SAMSUNG C630 - problem z odtwarzaniem filmów XviD

kwiatol

New member
Witam!
Zakupiłem ostatnio TV Samsung C630 i jestem bardzo zadowolony! Menu jest naprawdę świetne, ale napotkałem na pewien problem... Mianowicie, podczas odtwarzania filmu z kodekiem XviD, pojawił się brak synchronizacji dźwięku z obrazem (tak o około sekundę). Czy można to jakoś rozwiązać? Nie wiem, nowe oprogramowanie, sterowniki?
Dzięki wielkie za pomoc!
 

kwiatol

New member
Na razie w sumie tylko jednego filmu i jednego show w XviD... Przeglądałem na szybko jeszcze z dwa, ale aż tak bardzo mi się nie rzuciło w oczy... Wiem, że w filmie w 720 p nie było tego...
 

lukihah

New member
Witam!
Zakupiłem ostatnio TV Samsung C630 i jestem bardzo zadowolony! Menu jest naprawdę świetne, ale napotkałem na pewien problem... Mianowicie, podczas odtwarzania filmu z kodekiem XviD, pojawił się brak synchronizacji dźwięku z obrazem (tak o około sekundę). Czy można to jakoś rozwiązać? Nie wiem, nowe oprogramowanie, sterowniki?
Dzięki wielkie za pomoc!

Mam le37c630 od niecałych dwóch miesięcy. Obejrzałem na nim jakieś 15-20 filmów XviD i też pojawił się ten problem. Dokładniej rzecz biorąc to w 2 filmach dźwięk spóźniał się o około sekundę (i to w pierwszym odtwarzanym filmie po zakupie, więc jestem na to już wyczulony) bardzo mi się to rzucało w oczy i strasznie mnie denerwowało, jak ruch ust postaci był inny niż wypowiadane kwestie. W 3-4 innych filmach dźwięk też był przestawiony ale minimalnie i trzeba było się mocno skupić żeby to zauważyć. Reszta śmiga normalnie.

Rozwiązałeś to jakoś u siebie? Jedyne co mi przyszło do głowy to to, że być może jest to wina pendrive z zbyt małą prędkością odczytu... Bo u mnie te problemy wystąpiły na pendrive, który miał właśnie małą prędkość odczytu, drugi z większą predkością działał normalnie :)
 

adamuadamu

New member
witam
wygląda na to, że większość filmów ma minimalne opóźnienie; czasem, jak zacznie się przewijać, to potrafi się nawet bardziej rozjechać

natomiast jeśli używacie zewnętrznego źródła dźwięku (wzmacniacz, słuchawki..), to standardowo samsung zapewnił rozrywkę w postaci właczonego opóźnienia dźwięku w stosunku do głośników wewnętrznych - należy wejść w menu serwisowe i w ustawieniach dźwięku zmienić wartość 10 na 0 (control-sound i dalej nazwy nie pamiętam). wykonałem to godzinę temu i przetestowałem - jest lepiej. w ogóle dlaczego jest to włączone, to bladego pojęcia nie mam, głupie to nieskończenie
----
korekta! - przy wartości 0 dźwięk wyprzedza obraz :) optymalnie jest 5
 
Ostatnia edycja:

adamuadamu

New member
testowałem wczoraj dalej - menu i logika samsunga jest jeszcze bardziej zagmatwana.
po wcześniejszych zmianach w menu serwisowym (offset na wspomniane powyżej 5) obraz dalej wyprzedzał dźwięk - zarówno na tv jak i na filmach z pendrive - zmieniłem na 8 i jest _prawie_ idealnie - testy w toku

co do desynchronizacji, to zawsze po użyciu menu serwisowego ustawienia obrazu (jasność, kontrast, kolor, eco, motion+) wracają do fabrycznych :fool: ale dzięki temu dostrzegłem też, że używanie motion+ sprzyja rozjeżdżaniu się obrazu i dźwięku - zupełnie jakby aktor miał coś powiedzieć, zaczyna się dźwięk, w tym samym czasie elektronika zaczyna wyliczać klatki pośrednie i kończy się tym, że postać otwiera gębę 1/4 sek za późno, ale kończy o czasie.

proponuję potestować bez m+
-----------------
EDIT: potestowałem dalej na spokojnie i rzecz jest niestety przegibana - niektóre kanały są same w sobie zdesynchronizowane i np. do tvp2 dobrze jest na =2, do polsatu 8/9, do tvn(hd) 10/11 a do xvid 8. całości dopełnia fakt, że dźwięk na wyjściu słuchawkowym (używam go na wyjście do wzmacniacza) ma dodatkowy delikatny poślizg, a w menu serwisowym nie żadnych opcji dot. opóźnienia dźwięku na poszczególne wyjścia. samsung - mistrzowie niedoróbek :| do c650 i wyższych wyszedł kolejny soft, do c630 jest jeden od początku. cała nadzieja w zdolnych kolegach ze wschodu
 
Ostatnia edycja:
Do góry