samsung c6000 kupiłam i załuję na co zamienić

mmaya

New member
witam,
od 2 dni posiadam samsung c6000. kupilam ten tv, gdyz szukałam dobrego telewizora, z możliwością podłączenia do internetu, wygodnego oglądania filmów przez usb, odtwarzania napisów itp.
proszę poradzcie mi co mam zrobić zeby zamienić ten telewizor na coś innego. wg mnie jest on okropny. wady:
1.buczy
2. obraz nieostry
3. efekt "teatru" (wprawdzie przy wyłączeniu tej opcji motion... jest trochę lepiej)
4. beznadziejny głos
5. bolą mnie oczy od oglądania
6. "białe plamy" na czarym tle np. podczas przełączania kanałów

telewizor kupiony został w euro rtv agd z jakimś dodatkowym ubezpieczeniem na 5 lat. proszę, napiszcie mi co mam zrobic zeby oddali mi kasę za tv i co mam kupić innego.

btw. w sklepie powiedziałam ze chce sony albo sharp ale na pewno nie samsunga no i oczywiscie wcisneli mi samsunga. wrrrr. ten tv odbiera mi całą przyjemność oglądania telewizji :((((((((:)-(
 

mmaya

New member
zastanawiałam się jeszcze nad modelem sony kdl-ex700 były w podobnej cenie. ale ten samsung miał być podobno bardziej "multimedialny" (chodziło niby o to podłączenie do komputera i ilość odtwarzanychformatów filmów) czuję się oszukana :(
 

tdx

New member
Bez reklam
Adrian85 nigdzie nie ma żadnych 7 dni. W ciągu 10 dni jeżeli jeżeli towar był kupowany przez internet cała reszta to "dobra wola sklepu". Najlepiej od razu pogadać ze sprzedawcą problem jest z PG trzeba to anulować a w Euro na to są bardzo uczuleni. Ogólnie ten samsung faktycznie jest bardziej multimedialny ale jeśli Ci nie pasuje model to faktycznie ten Sony to jest jakieś rozwiązanie :)

pozdrawiam
tdx
 

mmaya

New member
ale nie na inny model samsunga, tylko mogę wymienic na jakikolwiek inny tv??? to proszę doradzcie mi coś. i już żeby nie był ledowy

cena tak do 3500 zł. 40 cali.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Adrian85 nigdzie nie ma żadnych 7 dni. W ciągu 10 dni jeżeli jeżeli towar był kupowany przez internet cała reszta to "dobra wola sklepu". Najlepiej od razu pogadać ze sprzedawcą problem jest z PG trzeba to anulować a w Euro na to są bardzo uczuleni. Ogólnie ten samsung faktycznie jest bardziej multimedialny ale jeśli Ci nie pasuje model to faktycznie ten Sony to jest jakieś rozwiązanie :)

pozdrawiam
tdx
Tu się mylisz,dobra wola swoje a prawa konsumenckie swoje.Jest tylko trochę zawracania głowy,sam już ten temat przerabiałem.Możesz nawet wymienić twierdząc,że nie pasuje ci tv do wystroju mieszkania,albo nie spełnia oczekiwań na jakie zostałeś namówiony przez pracownika sieci Euro.Swego czasu nawet miałem od nich tv na raty i też po 3 dniach wymieniłem na droższy z dopłatą zmieniając umowę ratalną.
 
Ostatnia edycja:

kryzys123

New member
c6500

witam,
od 2 dni posiadam samsung c6000. kupilam ten tv, gdyz szukałam dobrego telewizora, z możliwością podłączenia do internetu, wygodnego oglądania filmów przez usb, odtwarzania napisów itp.
proszę poradzcie mi co mam zrobić zeby zamienić ten telewizor na coś innego. wg mnie jest on okropny. wady:
1.buczy
2. obraz nieostry
3. efekt "teatru" (wprawdzie przy wyłączeniu tej opcji motion... jest trochę lepiej)
4. beznadziejny głos
5. bolą mnie oczy od oglądania
6. "białe plamy" na czarym tle np. podczas przełączania kanałów

telewizor kupiony został w euro rtv agd z jakimś dodatkowym ubezpieczeniem na 5 lat. proszę, napiszcie mi co mam zrobic zeby oddali mi kasę za tv i co mam kupić innego.

btw. w sklepie powiedziałam ze chce sony albo sharp ale na pewno nie samsunga no i oczywiscie wcisneli mi samsunga. wrrrr. ten tv odbiera mi całą przyjemność oglądania telewizji :((((((((:)-(

Witam, ja bym się tak nie załamywał i skoncentrował się nad kalibracją TV. Mój telewizor c6500 też mało nie doprowadził mnie do zawału jak go uruchomiłem w domu. Miał wszystkie objawy o których piszesz w swoim post'cie. Spróbuj najpierw skalibrować tv (zrób to sama lub zleć to fachowcowi). Ja osobiście znalazłem gdzieś w necie gotowca z ustawieniami dla mojego c6500 i już przy tych ustawieniach większość "wad" zniknęła. Biel plamy prawie niewidoczne, lepszy kontrast, świetne kolory, nie bije tak blaskiem po oczach ogólnie szczęka mi opadła jak wiele można uzyskać przez ustawienia parametrów obrazu. Polecam poczytać trochę o tym w sieci.
 

tdx

New member
Bez reklam
Adrian85 Napisz na jakiej podstawie prawnej opierasz swoją teze.

Musisz wiedzieć, że żadna ustawa nie nakłada na sprzedawcę obowiązku przyjmowania zwrotu towaru zgodnego z umową konsumencką (tzn. wolnego od wad) i sprzedawca nie musi przyjąć towaru z powrotem do sklepu, natomiast konsument może negocjować ze sprzedawcą zawarcie tzw. umowy na próbę (na podstawie art. 592 Kodeksu cywilnego)

Podstawa prawna:

Art. 592. [Sprzedaż na próbę] § 1. Sprzedaż na próbę albo z zastrzeżeniem zbadania rzeczy przez kupującego poczytuje się w razie wątpliwości za zawartą pod warunkiem zawieszającym, że kupujący uzna przedmiot sprzedaży za dobry. W braku oznaczenia w umowie terminu próby lub zbadania rzeczy sprzedawca może wyznaczyć kupującemu odpowiedni termin.
§ 2. Jeżeli kupujący rzecz odebrał i nie złożył oświadczenia przed upływem umówionego przez strony lub wyznaczonego przez sprzedawcę terminu, uważa się, że uznał przedmiot sprzedaży za dobry.

Można w sklepie wywiesić informcje dla PT klientów odnośnie sprzedaży, która jest regulowana przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. nr 141 poz. 1176). - warto ją poczytać
 

mmaya

New member
no a co z tym buczeniem????? to jest okropne. z tego co teraz czytałam to widzę ze jest to częsta przypadłość samsungów. czy np sony albo sharpy też tak mają???
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Adrian85 Napisz na jakiej podstawie prawnej opierasz swoją teze.

Musisz wiedzieć, że żadna ustawa nie nakłada na sprzedawcę obowiązku przyjmowania zwrotu towaru zgodnego z umową konsumencką (tzn. wolnego od wad) i sprzedawca nie musi przyjąć towaru z powrotem do sklepu, natomiast konsument może negocjować ze sprzedawcą zawarcie tzw. umowy na próbę (na podstawie art. 592 Kodeksu cywilnego)

Podstawa prawna:

Art. 592. [Sprzedaż na próbę] § 1. Sprzedaż na próbę albo z zastrzeżeniem zbadania rzeczy przez kupującego poczytuje się w razie wątpliwości za zawartą pod warunkiem zawieszającym, że kupujący uzna przedmiot sprzedaży za dobry. W braku oznaczenia w umowie terminu próby lub zbadania rzeczy sprzedawca może wyznaczyć kupującemu odpowiedni termin.
§ 2. Jeżeli kupujący rzecz odebrał i nie złożył oświadczenia przed upływem umówionego przez strony lub wyznaczonego przez sprzedawcę terminu, uważa się, że uznał przedmiot sprzedaży za dobry.

Można w sklepie wywiesić informcje dla PT klientów odnośnie sprzedaży, która jest regulowana przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. nr 141 poz. 1176). - warto ją poczytać
pkt.2 termin!! i j/w wspomniałem trzeba umiejętnie podejść do tematu.Euro będzie z początku będzie stwarzało problemy,ale można to załatwić.Wystarczy chcieć i być stanowczym.
 

tdx

New member
Bez reklam
Punkt 2 tyczy się "umowy na próbę" - to jest innego niż zwykła sprzedaż :)

Mi też wydaje się że nie powinni robić problemów z zamianą natomiast tak jak napisałem wcześniej to zależy wyłącznie od dobrej woli. A ponieważ klient powinien być najważniejszy :) Sklep powinien dołożyć wszelkich starań by Mmaya była zadowolonym klientem ;)

pozdrawiam
tdx
 

andogo

New member
odp

Nie rozumiem co Tobie buczy. Kolega ma ten telewizor i nic w nim nie buczy as dzwięk moim zdaniem jest wporzo, obraz bardzo dobry,ostry, kolorki super czyta polskie znaki, kilka razy miałem tylko problem z tym iż nie czytał jakiegoś formatu a tak to jest plus w porównaniu z moim soniaczem, który jak odtworzy film z dysku to jest cód. osobiście to wolałbym tego samsunga c6000 bez zastanawiania się. jeżeli piszesz o nieostrym obrazie i o jakimś buczeniu to może najpierw przeczytaj dokładnie instrukcję albo telewizorek ma defekt jakiś proponuje poprosić jakąś męską rękę do tego, przepraszam ale jeżeli chodzi o kobiety i elektronikę to ciężko znaleźć kobiete która będzie wiedziała gdzie jest regulacja kolorów itp. już nie mówiąc o bardziej skomplikowanych opcjach... Powodzenia i pozdrawiam...
 

Desperadoss

New member
Kurde dzisiaj oglądałem ten telewizor i mialem go brac ale to co tutaj czytam mnie osłabia napiszcie czy tak inny posiadacze maje takie wady ?
 

dagelf

New member
jestem ciekaw co o tym sądzicie. media markt nie uwzględnił reklamacji, twierdząc, cyt: podany produkt mieści się w granicach zastosowanej technologii
 

Attachments

  • samsung 01.jpg
    samsung 01.jpg
    200,9 KB · Wyś: 326

cureman

Active member
Bez reklam
Wygląda to koszmarnie!!Takich CUDÓW nie powinno być w tv za tyle kasy ja bym reklamował do oporu w sklepie albo dzwonił do samsunga.WALCZ .
 

Desperadoss

New member
dagelef jak bedzie jakiś postep to pisz ! bo za tydzien chce kupic ten telewizor ale bardzo mnie martwia takie plamy czy mozna takie cos zobaczyc w sklepie ?
 

dagelf

New member
tv 55 cali cena pewnie się domyślacie. jestem ciekaw, czy federacja konsumentów bierze się za takie sprawy?
btw MM = banda oszustow
 

cureman

Active member
Bez reklam
tv 55 cali cena pewnie się domyślacie. jestem ciekaw, czy federacja konsumentów bierze się za takie sprawy?
btw MM = banda oszustow

Ja kupiłem w Niemczech C55 67000US za 2299 euro po awari telewizora musiałem szukać pomocy u adwokata.Bo serwis mnie zwodził.Po prostu walcz o swoje jest zasada PŁACĘ WYMAGAM!!
 
Do góry