Samsung d5500

sebaneo10

New member
Witam!
Od kilku dni jestem posiadaczem samsunga d5500.Czy mugłby ktos podac najlepsze ustawienie obrazu dla tego modelu.
Z góru dziękuje i pozdrawiam.
 

mazuRAZ#1

New member
Również jestem ciekawy jak ustawiliście obraz. Zakupiłem dany model dzisiaj i ustawienia fabryczne nie powalają.. Bardzo proszę o porady posiadaczy modelu d5500 o podanie najlepszych wg. nich ustawień obrazu.
 

mazuRAZ#1

New member
Witam typ obrazu mam naturalny i tylko kolor zmieniłem na 41

Pozdrawiam

I po tych ustawieniach obraz Cię zadowala? Ja ustawiłem tak samo i jakoś mi to nie gra tak jak bym chciał. Czerwień jakaś taka blada i ogólnie obraz bez rewelacji. Dodam, że mam podpięty stary dekoder UPC Mediabox z wejściem SCART, bez wejscia HDMI. Czy ktoś ma podpięty ten model telewizora do podobnego dekodera. Jak w takim razie sprawuje się oglądanie telewizji? Nic poza oglądania z danego sygnału UPC jeszcze nie testowałem. Wcięło mi gdzieś pendrive, ale jak go znajde to zobaczymy jak hulają filmy na moim 32d5500. Komputera też na razie do niego nie podpinałem z uwagi, że stoi w innym pokoju, ale do tego testu też powoli dojdę.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim życzę :)
 

autobus1

New member
Też posiadam takowy Tv tylko że UE40D5520 ale jest to samo co w modelu 5500 tylko że ja kupiłem w UK. Podpięty mam kablem hdmi do dekodera polsatu HD5000 nadaje w rozdzielczości FullHD 50Hz. Ustawienia TV mam takie:

Tryb obrazu (Obraz --> Tryb --> Standardowy)
Wyłączenie wzmacniania kolorów (Obraz --> Ust. zaawansowane --> Odcień skóry --> 0 )
Współczynnik gama ( Oraz --> Ust. zaawansowane --> Gamma --> 0 )
Temperatura barwowa ( Obraz --> Opcje obrazu --> Ton kolorów --> Natural )
Przestrzeń barwowa ( Obraz --> Ust. zaawansowane --> Przestrzeń kolorów --> Orginalne )
Podświetlenie matrycy ( Obraz --> Podświetlenie --> Podświetl --> 6 )
Wyłączenie automatycznej optymalizacji ( Obraz-->Ust. zaawans.-->Kontrast dynamiczny-->wył. )
*Ustawienia redukcji szumów* ( Obraz --> Opcje obrazu-->Cyfrowa redukcja szumów-->Średnia )
Poprawa płynności ruchu ( Obraz --> Opcje obrazu --> LED Motion Plus: Włączone )

*Ustawienia redukcji szumów* tylko w przypadku telewizji analogowej.

Ja mam tak ustawiony TV i jestem zadowolony co do obrazu i barwy kolorów. Ale w sumie to każdy powinien sam sobie dobrać odpowiednie ustawienia ponieważ każdy ma inne warunki w pokoju.
 

remiqa

New member
I po tych ustawieniach obraz Cię zadowala? Ja ustawiłem tak samo i jakoś mi to nie gra tak jak bym chciał. Czerwień jakaś taka blada i ogólnie obraz bez rewelacji. Dodam, że mam podpięty stary dekoder UPC Mediabox z wejściem SCART, bez wejscia HDMI. Czy ktoś ma podpięty ten model telewizora do podobnego dekodera. Jak w takim razie sprawuje się oglądanie telewizji? Nic poza oglądania z danego sygnału UPC jeszcze nie testowałem. Wcięło mi gdzieś pendrive, ale jak go znajde to zobaczymy jak hulają filmy na moim 32d5500. Komputera też na razie do niego nie podpinałem z uwagi, że stoi w innym pokoju, ale do tego testu też powoli dojdę.
Witam podaj może swoje ustawienia
(sygnał mam z cyfrowego dekodera n-ki po hdmi)
 

chris18404

New member
Witam mam pytanie odnośnie Samsunga UE--d5500 chcę kupić 37cali, czy jesteście z tego telewizorka zadowoleni jak z płynnością??? Bardzo proszę o poradę czy opłaca sie ten TV kupować...

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!
 

mazuRAZ#1

New member
Witam podaj może swoje ustawienia
(sygnał mam z cyfrowego dekodera n-ki po hdmi)

Trochę trzeba się pobawić, żeby ustawić odpowiedni obraz. Ja mam telewizor ustawiony na ścianie północnej, oddalony niecałe 2 metry od ściany zachodniej z oknem. Sygnał z mojego starego dekodera UPC Mediabox chyba nie jest za rewelacyjny, bo po odpaleniu filmu z pendrive'a obraz jest nieporównywalnie lepszy, także trzeba pomyśleć o wymianie dekodera na inny HD. Co do ustawień to dalej eksperymentuję, ale na chwilę obecną mam coś takiego:
Typ obrazu - standardowy
Podświetlenie - 11
Kontrast - 85
Jasność - 63
Ostrość - 57
Kolor - 61
Ustawienia zaawansowane:
Tonacja czerni - wył.
Kontrast dyn. - wył
Głębia czerni - -1
Gamma - -1
Przestrzeń kolorów - oryginalna
Odcień skóry - 0
Uwydatnianie krawędzi - wł.
Oświetlenie dynamiczne - wył.
LED Motion Plus - wył.

Bawię się też trochę z ustawieniem balansem bieli. Próbuję wzmocnić trochę czerwony, bo u mnie cały czas mimo wszystko jest jeszcze nienaturalny i optymalnego rozwiązania jeszcze nie znalazłem, ale dalej szukam. Jakby ktoś miał jakieś ciekawe rozwiązania odnośnie balansu bieli, to bardzo proszę o sugestie.

Pozdrawiam
 

remiqa

New member
Trochę trzeba się pobawić, żeby ustawić odpowiedni obraz. Ja mam telewizor ustawiony na ścianie północnej, oddalony niecałe 2 metry od ściany zachodniej z oknem. Sygnał z mojego starego dekodera UPC Mediabox chyba nie jest za rewelacyjny, bo po odpaleniu filmu z pendrive'a obraz jest nieporównywalnie lepszy, także trzeba pomyśleć o wymianie dekodera na inny HD. Co do ustawień to dalej eksperymentuję, ale na chwilę obecną mam coś takiego:
Typ obrazu - standardowy
Podświetlenie - 11
Kontrast - 85
Jasność - 63
Ostrość - 57
Kolor - 61
Ustawienia zaawansowane:
Tonacja czerni - wył.
Kontrast dyn. - wył
Głębia czerni - -1
Gamma - -1
Przestrzeń kolorów - oryginalna
Odcień skóry - 0
Uwydatnianie krawędzi - wł.
Oświetlenie dynamiczne - wył.
LED Motion Plus - wył.

Bawię się też trochę z ustawieniem balansem bieli. Próbuję wzmocnić trochę czerwony, bo u mnie cały czas mimo wszystko jest jeszcze nienaturalny i optymalnego rozwiązania jeszcze nie znalazłem, ale dalej szukam. Jakby ktoś miał jakieś ciekawe rozwiązania odnośnie balansu bieli, to bardzo proszę o sugestie.

Pozdrawiam
Tyle ile posiadaczy d5500 tyle możliwych najlepszych ustawień obrazu wątpię aby ktoś znalazł ustawiania pasujące większości .Jak dla mnie z Twoimi ustawieniami czerń jest nieco szara (powtarzam jak dla mnie)
Pozdrawiam
 

mazuRAZ#1

New member
Tyle ile posiadaczy d5500 tyle możliwych najlepszych ustawień obrazu wątpię aby ktoś znalazł ustawiania pasujące większości .Jak dla mnie z Twoimi ustawieniami czerń jest nieco szara (powtarzam jak dla mnie)
Pozdrawiam

Do końca jeszcze nie skończyłem grzebania w ustawieniach, bo co chwila coś mi nie pasuje. Faktycznie z tymi ustawieniami, które podałem wcześniej czerń jest szarawa i walczę też cały czas z kolorem czerwonym. Także kombinuje dalej. A możesz tak z grubsza napisać jak Ty masz poustawiane poszczególne parametry? Z góry dziękuję i Wesołych Świąt życzę :)
 

gawron211

New member
Właśnie wymieniłem zwykły dekoder na HD i różnica jest kolosalna nawet na standardowych ustawieniach. Na początku trochę żałowałem że kupiłem ten TV bo obraz był taki sobie, jednak HDMI robi ogromna różnice. Obraz - bajka
 

daniello

New member
Przesiadłem się na ten model (UE40d5500) tylko ze względu na funkcję Smart. Największą wadą jest chyba niedorobione podświetlenie - krawędziowe. Szczególnie jest to zauważalne w nocy. A że używam ten tv w sypialni jest to dość denerwujące (w poprzednim modelu UE32C4000 było to niezauważalne).

Z początku myślałem, że to wada (tv był wystawowy), ale wymieniłem na egzemplarz w ogóle nie odpakowany. Niestety to samo.

Jakością nie powala. Używam tylko DVB-T + analog. Po HDMI nie testowałem. W porównaniu do modelu D6750 pod względem jakości wypada blado, ale tam jest 100 Hz i micro dimming.
 

mazuRAZ#1

New member
Właśnie wymieniłem zwykły dekoder na HD i różnica jest kolosalna nawet na standardowych ustawieniach. Na początku trochę żałowałem że kupiłem ten TV bo obraz był taki sobie, jednak HDMI robi ogromna różnice. Obraz - bajka

U mnie jest podobna sytuacja jak na początku u Ciebie, bo też posiadam stary dekoder bez HDMI. Do tej pory obraz był bez rewelacji, pomimo spędzenia długiego czasu na grzebaniu w ustawieniach. Właśnie dzisiaj zamówiełem usługę telewizji cyfrowej z dekoderem HD i czekam cierpliwie na montera UPC. Także niedługo sprawdzę możliwości d5500 podpiętego przez HDMI.
 
Do góry