Samsung Curved czy 4k

88rysiek

New member
Witam

Bardzo proszę o pomoc w wyborze telewizora.
Zastanawiam się czy lepszym wyborem będzie kupić telewizor zakrzywiony czy może 4k. Poniżej moje propozycję, bardzo proszę o opinię, czy warto kupić tv zakrzywiony / 4k.
Podobają mi się samsungi, ze względu na smart tv.

Samsung UE48J6300 Curved

lub

Samsung UE48JU6000


Dziękuję.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Zależy czego oczekujesz od telewizora. Jeżeli zależy ci tylko na jego wyglądzie to bierz J6300, bo ładniejszy. Jeżeli na jakości jakości obrazu to też J6300 bo to FHD na 120 Hz matrycy. Jeżeli zależy ci na marnej matrycy i UHD to wtedy J6000.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To najpierw sprawdź czy zakrzywione linie które pokazują się na obrazie Ci nie przeszkadzają. Zależy też ja pada światło za plecami, żeby nie odbijało się na matrycy mocno.
 

phoba

New member
Najpierw jedź i zobacz jakiś zakrzywiony TV, nawet o mniejszej przekątnej. Ja widziałem i po pierwszym oglądzie potraktowałem jako ciekawostkę, a po drugim uznałem, że to nie dla mnie. Przy zakrzywionym ekranie akcja skupia się na punkcie obserwacji tylko pod warunkiem, że siedzisz na wprost, w punkcie skupienia obrazu. Przesunięcie w lewo czy prawo powoduje, że coś z obrazu zaczyna nam już uciekać po przeciwnej stronie. Poza tym siedzenie na wprost daje jak dla mnie dziwny efekt i mój błędnik chyba trochę się gubi. Najlepiej sprawdź i obejrzyj sobie najpierw krzywe TV.
 

88rysiek

New member
Patrzyłem na telewizory zakrzywione i faktycznie jest trochę inaczej, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Co byście Panowie polecili w cenie ok. 3.000 zł.
Telewizor głównie do oglądania filmów z komputera, no i telewizji z satelity.
 

88rysiek

New member
Zależy czego oczekujesz od telewizora. Jeżeli zależy ci tylko na jego wyglądzie to bierz J6300, bo ładniejszy. Jeżeli na jakości jakości obrazu to też J6300 bo to FHD na 120 Hz matrycy. Jeżeli zależy ci na marnej matrycy i UHD to wtedy J6000.
ds

Czytałem opinie na temat Samsung UE48JU6000 oraz konsultowałem się w sklepie i zachwalają ten telewizor..

Odległość od telewizora ok 5m

Faktycznie na forach w/w telewizor ma nie najlepsze opinie.. A co powiecie na
SAMSUNG UE50H6400 lub SAMSUNG UE55H6400 któryś z nich ma lepszą matrycę?
albo Samsung UE48JU6400, który jest 4k.
A może wrócić do pomysłu z Samsung UE48J6300 Curved ? Ponoć zakrzywienie, to tylko słabo odczuwalny bajer (?)


Nie zależy mi na 3d, jakby co ;)
 
Ostatnia edycja:

gidyja

New member
Przy tej odległości 48 cali to za mało, nie pchaj się w zakrzywiony tylko lepiej tańszy np J6200 ale najmniej 55 cali.

Wysłane z mojej S Piątki
 

88rysiek

New member
Przy tej odległości 48 cali to za mało, nie pchaj się w zakrzywiony tylko lepiej tańszy np J6200 ale najmniej 55 cali.

Wysłane z mojej S Piątki

Podobno J6400 są znacznie lepsze, chociaż nie wiem dlaczego, skoro to model wprowadzony 2 lata temu... Sam już nie wiem co wybrać.. :/

Co sądzicie o Samsung UE48J6200 ?
Czemu uważasz, żeby nie bawić się w 48 cali tylko kupić od razu 55?
 
Ostatnia edycja:

gidyja

New member
Bo dwa dni po zakupie będziesz tego żałować, każdy obeznany w temacie powie ci że przy tej odległości 55 cali to minimum .

Wysłane z mojej S Piątki
 

88rysiek

New member
Ostatnia edycja:

Memciu

New member
Dokładnie jak wyżej :
1. Nie bierz zakrzywionego ekranu.
2. A ni ekranu 4K bo i tak go nie wykorzystasz przez jeszcze długi czas.
3. Przy tej odległości całkowite min. 50 cali.
4. Patrząc jak traktuje Samsung klientów, odradzam - chodzi mi o kurz pod matrycą w wersjach h6400 i olewanie klienta- do tego wersje J (czyli z 2015 roku ) to minimum 7000 by mieć komfortowy obraz.


Ja chyba bym się pchał w sony z androidem, jeśli jest tyle kasy do wykorzystania.
Odradzam Philipsa z androidem (PFH5500) który jednak czasem się resetuje czy też zawiesza.
Warto poczytać opinie przed kupnem produktu.

Ja aktualnie nam samsunga ue40h6400 i nie mam problemu z kurzem pod matrycą, ale jeśli tylko się pojawi to idę bezpośrednio do sprzedawcy i reklamuje z tytułu rękojmi by odzyskać kasę.


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

Seizo

Active member
Bez reklam
a co myślisz na temat j6200 ?
Budżet mam do 3.000 zł i nie chcę go przekraczać.. :/
J6200 to bardzo dobry model. Alternatywa dla H6400 pozbawiony 3D i pilota do smarta. Działa jednak już na nowym systemie Samsunga. Jeżeli nie zależy Ci na 3D wybierz J6200. Jeżeli chcesz 3D to wziąłbym Lg którego polecał kolega Rafcio76r. Pasywne 3D więc kolejne pary okularów do nabycia za grosze i w Twoim przypadku 55" to absolutne minimum jeżeli chodzi o rozmiar.
 

Memciu

New member
Dokładnie tak jak wyżej. J6200 może być, a zamiast pilota żyroskopowego wolałbym klawiaturę bezprzewodową (typu Hama Uzzano, która ma myszkę kulkową, według mnie lepsza niż touchpad).
LG dobra alternatywa, a jeśli chodzi o 3D, raz użyłem do sprawdzenia czy działa i tyle.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

88rysiek

New member
Sprzedawca w sklepie również zachwalał tego lg 55LF652V, ale po jakichś 10 min stwierdził, że ma on Direct LED, a nie Edgle LED jak 55LF631V, który jest droższy, bez 3d, ale za to lepszy.. Sam na początku nie widziałem, żadnych różnic w podświetlaniu, ale jak on zaczął mi opowiadać o różnicach w nasyceniu kolorów, to zaczynałem w to wierzyć, albo po prostu uległem perswazji i sobie zacząłem "wkręcać", że może faktycznie ma rację...
Ten 55LF652V, zbiera wiele pochlebne opinii, we wszystkich recenzjach, jednak spotkałem się z tematem na tym forum, dotyczącym podświetlania i cloudingu.. Sam już nie wiem czy przejmować się tymi opiniami, czy nie zawracać sobie na razie tym głowy..
 
Do góry