Samsung/CI/UPC

OGL

New member
Cześć,

Czy ktoś z obecnych próbował podpiąć udostępniany przez Chello UPC moduł CI+ do swojego TV?
Z informacji jakie uzyskałem Samsung nie jest "kompatybilny" i nie gwarantują że będzie dobrze działać.
Jednak wszystko niby się zgadza dlatego nie rozumiem w ogóle tej sytuacji...

Czekam na info,
z góry dzięki,
Paweł
 

slawko_23

New member
Bez reklam
UPC podaje listę sprawdzonych tv, co do reszty to tak jak napisałeś może działać albo i nie. UPC wtedy umyje ręce i tyle.
 

goryczka

New member
u mnie na es6800 tez dziala ale nie ma polskich znaków w EPG

mozesz znalezc troche informacji o tym module w watku HD w UPC albo w watku dotyczacym modelu es6800
 

goryczka

New member
Udało mi się rozwiązać problem z moja telewizja i mam już wszystko OK a przy okazji dość długiej rozmowy z bardzo miłym panem z działu technicznego udało mi sie ustalić kilka rzeczy:

1. lista odbiorników jest krótka bo na nich GWARANTUJA dobre działanie. Podałem im że u mnie działa, jakoś to zapisał i będą to weryfikować, może wkrótce dodadza na stronie (podobno trwają testy na różnych odbiornikach). Zgłosiłem też brak polskich napisów (i pewnie dlatego nie ma na liście). W każdym bądź razie będą nad tym pracować.

2. NAGRYWANIE - nagrywanie zostało zablokowane (taki był cel aktualizacji). Chodzi o prawa autorskie. UPC nie może udostępniać swoich kanałów do nagrywania na innych urządzeniach niż własne. Teoretycznie nagranie na TV który nie umożliwia odtworzenie tego nigdzie indziej jest OK, ale materiał nagrywa sie na urządzenie zew (pendrive, dysk). Podsumowując - nagrywanie zostało zablokowane na zew. urządzenia. Jak komuś działa na TV to jest OK. Ja niestety nie mam narazie jak sprawdzić.

3. Problem brakujących kanałów - m.in. Eurosport 2. Widziałem, że ktoś też miał taki problem. Udało sie rozwiązać zagadkę. Ten kanał jest razem z TVS HD, HISTORY HD i Mezzo Live HD na częstotliwości 112 MHz, która jest chyba poniżej zakresu jaki TV wyszukuje, stąd brak całej tej paczki. U mnie można to dodać ręcznie (Menu > Kanał > Strojenie ręczne > Dostrajanie Cyfrowych > Nowy > i wpisac 112000 > Szukaj) i powinny pojawić się na końcu listy. U mnie zadziałało. Jak ktoś też dał rade to dajcie znać.

4. Pikselizacja na Polsatach - znają problem i szukają gdzie im się popsuło po drodze :)

5. Mam w drugim mieszkaniu na C650 z modułem CAM od multimedii (stary stream) i działa ale to chyba nie jest modul CI+

Tyle sobie przypomniałem,
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piotrkro

New member
U mnie od wczoraj działa UPC CI+ na UE32ES6100 oraz UE50ES6100. Nagrywanie na pedrive działa. Sprawdzone (na innym forum piszą że nie działo przez tydzień w marcu do wydania aktualizacji CI+).
Polskie znaki w EPG są po ustawieniu w menu kanał->kraj->TV cyfrowa->Czechy.
Sortowanie kanałów jedynie samemu pilotem albo programem na kompie.
 

kysiu32

New member
karta cl+ od upc

Witam wczoraj zamówiłem karte i czekam na kuriera , też mam samsunga ( UE46F6400) i powiedzieli mi ze bedzie działała bo dużo osób ja bierze . sprawa wyglada tak , karta jest dostepna jako Multiroom jak masz juz umowe z upc., i od chwili dostarczenia masz nowa umowe na 24 miesiace. kosz tej karty do abonamentu obecnego to 15 zł miesiecznie. Jeden sprzedawca proponował mi tylko w usłudze Multiroom a drugi , że oddam dekoder ten co posiadam i wtedy tylko karta , ale chciał mi wcisnąć Canal+ lepszy net co sie wiąże z wyższym abonamentem. Jak już wspomniałem czekam na kuriera jak zainstaluje to dam znać jak i co ( instaluje sam bo jak inaczej to serwisant przychodzi i to juz jest dodatkowo płatne).

Pozdrawiam
 

Przybek

New member
Ci+

kysiu32 napisz proszę czy możesz sortować kanały - chodzi głównie o zmianę numerów kanałów. Do tej pory udało mi się jedynie usunąć niektóre kanały SD, których istnieje odpowiednik HD. Możliwe sortowanie jedynie po nazwie lub numerze. Zmiana numeru nieaktywna. Przy okazji pochwal się swoją kalibracją - czy też korzystasz na razie z ustawień fabrycznych?. Mój tv to UE40F6800 ale menu pewnie to samo co u Ciebie.
Pozdro Przybek
 

Jakes

New member
mam UE32ES6100 karta śmiga ale kilka razy trzeba wyszukiwać kanaly żeby znaleźć wszystkie. Na język czeski zmienić aby były polskie znaki
 

Voytheck

New member
Od kilku dni użytkuję dwie karty CI+ z UPC na dwóch telewizorach, jeden to LG, który jest na liście telewizorów kompatybilnych, drugi to Samsung PS50C7000, którego na wspomnianej liście nie ma. Po instalacji na LG wszystko OK, natomiast na Samsungu w przewodniku po programach krzaczki zamiast polskich znaków. Po przestawieniu na kraj - Czechy litery polskie widnieją w przewodniku natomiast godzina jest cofnięta o godzinę. Kiedy przestawię godzinę na właściwą wtedy nie zgadza się nadawany program z tym co widnieje w przewodniku. Próbuję zmieniać kraje, ustawienia etc. oraz szukać w necie jakiegoś rozwiązania ale chyba problem jest nierozwiązalny i jedynie chyba trzeba czekać na zmianę czasu na zimowy.
Pozdr.
Voytheck
 

leonwawa81

New member
czy na module UPC CI+ macie dobry obraz ? mam wrażenie że niestety jest gorszy niż na dekoderze
w sprawie słabszej jakości obrazu to może wiem co pomoże.
W moim przypadku po zmianie na moduł obraz był podobny do jakości analogicznej (wiem, że to niemożliwe, ale tak to widziałem). Sprawę załatwił technik UPC montując coś co zwie się chyba tłumikiem/zabezpieczeniem kanału zwrotnego. Po dokręceniu tego ustrojstwa (mały element podobny do zwykłej złączki) obraz jest tak samo dobry jak poprzez dekoder.

mam nadzieję, iż u ciebie również to zadziała.
 
Do góry