samsung c650 a komputer

bombelaz

New member
Witam
Posiadam tv samsung c650. Chcę go podłączyć do komputera, aby móc oglądać filmy na większym ekranie rzecz jasna. Chodzi mi o kable, jakie są potrzebne. Myślałem nad DVI -> HDMI. Wejście hdmi do monitora, DVI do karty graficznej. Czy jakość na TV będzie HD dzięki kablowi HDMI ? I jak z dźwiękiem? bo chyba ten kabel dvi-hdmi nie przesyła sygnału dźwiękowego. A chciałbym aby dźwięk wydobywał się z głośników podłączonych do komputera. Z góry dzięki za odpowiedź!

pe.es. A kabel chcę kupić, że z jednej strony jest hdmi a z drugiej dvi. Żadnych przejściówek. To taki kabel pociągnie dźwięk i obraz w hd?
 
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
Chyba lepiej zainwestować w kabel ethernet albo adapter WiFi. Przejściówka DVI - HDMI nie przenosi dzwięku, trzeba dodatkowy kabelek mini jack-mini jack. Rozdzielczość będzie FullHD.
 

tdx

New member
Bez reklam
Zobacz czy w grafice masz tylko dvi... Może bedzie rowież HDMI wtedy 1 kablem poleci obraz i dzwięk :)
 

darken

New member
Dla scisłości na niektorych kartach ati i nvidia da sie przeslac audio po dvi-hdmi natomiast nie jest to standardem i nie zawsze sie da wszystko zalezy od karty graficznej i odpowiedniego kabla(przejsciowki dvi-hdmi)
 

bombelaz

New member
Karta ati radeon hd4890. Nie ma wejścia hdmi. Kabel ethernet posiadam. Monitor podłączony jest do routera, tak samo jak i komputer, a router do modemu. TV podczas sprawdzania internetu przechodzi test do ostatniego punktu i wtedy wysiada, że nie ma netu. Proszę o pomoc. A omijając internet, jak połączyć komputer z tv bezpośrednio kablem ethernet ?
 

szuineg

New member
Karta ati radeon hd4890. Nie ma wejścia hdmi. Kabel ethernet posiadam. Monitor podłączony jest do routera, tak samo jak i komputer, a router do modemu. TV podczas sprawdzania internetu przechodzi test do ostatniego punktu i wtedy wysiada, że nie ma netu. Proszę o pomoc. A omijając internet, jak połączyć komputer z tv bezpośrednio kablem ethernet ?

No wejścia mieć nie może, ma tylko wyjścia i skoro masz same DVI to musisz mieć oryginalną przejściówkę na HDMI i przez nią będziesz miał obraz z dźwiękiem.
Masz monitor podpięty do routera?? co to za monitor?

Wpisz w TV konfigurację "z ręki" wg tego jak wygląda twoja sieć i wtedy sprawdź.
 

Tom69

New member
W ruterze ustaw UPnP i DHCP. Na kompie instalujesz serwer dlna samsunga i udostępniasz katalogi.
Możesz też podłączyć bezpośrednio z kompem ale nie wiem czy wtedy kabelek nie musi być krosowany.
 

bombelaz

New member
W ruterze ustaw UPnP i DHCP. Na kompie instalujesz serwer dlna samsunga i udostępniasz katalogi.
Możesz też podłączyć bezpośrednio z kompem ale nie wiem czy wtedy kabelek nie musi być krosowany.
Mój router nie ma sterowników pod win7 64bit więc podłączyłem go kablem sieciowym. Nie mam go jako urządzenie, nie mogę nic w nim zmienić. Tylko w urządzeniu jakim jest modem od chello. Net mam już w tv, poprzez router. Dziś włączyłem test i ku mojemu zdziwieniu połączyło go mimo iż nic nie zmieniałem heh. Jak to jest z udostępnianiem plików? Nie wiem jak to zrobić aby udostępnić pliki i móc oglądać wszystko na TV. Proszę o pomoc
 

jaca82pl

New member
tv -> router -> komputer
na kompie instalujesz samsung manager (sciagasz go ze storny samsunga)
w programie z listy znalezionych urzedzan w sieci wyszukujesz swoj tv i dodajesz do urzadzan dla ktorych bedzie dostep do plikow.
udostepniasz pliki (program indeksuje pliki, czasem to trwa bardzo dlugo, testowo wez pare plikow)
na tv powinno wyswietlic sie ze znalaz serwer plikow, lub nacisnij przycik na pilocie (media albo p.media...) i tam wybierz swoj serwer.....

osobiscie uwazam ze samsung i chyba wszysskie tv maja to zwalone.... marketing ?
chodiz o to, ze majac film na usb.. wkladasz, tv odtwarza bez problemu....
majac film na sieci, zamiast widizeci filmy po sieci, trzeba miec te programy udostepniajace, ktore musza przetwarzac i odkodowywac filmy.... aby tv mogl odtwarzcy.. przez co komp na 100% chodzi i tv...

sorki za znaki ale spiesze sie :p
 

radziozet

New member
Hej,
Podpinając się trochę do tematu:
Czy takie połączenie (bezprzewodowe) zapewnia jakość FullHD ?

Zakładając, że mam plik w formacie FullHD, czy widać różnice pomiędzy filmami odtwarzanymi:
a) z pendrive'a
b) z pc po HDMI
c) z pc bezprzewodowo (router)
d) z pc po skrętce
e) z odtwarzacza DVD

Czy wszystkie powyższe zapewniają tę samą jakość obrazu i dźwięku? Jeśli nie, to które rozwiązanie jest najlepsze?
 

deywies

New member
Bez reklam
widać różnice, jakie rozwiązanie najlepsze? zależy jaki komputer, odtwarzacz, kodek, odtwarzacz dvd, kable ........................
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Hej,
Podpinając się trochę do tematu:
Czy takie połączenie (bezprzewodowe) zapewnia jakość FullHD ?

Zakładając, że mam plik w formacie FullHD, czy widać różnice pomiędzy filmami odtwarzanymi:
a) z pendrive'a
b) z pc po HDMI
c) z pc bezprzewodowo (router)
d) z pc po skrętce
e) z odtwarzacza DVD

Czy wszystkie powyższe zapewniają tę samą jakość obrazu i dźwięku? Jeśli nie, to które rozwiązanie jest najlepsze?
a. Jak pendrive class 6 lub 10 i odpowiedni plik to da radę.
b. Zależy jaki kabel HDMI jak za 10-20 zł to może być różnie z odwzorowaniem kolorów i podobnymi.
c. Jak wystarczająca szybkośc transmisji to powinno być OK
d. Tu mam wątpliwości nie próbowałem ale pewnie słabiej...
e. DVD ma tylko 720p rozdzielczości więc jest różnica w porównaniu do 1080p

Generalnie różnice będą widoczne...
 
Do góry