SAMSUNG CW29Z308V/T Slim Fit

smoke1984

New member
Witam! ;)

Kupiłem niedawno nowiuśkie "29" cali SAMSUNGA CW29Z308V/T Slim Fit TV i mam podobny jak to już ktoś tutaj na forum wcześniej opisał, problem z geometria obrazu a raczej z efektem "cienia albo smużenia" -nie wiem jak to nazwać :roll:

dlatego prosiłbym jak ktoś ma o przesłanie mi instrukcji serwisowej lub wyjaśnieniu jak wejść do "menu" serwisowego w tym TV bo nie mam pojęcia..mój email -> smoke84@gazeta.pl

Zauważyłem że ten "bug" wystepuje tylko jak wyswietlany jest obraz nadawany z telewizji naziemnej - analogowej, co ciekawe gdy puścilem na nim film DVD puszczony z komputera poprzez "kostke HDMI" dolaczona do mojej karty GeForce 6600 kabelkiem "S-video" lub "component" efekt ten całkowicie znika a obraz jest rewelacyjny!!
Nie rozumiem też czemu niektórzy twierdzą że ten TV nie jest "HD ready"
Podlaczylem kabelek do gniazda "component in" z tylu telewizorka, ściągnałem kilka filmów w formacie 720i/p (1280x720) oraz 1080p (1920x1080) i puściłem je na komputerku wcześniej właczylem tryb "DualView" nVidii ustawiłem wideo pełnoekranowe dla Samsunga i...gdy zobaczyłem jak to wyglada na moim nowym TV to mnie normalnie zaskoczyło w takim stopniu że nie mogłem wyjść z podziwu i jak w hipnozie ekscytowałem się jakością obrazu ; ) wlepiając me oczęta dobry kilka minut :popcorn:
Dodatkowo uaktywnia się opcja zmiany formatu ekranu w MENU telewizorka z "normalnego" na "szeroki obraz" co najzwyczajniej w świecie jest odpowiednikiem formatu 16:9.
Moim zdaniem dokonałem najlepszego zakupu w życiu i to raptem za 1.500 PLN.
Gorąco polecam tym co nie zwariowali - mam na myśli że PLASMA fani są do bani !! :p

pozdro
 

tkirmuc

New member
Zastanawialem sie powaznie nad zakupem owe modelu ale czy nie wydaje ci sie, ze on w rogach ekranu ma znacznie gorsza ostrosc?
Pal licho geometrie ale jak napisy (np. wyswietlane ciagle na dole ekranu w TVN24) przechodza z nieostrego w ostry i znowu traca ostrosc na koncu ekranu, to jest to efekt dosc irytujacy).
Sprawdzilem kilka egzemplarzy tego telewizora (rozne MediaMarkty) i kazdy mial ten sam efekt gorszej ostrosci w rogach ekranu. Czy to jest 'cecha' tego telewizora czy raczej jakis blad w ustawieniach fabrycznych?
 

Bodzias

Klub HDTV.com.pl
VIP
.."dlatego prosiłbym jak ktoś ma o przesłanie mi instrukcji serwisowej lub wyjaśnieniu jak wejść do "menu" serwisowego w tym TV bo nie mam pojęcia..mój email -> smoke84@gazeta.pl.."

Witam
W moim 32 calowym Slimie WS32Z306V do menu serwisowego wchodzi sie (w stanie stand-by) przez szybkie nacisnięcie na pilocie sekwencji przycisków Info->Menu->Mute->PowerOn. Klawiszami "góra-Dół" wybiera sie rodzaj parametru a "lewy-prawy" , zmienia ich wartości. Serwisówke mozna zamówić w firmie www.foxel.pl

Pzdr.
 

smoke1984

New member
Hmm..u mnie nie ma gorszej ostrości jeśli chodzi o obraz w rogach ekranu, aczkolwiek czasem mam wrażenie że logo "tvn" albo "trójkącik" w lewym rogu podczas oglądania polsatu jakby za bardzo świeci (taka jasna lekka poświata) można ja zlikwidować bawiąc się ustawieniami obrazu w menu.

Napewno wpływ na to ma bliskość głośników które znajdują się po obydwu bokach ekranu przez co oddziaływują z kineskopem który chyba jest jednak ciut za blisko głosników. Można sie tego pozbyć funkcją rozmagnesowywania telewizora...ogólnie jest to też kwestia modelu, niektóre są lepsze a niektóre gorsze - zależy jak trafiłes ;)

Dodam tylko że takie "bugi" występuja u mnie TYLKO podczas oglądania zwykłej TV naziemnej, widocznie może to wina przewodu jaki idzie z anteny do odbiornika albo zbyt słabej jakości anteny lub brakiem wzmacniacza/przetwornika sygnału w samej antenie??
nie wiem...:-(
 

smoke1984

New member
tkirmuc napisał:
Pal licho geometrie ale jak napisy (np. wyswietlane ciagle na dole ekranu w TVN24) przechodza z nieostrego w ostry i znowu traca ostrosc na koncu ekranu, to jest to efekt dosc irytujacy).

też to zauważyłem i tak samo troche to mnie irytuje dlatego właśnie prosiłem o instrukcje jak wejść w "MENU" serwisowe by skorygować to w ustawieniach fabrycznych. Napisy wyglądają OK - sprawdziłem to puszczając z komputera filmy w formacie RMVB, Divx i Xvid i naprawde wtedy nie mam żadnych zastrzeżeń.
 
Do góry