samsung c650 i internet z routera

pipen15

New member
hej

mam c650, router w311 tracer oraz internet z multimedii. Gdy podpinam kabel do swicha w routerze i do tv - nie swieci dioda (1.2.3 lub 4 - zalezy pod ktorego swicha podpiolem, zadna nie daje sygnalu o podpieciu kabla). Router jest sprawny i kabel tez (probowalem kros i zwykly) sprawdzalem go podpinajac do lapka, na ktorym normalnie zbieram internet y tego routera przez wi-fi, w takim przypadku wszstko jest ok, dioda swieci i jest polaczenie. odwrotnie jak na tv, gdzie dioda ani w tv (gniazdo lan) ani w routerze nie swieci.

mimo, to gdy daje aby tv automatycznie wyszukal ip - wyskakuje X (blad) juz w drugim kroku testu sieci. gdz dane ip, maska i brama oraz dns - ustawiam recznie - test przechodzi 2 punkt ale 3 tj. pakiet dla bramy nie przechodzi, pojawia sie x.

jesli ktos umie mi pomoc, bede wdzieczny. pozdrawiam.
 

pepelig

New member
Mam dokładnie ten sam problem z moim c650. Podpinam kabel sieciowy bezpośrenio od operatora pobiera adresy z DHCP i TV ma dostęp do internetu. Podpinam TV przez router D-Linka i TV nie potrafi pobrać adresów sieciowych. Konfiguracja samego routera jest poprawna jesli chodzi o DHCP (inne urzadzenia bez problemu pobierają adresy sieciowe). Kable też sprawdziłem testerem... może ktoś miał podobny problem?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja zrobiłem to tak pobieram internet bez przewodowo z rojtera na laptopa ,połączyłem laptop z telewizorem kabelkiem następnie wchodzę na połączenia sieciowe i powinny być dwa połączenia na pierwszym z góry wchodzimy na stan sieci a następnie na własciwosci i zaznaczamy udostępnij te połączenie i dajemy ok.Teraz wchodzimy w tv na ustawienia sieci i dajemy wszystko na automat,teraz na test sieci i telewizor pobiera wszystko automatycznie.
 

kshysio

New member
witam, problem jak wyżej... u mnie zaskakuje za "którymś" razem włożenia/wyjęcia wtyczki LAN z tyłu TV. mój router to stary DI-524
 

delk

New member
witam u mnie działo przewodowo mam internet od sąsiada Neostrada 2mega livebox-->kabel lan switche -->telewizor za każdym razem działa czasami tylko wyłączę i włączę telewizor(le40c650) i wszystko smiga . kupiłem na promocji adapter wifi samsunga DLNA działa z kompem ale szukam własnie jakiegos routera wifi na którym internet w TV będzie działał.
 

dziki029

New member
Witam miałem ten sam problem. Według mnie tv ma problem z automatycznym pobieraniem adresu serwera DNS, dlatego nie ma połączenia z internetem.
Ja zrobiłem tak w ustawieniach sieci w tv konfiguracje IP ustawiłem na AUTO, natomiast adres DNS wpisałem ręcznie.Jest on przypisany od modemu i można go sprawdzić w ustawieniach routera zakładka STSTUS.
Mam nadzieje ,że pomogę.
Pozdrawiam.
 

naweq

New member
Mam dokładnie ten sam problem z moim c650. Podpinam kabel sieciowy bezpośrenio od operatora pobiera adresy z DHCP i TV ma dostęp do internetu. Podpinam TV przez router D-Linka i TV nie potrafi pobrać adresów sieciowych. Konfiguracja samego routera jest poprawna jesli chodzi o DHCP (inne urzadzenia bez problemu pobierają adresy sieciowe). Kable też sprawdziłem testerem... może ktoś miał podobny problem?


Tez mam ten problem z dlinkiem, jest to wina routera, serwis dlinka nie chce pomóc bo nie ma modelu chipsetu karty sieciowej z TV. Rozwiązałem tymczasowo ten problem wpinając jeszcze jeden router przed TV i chodzi.
 

wildthink

New member
Będą to raczej problemy z routerami, a nie samym tv. U mnie net (lokalna sieć) był podłączony bezpośrednio do PC. Dokupiłem router Netgara, sklonowałem adres mac karty sieciowej komputera (usługodawca blokuje inne karty), reszta ustawień domyślna - na "auto" , podłączyłem PC i TV po lanie i net działa na obydwu urządzeniach. Nic nie ustawiałem w routerze, jak i w TV.
 

sung

New member
Witam,
Jeśli dioda się świeci kiedy podłączasz laptopa i nie świeci kiedy tym samym kablem podłączasz tv to wydaje się, że jest coś nie tak z gniazdem sieciowym w tv. No chyba, że jest ok, tylko wtyczka nie "zakliknęła" się do końca.
 

kshysio

New member
Według mnie tv ma problem z automatycznym pobieraniem adresu serwera DNS, dlatego nie ma połączenia z internetem.
Ja zrobiłem tak w ustawieniach sieci w tv konfiguracje IP ustawiłem na AUTO, natomiast adres DNS wpisałem ręcznie...(...)
coż, u mnie nie pomaga - problem niezapalającej się diody... próbowałem z routerem belkina (jak na razie nie mam dostępu do innych) ale też zaskakiwał dopiero za którymś włożeniem wtyczki...
pozdrawiam
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Ja zastosowałem dodatkowy switch, który rozwiązał problem. Jeśli TV był zimny to łączył się bezpośrednio z routerem. Jednak w miarę nagrzewania pojawiały się coraz większe problemy.
 

fidodido

New member
Panowie
Mam router Pentagram P6361 i tez występuje ten sam problem, pomaga wyciągniecie na chwile wtyczki lub wyłączenie załączenie zasilania routera. Konfiguracja ręczna też nie przynosi rezultatów jak i przypisanie IP do adresu MAC TV
 

marcos2mm

New member
wpisac MAC telewizora do routera, firewalla dac by mogl wezwalac na laczenie innych odbiornikow i powinno byc ok! :)
w poscie glownym o tym problemie to opsialem
powodzenia
 

Marian111a

New member
Brak połączenia z internetem

Witam miałem ten sam problem. Według mnie tv ma problem z automatycznym pobieraniem adresu serwera DNS, dlatego nie ma połączenia z internetem.
Ja zrobiłem tak w ustawieniach sieci w tv konfiguracje IP ustawiłem na AUTO, natomiast adres DNS wpisałem ręcznie.Jest on przypisany od modemu i można go sprawdzić w ustawieniach routera zakładka STSTUS.
Mam nadzieje ,że pomogę.
Pozdrawiam.
Ja zrobiłem dokładnie tak i nie zadziałało: (TV Sams.D8000 + TP-LINK 3420 +Polsatu Huwej 367) ,na kompie internet chodzi jak bezpośrednio modem pod USB.
 

fidodido

New member
Od jakiegoś czasu mam router tp-link 1043nd i na TV nie ma najmniejszego problemu z netem. TV podłączony poprzez przewód LAN i wszystko ustawione automatycznie.
 
Do góry