Samsung C650, Playstation 3 i Denon 1611 - jak spiąć?

tommek82

New member
Witam

Posiadam telewizor Samsung C650, Playstation 3 i amplituner Denon 1611.

Czy istnieje jakaś możliwość podpięcia sprzętów żeby można było puszczać dźwięk z TV i PS3 na amplituner?? Chodzi mi o to że w Denonie jest tylko jedno wejście optyczne, a w Samsungu i PS3 z tego co widzę dźwięk można wypuścić za pomocą wyjścia optycznego i wydaje mi się że będzie kicha (z racji jednego optyka w denonia), chyba że się mylę??
 

tommek82

New member
Witam

Posiadam telewizor Samsung C650, Playstation 3 i amplituner Denon 1611.

Czy istnieje jakaś możliwość podpięcia sprzętów żeby można było puszczać dźwięk z TV i PS3 na amplituner?? Chodzi mi o to że w Denonie jest tylko jedno wejście optyczne, a w Samsungu i PS3 z tego co widzę dźwięk można wypuścić za pomocą wyjścia optycznego i wydaje mi się że będzie kicha (z racji jednego optyka w denonia), chyba że się mylę??

Ok już sam sobie odpowiedziałem, trzeba wszystko po HDMI wpuszczać przez amplituner (czyli konsola, dekoder itp) i poprzez HDMI IN w amplitunerze wyjść do telewizora.
 

bergerac

New member
Ps3 => ht-c5500 => tv

...podepnę się pod wątek :)

Mam problem z uzyskaniem obrazu (dźwięk jest) z PS3 przez KD HT-C5500 Samsunga do TV Samsung LE46C650.
Opis połączeń:
Dekoder Cyfra+ HD => in HDMI 1 KD
Konsola PS3 => in HDMI 2 KD
KD out HDMI => in HDMI 1 TV
Dekoder działa poprawnie, PS3 nie - brak obrazu.

Wejście HDMI 2 w KD działa poprawnie (sprawdziłem przepinając dekoder Cyfry+), PS3 działa poprawnie jeśli jest podpięte bezpośrednio do TV (oczywiście po HDMI).
Instrukcja KD nie powala informacjami na temat ewentualnych ustawień kina pod tym względem, a instrukcję PS3 gdzieś "posiałem". Mogę podłączyć konsolę przez HDMI do telewizora, a dźwięk wypuścić optykiem do kina, ale najpierw chciałbym wysłuchać Waszych opini w kwestii mojego problemu.
 
Do góry