Samsung czy Panasonic

Gnomio

New member
WARUNKI

odległość od ekranu ? 2-3 m
jak słońce świeci w pokoju ? z boku na telewizor
Jak duży jest pokój ? 4x4x m
jaki masz obecnie telewizor? 32'' CRT
jakie programy najczęściej oglądasz? seriale, akcji, fantastyka
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 50/50
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? 30%światło 70 bez
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
matryca błyszcząca czy matowa? bez znaczenia
preferowana wielkość telewizora? 37'' lub 40''
preferowana marka ? brak
czego nie lubisz w telewizorach? ----
jakie urządzenia będą podłączone ? ---- dekoder cyfry+, laptop przez wejście PC
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 80% telewizja
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej na wprost
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? niekoniecznie
ma mieć 3D ? nie
ma mieć slot na karty SD ? nie
ma mieć tuner DVB-S ? niewiem
jakimi złączami ? usb, hdmi,scart,pc
jaki masz sygnał ? dekoder cyfra+ bez kanałów HD
ile programów HD ? ---
ma stać czy wisieć ? stać

W większości będzie oglądany obraz z dekodera cyfry. Filmy w formacie *.mkv z dysku zewnętrznego było by miło jak by chodziły oraz granie w gry typu Fallout.

Po przesianiu informacji z sieci do wyboru pozostało mi kilka modeli:

1. Samsung UE37D5500 lub UE40D5500
2. Samsung UE40D5800
3. Panasonic TX-L37E30E
 

zibi079

New member
Daruj sobie 37 cali 40 będzie ok. ście mam 46 i odlądam z ok. 2,5 do 3,3 i jest w sam raz. LG robi 42 cale zawsze to ciut więcej pszeszkadzać nie będzie wręcz przeciwnie, mają kilka ciekawych modeli.
 

Gnomio

New member
Wielkość podyktowana jest ograniczeniem wysokości. Telewizor stać będzie w pokoju na poddaszu gdzie mam niską ścianę kolankową a co za tym idzie mam do wykorzystania tylko 120cm na telewizor z szafką. Przy szafce 40 cm zostaje 80 na telewizor
 

zibi079

New member
W takim razie szukałbym czegoś z cienką ramką jak sie zmieści to 42 ja z 32 przesiadłem się na 46 i po dwóch dniach przestał mi się wydawać duży.

Napisz jeszcze do jakiej kwoty?
 

zibi079

New member
Sporo masz tego np. LG 42LV5500 http://www.ceneo.pl/11058018s nie namawiam konkretnie na markę ale chyba tylko oni robią 42. Pozatym czy musi być led czy może być lcd i jaka kwotą dysponujesz?

Sprawdzaj tylko input lag jak chcesz na nim grać.
 
Ostatnia edycja:

zibi079

New member
Ja bym się nad tymi zastanowił mieszczą sie w budrzecie widzialem osobiście sam mialem kupic masz cienką ramkę resolution+ - "podciąga" jakośc kanałów sd. w 863 masz dodatkowo tuner dvb-s2 ale nie wiem czy bedzie działał prawidłowo różnie z tym bywa.
Pozatym wygląd dla mnie rewelacja.
 

Gnomio

New member
Czyli w zawodach biorą udział
1. Samsung UE37D5500
2. Samsung UE40D5500
3. Samsung UE40D5800
4. Panasonic TX-L37E30E
5. LG 42LV5500

Jakieś spostrzeżenia, własne zdanie ( może ktoś ma dany model ) , plusy minnusy
 

Gnomio

New member
Kiedyś rozważałem także Sony KDL-40EX500 ale nie pamiętam dlaczego go odrzuciłem ( chyba było coś z buczeniem ale nie jestem pewien)
Zrobimy ciekawszy wybór:

Samsunga UE40D5500
Panasonica TX-L37E30E
Sony KDL-40EX500 czy on odtwarza *.mkv ???
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
Samsunga UE40D5500 super pod wzgledem SmartHub i Playera, z USB odtwarza wszystko,mkv,mts,rmvb(po zmianie rozszerzenia na avi) ,avi,flv i Bóg sam wie co jeszcze, natomiast obraz w porównaniu z Panasonic TX-P50G20E (posiadam oba modele) to makabra.Ale nie można porównywać technologi Led i Plazma.
 

szadyman

New member
Kupiłem samsunga 32 d5500 ,na szczęście dla mamuśki ,bo reklamuje się jako 100hz a to tylko chwyt marketingowy .Nadaje się jedynie do oglądania seriali i publicystyki ,natomiast sport a szczególnie piłka nożna to tragedia oraz wszelkie szybsze ruchy kamerą w filmach to brak ostrości i smużenie.Nigdy więcej nie kupię niczego tej firmy za wprowadzanie w błąd klienta.
 

tdx

New member
Bez reklam
Kupiłem samsunga 32 d5500 ,na szczęście dla mamuśki ,bo reklamuje się jako 100hz a to tylko chwyt marketingowy .Nadaje się jedynie do oglądania seriali i publicystyki ,natomiast sport a szczególnie piłka nożna to tragedia oraz wszelkie szybsze ruchy kamerą w filmach to brak ostrości i smużenie.Nigdy więcej nie kupię niczego tej firmy za wprowadzanie w błąd klienta.

czyli nie kupisz już żadnego TV bo każdy producent ściemnia na swój sposób (no chyba że Orion czy Funai)

zapoznaj się z takimi terminami jak BLB, MCI, CMR itp....
 

szadyman

New member
mylisz się zależało mi na 100hz a gdziekolwiek była informacja o tym tv to było że niby tyle ma i nie 100 cmr tylko właśnie 100hz i to jest wprowadzanie w błąd szczególnie mam tu na uwadze sklepy. Dla siebie mam zamiar kupić sony hx720 a dla przykładu rzetelności podam model sony ex720 niby jest MF200hz ale jest wyraźnie zaznaczone że to model 100hz .
 
Do góry