samsung c650 połączenie z ruterem

mrq

New member
Według mnie najprościej byłoby kupić dwie kartu WLAN USB

tyle tylko, ze w specyfikacji C650 napisane jest, ze DLNA obslugiwane jest tylko po kablu- po WiFi sie nie da.


Zadalem pytanie rowniez do sklepu, w ktorym zakupilem pierwszy model TP-Linka (TL-WR841N)- ich odpowiedz jest nastepujaca:

"Jeśli odbierana sieć pracuje w standardzie b/g, sugeruję użyć dwóch urządzeń: TL-WA500G (lub TL-WA701ND jeśli jest tryb n lite, TL-WA801ND/TL-WA901ND jeśli tryb n). Do niego należy podłączyć model WR841N.
Niestety nie ma obecnie urządzenia, które spełni Pana oczekiwania. Pośrednio jest to "extended range", model TL-WA730RE, ale nie do końca jest dla Pana odpowiedni (150Mbps, tryb n lite oraz jeden port LAN)."



Na moje pytanie czy nie wystarczy moze sam model o ktorym piszesz (TL-WA901ND)- odpowiedziano mi:

"Odnośnie sprzętu, który Pan potrzModel WA901ND będzie jako Client (odbierał sygnał), do niego powinien być podłączony WR841ND jako Access Point, który będzie nadawał sygnał. Innego rozwiązania raczej nie ma."

Gubie sie juz w tym... :)
 

verzich

New member
tyle tylko, ze w specyfikacji C650 napisane jest, ze DLNA obslugiwane jest tylko po kablu- po WiFi sie nie da.

Więc podłącz dwa kable do routera ADSL i masz po problemie.
A swoją drogą to postawienie routera obok TV i podpięcie go kablem do portu LAN też jest połączeniem bezprzewodowym.

DLNA jest obsługiwane przez adapter WLAN jak i połączenie LAN.
 
Ostatnia edycja:

mrq

New member
Więc podłącz dwa kable do routera ADSL i masz po problemie.

Router ADSL (ten do ktorego wchodzi kabel z TP- noestrada) jest w innym pomieszczeniu i nie ma mozliwosci podlaczyc go na kablu do TV :(


DLNA jest obsługiwane przez adapter WLAN jak i połączenie LAN.
na stronie: http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf jest instrukcja podlaczenia TV tak, zeby dzialal DLNA i jest poane, ze dziala tylko polaczenie kablowe. Sprawdzales karte WiFi- wszystko dziala?

Pozdrawiam!
 

verzich

New member
na stronie: http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf jest instrukcja podlaczenia TV tak, zeby dzialal DLNA i jest poane, ze dziala tylko polaczenie kablowe. Sprawdzales karte WiFi- wszystko dziala?

Pozdrawiam!

Witam. Nie znam na tyle dobrze angielskiego, ale jest napisane że dotyczy serii 7,8 i 9.
Mój TV pliki udostępnione na laptopie odtwarzał normalnie, tak jak po kablu.
Kartę używałem jakieś 5 dni i nie było z nią problemów.

Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto używa karty Wi-Fi na co dzień.
 

MarcinM.

New member
do listy nie obsługiwanych routerów można dopisać Dir -615 raz działa a raz nie.

Mam ten router i internet działa bez problemu. Powinienem dodać, że obecnie działa bez problemu, bo problemy o których tu piszecie (czyli internet raz jest, raz nie ma, odłączanie kabli, wyłączanie routera itp.) miałem jeszcze zanim kupiłem telewizor. I komputer stacjonarny po kablu i laptop po Wi-Fi po wyłączeniu i ponownym włączeniu często nie mogły uzyskać połączenia z internetem i najszybszym rozwiązaniem problemu było chwilowe wyłączenie zasilania routera. Po ponownym włączeniu routera wszystko działało jak należy.
U mnie problem rozwiązałem w ten sposób, że wyłączyłem DHCP i całą sieć skonfigurowałem ręcznie. Trochę wpisywania było, ale obecnie do routera mam podpięte: komputer stacjonarny, drukarkę sieciową, telewizor (wszystko po kablu) oraz dwa laptopy po Wi-Fi. Wszystko od ponad 3 miesięcy działa bez problemu (nie licząc telewizora, bo mam go dopiero trzeci tydzień, ale jak na razie również nie wystąpiły żadne problemy z siecią ;-)). Wcześniej problemy występowały po kilka razy w ciągu tygodnia.
 

naweq

New member
więc jak widać z tym routerem jest cos nie tak. Wyłączenie DHCP i wpisanie wszystkiego ręcznie to nie jest rozwiązanie. To ma działać a nie marudzić. :) Pozdrawiam
 

verzich

New member
więc jak widać z tym routerem jest cos nie tak. Wyłączenie DHCP i wpisanie wszystkiego ręcznie to nie jest rozwiązanie. To ma działać a nie marudzić. :) Pozdrawiam
Nie koniecznie to wina routera. Pamiętam jak swojego czasu VISTA miała problemy z pobieraniem IP z DHCP i nie była to wina routerów. Potem wyszła łatka FIX IT która to naprawiła. Problem jest pewnie bardziej złożony. Dlatego jest możliwość statycznego nadawania adresu IP.
 

mrq

New member
Witam. Nie znam na tyle dobrze angielskiego, ale jest napisane że dotyczy serii 7,8 i 9.
Mój TV pliki udostępnione na laptopie odtwarzał normalnie, tak jak po kablu.
Kartę używałem jakieś 5 dni i nie było z nią problemów.

OK- sprawdzilem karte na USB (Dlink) i dziala bez problemow!

Dziekuje za pomoc i rady!
 

marcos2mm

New member
czolem
mam ten sam problem co wy
zakupielem adapter samsunga, wczoraj podlaczylem i z automata wykryl siec, podaje haslo ale sie nie laczy..wiec zrobilem test sieci..
na poczatku stawal na punkcie 2, ale gdy wpisalem recznie ip, maske, brame to ten punkt przeszedl ale co? zgadniejcie :D
stanal na 3 (brama) i odrzuca
nie mam pojecia jak to zrobic..
 

Silent1

New member
Mam problem z internetem w c650.Net poprowadzony z routera kablem lan.Internet przechodzi 3 warunki, anie przechodzi testu usługi internetowej ,co zrobić?
 

marcos2mm

New member
UDAŁO MI SIE :D

panowie..po 1 trzeba wpisac adres mac telewizora, ktora jest wyswietlana przy tescie do waszego ROUTERA (wchodzi sie do niego zazwyczaj przez przegladarke i wpisuje np 192.168.1.1)
przy dodaniu mac adresu tv musicie dac by wykrywanie w routerze bylo wlaczone
teraz wazne! trzeba w opcjach firewalla poustawiac by mogl wykrywac inne polaczenia z seci bo to firewall to blokuje.
no i nagle cos pieknego..testy przeszly :D
powodzenia wszystkim i dobrej zabawy na neciku przy 40 calach :D

ps od kazdego piwko jak sie uda ;)))
 

kshysio

New member
UDAŁO MI SIE :D

panowie..po 1 trzeba wpisac adres mac telewizora, ktora jest wyswietlana przy tescie do waszego ROUTERA (wchodzi sie do niego zazwyczaj przez przegladarke i wpisuje np 192.168.1.1)
przy dodaniu mac adresu tv musicie dac by wykrywanie w routerze bylo wlaczone
teraz wazne! trzeba w opcjach firewalla poustawiac by mogl wykrywac inne polaczenia z seci bo to firewall to blokuje.
no i nagle cos pieknego..testy przeszly :D
powodzenia wszystkim i dobrej zabawy na neciku przy 40 calach :D

ps od kazdego piwko jak sie uda ;)))

może tępy jestem ale nic nie rozumiem... gdzie wpisać MAC? chodzi o wyłączenie DHCP? co blokuje firewall w routerze?
pozdrawiam...
 

Wolftomb

New member
No ja wpisywałem wszędzie gdzie się dało i co się dało. Udało mi się przejść z 3 do 4 punktu w teście. 4 nie mogę przeskoczyć. Co ciekawe internet po kablu na laptopie działa a w tv nic. Druga dziwna sprawa to siada bezprzewodowa sieć. Laptop wykrywa sieć ale nie działa internet. Tak jakby ruter całkowicie się blokował. Dopiero odłączenie kabla i wyłączenie rutera naprawia sieć bezprzewodową.
Kabel mam zrobiony 1:1. Pin w pin.

Mam Black Boxa
 
Do góry