Samsung/CI/UPC

budgge

New member
Voytheck jest rozwiązanie twojego problemu wchodzimy w system-czas-zegar
tryb zegara-auto
strefa czasowa-ręcznie
GMT-+01,00
DST-włączone
i wszystko się zgadza
 

Grundol2

New member
Witam posiadam model D5500 jak wiadomo Upc odkodowala 30 programow cyfrowych no i jak w niektorych samsungach niema polskich znaków robie jak pisza tylko niema tam jezyka czeskiego jest tylko Austria,Niemcy,Szeajcaria
 

andy_28

New member
U mnie od wczoraj działa UPC CI+ na UE32ES6100 oraz UE50ES6100. Nagrywanie na pedrive działa. Sprawdzone (na innym forum piszą że nie działo przez tydzień w marcu do wydania aktualizacji CI+).
Polskie znaki w EPG są po ustawieniu w menu kanał->kraj->TV cyfrowa->Czechy.
Sortowanie kanałów jedynie samemu pilotem albo programem na kompie.

piotrko, a w jaki sposób można sortować kanały na kompie? Jak to się robi i jakim programem?
 

gr_pa

New member
Dzień dobry. Czy funkcja "warto obejrzeć" działa z kartą ci+? Czy tylko ja nie jestem w stanie tego uruchomić? Telewizor (f6500) teoretycznie jest na liście współpracujących z upc.
 

PitrekZ

New member
Witam.
Zamierzam kupić MediaModuł CI+, na razie oglądam odkodowane programy w DVB-C. Mam problem z EPG na TV Samsung UE40F6400. Ten TV jest na liście UPC. Zależnie od sposobu wyszukania kanałów cyfrowych EPG ma polskie znaki lub nie (przy Kraj: Polska), a jego długość to ok. 2 dni lub 7 dni. Na ich dekoderach EPG jest na pełne 7 dni.

Podzielę się moimi spostrzeżeniami, w TV mam możliwość szukania kanałów cyfrowych DVB-C na kilka sposobów:

1. Wybranie operatora: UPC, Szukanie: Szybkie->Ręczne:
ID Net=43162, Częst.= 146000 kHz, Mod= 256QAM, PrędSymb= 9600 kS/s:
Znajduje 189 programów poukładanych wg. listy z dekodera MediaBox (np. 1=TVP1, 101=TVP1 HD), numerów i kolejności programów nie można zmienić, można pousuwać niepotrzebne kanały, można stworzyć ulubione z własną listą kolejności, ale numery programów zostaną takie jak w Mediaboxie. ( np. 1=> 101 TVP1 HD, 2=> 102 TVP HD, 3 => 4 Polsat) więc przełączanie pilotem po numerach jest utrudnione bo trzeba pamiętać tą dziwną numerację z UPC. Po zmianach częstotliwości przez UPC, kanały
aktualizują się automatycznie. Problem to EPG, dobrze, że są polskie znaki, ale są podwójne opisy i niestety ograniczone tylko do niecałych 2 dni.

----------------------------------------------
2. Wybranie operatora: Pozostałe, Szukanie: Szybkie->Ręczne:
ID Net=43162, Częst.= 146000 kHz, Mod= 256QAM, PrędSymb= 9600 kS/s:
Niestety TV nie znajduje żadnego programu. Korzystając z ręcznego dostrajania kanałów cyfrowych dodaję TSy z odkodowanymi programami, dla Zielonej Góry: 146 MHz, 154 MHz, 162 MHz, 210 MHz, wtedy znajduje paczki programów. Numery programów są takie jak w MediaBoxie, można je zmieniać, ale po aktualizacji MUXów wraca numeracja z UPC. W EPG nie ma polskich znaków, są podwójne opisy, ale za to długość EPG jest 7 dni.

----------------------------------------------
3. Wybranie operatora: Pozostałe, Szukanie: Szybkie->Auto:
Częst.= 146000 kHz, Mod= 256QAM, PrędSymb= 9600 kS/s:
Znajduje 286 programów TV i 19 Radiowych, poukładane alfabetycznie, ale wczytana lista TSów nie jest dla woj. lubuskiego. Częstotliwości TSów są złe, zawierają listę programów, ale programów tam nie ma. Nic się nie zgadza. Niektóre programy np. TVP1 występuje 3 razy, a częstotliwość ich MUXa to 138 MHz i 2 razy na 562 MHz. TVP1 na 562 MHz w ogóle nie powinno być, a MUXa 138 MHz nie powinno być w Lubuskim.. W lubuskim TVP1 powinno być na 154 MHz, ale TSa 154 MHZ to w ogóle nie ma na liście. Po szukaniu ręcznym po częstotliwościach TSów dla Lubuskiego, programy znajduje, z tym, że z częstotliwości 146, 162, 210 programy zamieniły miejscami te złe, więc już nie są alfabetyczne, a programy z częst. 154 MHz są dokładane na końcu listy. Numery programów można zmieniać po swojemu, ale jeżeli UPC coś zmieni w TSach, częstotliwości, ilość programów w TSie itp, to kanały nie zaktualizują się automatycznie i będzie misz masz i trzeba znowu ręcznie szukać. EPG znowu jest bez polskich liter i o długości ok.. 2 dni.

----------------------------------------------
4. Wybranie operatora: Pozostałe, Szukanie: Sieć:
Znajduje 230 programów TV i 19 Radiowych, poukładane alfabetycznie, brak TSa 154 MHZ z paczką 9 programów. Po szukaniu ręcznym na 154 MHz, znajduje paczkę 9 programów i dokłada je na końcu listy. Numery programów można zmieniać po swojemu, ale jeżeli UPC coś zmieni to znowu będzie misz masz z programami. EPG znowu jest bez polskich liter i o długości ok. 2 dni zamiast 7.

----------------------------------------------
5. Wybranie operatora: Pozostałe, Szukanie: Pełne:
Znajduje ok. 290 programów, poukładane alfabetycznie, znajduje wiele programów typu TEST i CODE
Numery programów można zmieniać po swojemu, ale jeżeli UPC coś zmieni w w TSach, częstotliwości, ilość programów w TSie itp, to kanały nie zaktualizują się automatycznie i będzie misz masz i trzeba znowu ręcznie szukać. EPG znowu jest bez polskich liter, są podwójne opisy ale za to o długości 7 dni.


Moim zdaniem w TV z listy UPC powinno się ustawiać operatora na UPC, aby zapewnić sobie automatyczna aktualizację programów. Wadą jest niemożność zmiany numerów programów, jakimś rozwiązaniem jest własna lista Ulubionych, ale przełączanie pilotem programów po numerach nadal jest uciążliwe. W TV spoza listy UPC najlepiej wyszukiwać w trybie pełnym, ale jak UPC coś zmieni to się robi kipisz w programach. Najgorsze jest to, że przy ponownym skanowaniu lista ulubionych jest kasowana. Pozostaje edycja listy na komputerze. Moim zdaniem najlepszy jest "ChanSort" pozwala na własną numerację z przeskokiem, kolejność, nazwy i aktualizację nowej listy z TV wg. referencyjnej starej. "Channel List PC Editor" niestety nie zmienia nazw programów i nie radzi sobie z edycją listy ulubionych, jakakolwiek zmiana powoduje renumerację listy. "Samsung Channel Editor" nie ma obsługi ulubionych, a jakakolwiek zmiana powoduje renumerację listy. "SamToolBox" też mi nie przypadł do gustu.

W TV spoza listy z polskimi literami można sobie poradzić przestawiając kraj na Czechy lub Słowację, ale wtedy mamy problem z godziną przy ustawieniu na Auto, ale tylko w czasie czasu letniego, teraz akurat nie, można czas przestawić na: ręczny i pilnować zmian czasu z zimowego na letni. Jak już ktoś ma listę programów z krajem: Polska, a chce przestawić TV na inny kraj i zaczytać starą listę to w pliku "channel_list_.scm", który jest ZIPem wystarczy zmienić w pliku "CloneInfo" skrót kraju z "LOP" np. na "KVS" w przypadku Słowacji i po wczytaniu do TV mamy poprzednią listę.

Ostatnio zauważyłem dziwne zjawisko, tam gdzie EPG jest na 7 dni, to podwójne opisy są na ok. 3,5 dnia, a dalej są pojedyńcze.

Mam do Was prośbę, podzielcie się swoimi spostrzeżeniami co do EPG, jak u Was wygląda EPG w zależności od sposobu szukania. To EPG w UPC to chyba jakieś przystosowane to ich dekoderów nie trzymające się standardu, bo wyszukując programy z DVB-T EPG jest OK, a może problem z EPG dotyczy tylko lubuskiego, poAsterowska infrastruktura szwankuje?

Czy ktoś w Lubuskim zauważył takie problemy, proszę o mobilizację forumowiczów z Zielonaj Góry.
 

mackoofpl

New member
Wszyscy piszecie o problemach technicznych które występują w tv Samsung a nikt nie zauważył ucinania obrazu na kanałach SD poprzez stosowanie overscanu. Niestety Samsung nie przewidział możliwości wyłączenia overscanu na kanałach SD (przynajmniej w moim modelu - 32F5500) przez co obraz jest sporo ucięty i pogorszona przez to jakość. Czy możecie potwierdzić moje spostrzeżenia w swoich modelach. Ja sprawdzałem na kilku m.in kilka z serii F oraz 32F5500, 40EH5000, 37 serii D (nie pamiętam dokładnego modelu). Wszędzie ten sam problem: Ucinanie obrazu na kanałach SD bez możliwości wyłączenia overscanu (brak możliwości wyboru opcji "Dopasuj do ekranu". Z góry dzięki za informacje
 

olderoc

New member
Hej,odświeżam trochę temat mam TV Samsung UE40F6400, dziś gość z UPC wsadził mi modem CI, ale niestety nie mogę zmieniać kolejności kanałów a numeracja UPC jest dobijająca czy znacie jakiś sposób na ręczne ustawienie kanałów ??

Przez komputer czy jakiś inny program?
 
Do góry