Samsung czy jednak Panasonic (65 cali)

kadet053

New member
Witajcie,
właśnie sprzedałem swoją plazmę Samsung PS59D550. Czas wybrać coś nowego no i troszkę większego.
Od kilku dni czytam opinie, testy etc. i ma m tylko mętlik w głowie.
Pomożecie?

1. Odległość od ekranu?ok 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? jedno okno z południa
3. Jak duży jest pokój? 30 m2
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor? była plazma Samsunga 59 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport i film
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ciężko powiedzieć
10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 65
12. Preferowana marka? obojętnie
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabego obrazu, klatkowania
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder i kino domowe, xbox
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80 % telewizja 20% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? owszem
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak (wszystkie formaty)
22. Ma mieć 3D? nie koniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Hdmi
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy? dobra jakość obrazu
31. Ile osób ogląda: 2-4
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6
33. Jaka klasa cenowa ? do 8000 pln

Obecnie rozważam 2 telewizory. Są to:
Panasonic TX-P65ST60E
oraz
Samsung UE65F6400

Jako, że w życiu miałem już 2 plazmy (42 i 59 cali) myślałem, żeby tym razem spróbować z LED`em, jednakże sporo pozytywnego czytałem ww. modelu Panasa.
Nie ukrywam, że w dużej mierze zależy mi na naturalnym odwzorowaniu kolorów w filmach. Oglądam też sporo piłki nożnej.

Jak sądzicie co będzie lepszym wyborem dla mnie?
P.S. istotne jest dla mnie sparowanie telefonu/tabletu z TV np. poprzez imediashare/flipps.

Z góry dzięki za pomoc.
 

SDman

Banned
Nie ukrywam, że w dużej mierze zależy mi na naturalnym odwzorowaniu kolorów w filmach. Oglądam też sporo piłki nożnej.

Witam,
odpowiedziałeś sobie sam nie potrzebne są nasze porady.
Dokup do niego Blu Samsung BD-F6500 i będziesz miał najlepszy smart TV taki
jak w LCD Samsunga.

Pozdr.
 

prezy

New member
Bez reklam
W samsungu kolory są tez ok, ale z kątami bywa już nie tak kolorowo.
Jeżeli najważniejszy jest obraz to weź Panasa i dokup BD.
W Twoim przypadku to chyba najlepsze rozwiązanie.
 

kadet053

New member
Witam,
odpowiedziałeś sobie sam nie potrzebne są nasze porady.
Dokup do niego Blu Samsung BD-F6500 i będziesz miał najlepszy smart TV taki
jak w LCD Samsunga.

Pozdr.

Myślałem o tym. Nie dodałem wcześniej ale mam już BR Samsunga (D5500) i chcę go zamienić na komplet od kina domowego czyli Onkyo BD SP 309 tak żeby za bardzo się nie wyróżniał, co oznacza, że nie będę miał Smart TV.

To może zadam pytanie inaczej. Co będę miał w Panasonicu, a czego nie będę miał w Samsungu i odwrotnie (przy czym nie chodzi mi o dane techniczne oraz różnice wynikające z zastosowanej technologii plazma/led jak chociażby większe zużycie prądu). Chodzi mi bardziej o aspekt czysto praktyczny.
Uprzedzę pilot nie ma dla mnie większego znaczenia bo korzystam aktualnie z Logitecha Harmony One.
 

SDman

Banned
To może zadam pytanie inaczej. Co będę miał w Panasonicu, a czego nie będę miał w Samsungu i odwrotnie (przy czym nie chodzi mi o dane techniczne oraz różnice wynikające z zastosowanej technologii plazma/led jak chociażby większe zużycie prądu). Chodzi mi bardziej o aspekt czysto praktyczny.
Uprzedzę pilot nie ma dla mnie większego znaczenia bo korzystam aktualnie z Logitecha Harmony One.

Najkrócej,
obraz i dźwięk z samego TV niezaprzeczalnie lepszy w ST -skalowanie, czerń, głębia czerni,
paleta barw.
Cała reszta na korzyść Samsunga również niezaprzeczalnie.

Pozdr.
 

Reynold

New member
Czytałem opinię, że smart w tym bd playarze jest jakiś inny a przynajmniej nie taki sam jak w tv samsunga, prawda to? :)


Witam,
odpowiedziałeś sobie sam nie potrzebne są nasze porady.
Dokup do niego Blu Samsung BD-F6500 i będziesz miał najlepszy smart TV taki
jak w LCD Samsunga.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Czytałem opinię, że smart w tym bd playarze jest jakiś inny a przynajmniej nie taki sam jak w tv samsunga, prawda to? :)

Tak, musi być inny nie ma propozycji stacji TV itd. Po za tym jest taki sam - szybki
i najlepszy na rynku jak w TV.
Iplex plus, cineman.vod o oczywistych nie wspominam. Mam ST60, a i tak
krzystam ze smarta z Blu bo to przyjemność i zauważalnie lepsza jakość.
Pilot Harmony :wink: .

Pozdr.
 

kadet053

New member
Pytanie.
Czy do powyższych modeli warto dorzucić do rozważenia tv Sharp LC-60LE857E?
Podoba mi się w nim to, że ma wbudowany wejście na moduł Cam...czego nie mają ww. modele...
 

SDman

Banned
Pytanie.
Czy do powyższych modeli warto dorzucić do rozważenia tv Sharp LC-60LE857E?
Podoba mi się w nim to, że ma wbudowany wejście na moduł Cam...czego nie mają ww. modele...

Witam,
warto jak najbardziej to klasa premium TV LCD, więc zbliży się do ST, a przegoni Samsunga.
Oczywiście będzie mniejszy a jak wiadomo każdy cal na wagę złota dla niektórych.
Z tej trójki Smart w Samsungu rządzi.
Sharp musi mieć profesjonalną kalibrację w necie nic nie ma. Dla ST60 jest.

Pozdr.
 

kadet053

New member
dokladnie. Zwlaszcza ze okazuje sie ze seria ST Panasa jest wyposazona w zlacze CI. Sadzilem ze go nie ma.
No i zawsze to 65 cali. Mam nadzieje ze nie bedzie za duzy. Dzis zmierzylem odleglosc i mam dokladnie 3.35m do miejsca przewidzianego na nowy tv.
 

kadet053

New member
no i klops Panowie.
Już byłem zdecydowany na 65ST60e, ale okazuje się, że ten tv nie ma tunera DVB S2 co w przyszłości praktycznie wyklucza mi skorzystanie z modułu Cam, a tym samym pozbycia się dekodera z półki pod TV :(

Oczywiście jak zwykle wszystko sprowadza się do wyznaczenia sobie rzeczy ważnych i ważniejszych.

- mogę mieć plazmę "wszystkomającą" (55vt) - ale sporo mniejszą :( - do 31.12 tablet Asus`a gratis
- mogę mieć Led`a 60 cali (Sharp le 857 z cashback 1000 pln) - ale do Led`a nie jestem do końca przekonany (clouding, głębia czerni etc). Btw w czym tkwi fenomen, że prawie każdy sprzedawca w MM i Saturn odradza zakup Led`a i proponuje pozostanie przy plaźmie?
- ostatecznie mogę mieć też ST 60e Panasa w 65 calach, ale dekodera się nie pozbędę...

Jak już wspomniałem kwestia priorytetów. Ja raczej nie zdecyduję się na zakup TV mniejszego niż miałem (a było to 59 cali) także seria VT odpada, a 65 cali w VT jest daleko poza moim budżetem.
Z uwagi na to, że i tak wszystkie urządzenia obsługuję z Logitech`a harmony dekoder n`ki zostanie, a ja będę się cieszył obrazem w 65 calach...

no chyba, że macie jeszcze jakieś sugestie...:-?
A może po prostu poczekać na trochę lepsze ceny 65 cali w serii VT...?:confused:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
plazma tez ma swoje wady jak i LCD :p. Clouding to kwestia egzemplarza, na jednym będzie masakryczny, na innym minimalny a na jeszcze innym praktycznie go nie ma:)
 

kowal__

New member
cześć,

chciałbym się podłączyć do tematu i zapytać i Wasze sugestie odnośnie telewizorów Samsung UE 46F7000 oraz Panasonic TX L47DT60. Przymierzam się do zakupu Panasonica, ale chcę miec pewność, że to dobra decyzja. Najistotniejszy jest dla mnie podwójny tuner DVB-C/S.

z góry dzięki
 

SDman

Banned
cześć,

chciałbym się podłączyć do tematu i zapytać i Wasze sugestie odnośnie telewizorów Samsung UE 46F7000 oraz Panasonic TX L47DT60. Przymierzam się do zakupu Panasonica, ale chcę miec pewność, że to dobra decyzja. Najistotniejszy jest dla mnie podwójny tuner DVB-C/S.

z góry dzięki

Witam,
co będzie przeważać w odbiorze (platforma idt itp) ?

Pozdr.
 

SDman

Banned
Jedna z wielkopolskich kablówek (INEA) + okazjonalnie content z podłączonego do TV dysku 1TB (zdjęcia+filmy)

Panasonic lepiej skaluje słabszy sygnał i to na wet HD, będzie miał lepsze kąty widzenia niż F7000.
Lepszy dźwięk minimalnie ale zawsze.
Samsung poziom czerni i głębię oraz fenomenalny Smart TV.
Panasonica musisz sprawdzić w ciemnym pomieszczeniu najlepiej w konfrontacji z F7000.

Pozdr.
 
Do góry