu. Ich częstotliwość nie jest duża ale też nie mała i z racji tego są trochę irytujące i przeszkadzają podczas seansu. Dodam też, że kopie filmów nie są jakieś ogromne wczoraj oglądałem 8gb film a dziś 4gb i i tu i tu to zjawisko występuje. Czego to może być wina?

Dodam, że system plików na dysku to NTFS. Czekam na sugestie.:)
 

tdx

New member
Bez reklam
Wszystkie filmy skaczą?
Czy skoki widać przy ostrym przejściu z jednej sceny w inną?
Czy są to skoki o stałej amplitudzie?
Czy ten sam film z pendrive nie skacze?
Wyłącz motion plus i czy nadal widać to szarpanie?
 

lasyk

New member
Odp 1: Póki co oglądałem tylko 2 filmy z tego dysku w 1280x720. I tak oba miały te skoki.
Odp 2: Nie skoki występują niezależnie od tego co się dzieje.
Odp 3: Są raczej nieregularne. Występują wtedy kiedy mają na to ochotę. Raz częściej raz trochę później i rzadziej.
Odp 4: Nie sprawdzałem. Ale pamiętam że oglądając avatara 3D, kopia 16gb z pendriva Patriot XT czy jakiekolwiek inne filmy to takich sytuacji nie było.
Odp 5: Motion Plus mam wyłączone bo że tak to ujmę.. Straszny on jest ;) Szarpie niemiłosiernie przy trybie PŁYNNY.

Dodam, że właśnie go przetestowałem w programie HD Tune Pro i średnia prędkość odczytu wynosi 31mb/s. Podejrzewam, że stać go na więcej bo mój lapek jest dość leciwy. Brat ma w swoim usb 3.0 musiałbym też tam sprawdzić. 31mb/s to i tak wystarczająco, aby płynnie filmy były czytane prawda? Więc w czym może być problem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry