Samsung C 650 czy plazma Panasonic serii G?

rosemaster

New member
Witam. Mam pytanie do bardziej zorientowanych użytkowników.Chcę kupic wyżej wymienionego Samsunga C 650 - 426', ale znajomy który pracuje w sklepie ze sprzetem audio video powiedział żeby nie zawracać sobie głowy LCDkiem tylko kupić plazmę Panasonica serii G. Jeżeli chodzi o mnie to jestem w kropce. Osobiście jestem posiadaczem Samsunga LE 32 B550 i jestem zadowolony. Czekam na Wasze opinie.:kom:
 

OSP110233

New member
Witam. Mam pytanie do bardziej zorientowanych użytkowników.Chcę kupic wyżej wymienionego Samsunga C 650 - 426', ale znajomy który pracuje w sklepie ze sprzetem audio video powiedział żeby nie zawracać sobie głowy LCDkiem tylko kupić plazmę Panasonica serii G. Jeżeli chodzi o mnie to jestem w kropce. Osobiście jestem posiadaczem Samsunga LE 32 B550 i jestem zadowolony. Czekam na Wasze opinie.:kom:

Miałem 40C650 a teraz mam 42G20. Pytanie jakie masz warunki oświetleniowe i wymagania w stos. do TV. To co piszę jest tylko moja subiektywną opinią i najlepiej jeżeli byś miał możliwość porównania obydwu TV w domowych warunkach.

Panasonic 42G20:
+ całościowy "naturalny" obraz, zbliżony do CRT,
+ przetwarzanie ruchu,
+ kolory (-/+),
+ czerń "naturalna",
+ dużo lepsza "jakość" programów o słabym sygnale,
+ brak pikselozy i smużenia (wygląda to lepiej niż na lcd),
+ możliwość nagrywania programów,
+ równomierność podświetlenia matrycy,
+ kąty boczne.

- czerń w nasłonecznionym pokoju,
- ogólny obraz w nasłonecznionym pokoju,
- migotanie obrazu (występują - zależne od percepcji użytkownika - ja to widzę),
- stylistyka TV,

Samsung 40C650:
+ czerń (fantastyczna ale po przesiadce na plazmę chyba zbyt nachalna),
+ kolory (uwaga jak wyżej),
+ funkcje mulimedialne (rewelacyjne możliwości odtwarzania divx (mkv - filmy robią naprawdę wrażenie),
+ dźwięk (lepszy niż w 42G20, niskie i wysokie tony),
+ stylistyka TV i jego menu,
+ dobre kąty boczne (naprawdę jest ok. jak na lcd)
+ nie tak czuły na nasłoneczniony pokój jak plazma,
+ równomierność podświetlenia matrycy (dobra ale w plaźmie lepsza),
+ CENA - naprawdę rewelacja.

- dobre ale nie tak dobre kąty boczne jak w plaźmie,
- obraz SD b. dobry ale jednak plazma ma lepszy (szczególnie widać to na starszych filmach, emitowanych w słabej jakości sygnale),
- ogólny obraz (w por. do plazmy) jest bardzo agresywny, zbyt kontrastowy (zależy od precepcji - ja wolę plazmę),
- przetwarzanie ruchu (system 100 Hz czasami nie wyrabia i pojawiają się skoki postaci/obrazu - zależy od nadawanego programu i indywidualnych nastaw).

Moja opinia jest taka, że jeżeli nie jesteś zbyt wyczulony na niuanse odnośnie obrazu to bierz Sama, szczególnie jeżeli masz nasłoneczniony pokój. Za te pieniądze to rewelacja. Poza tym za różnicę w cenie ok. 700 zł możesz kupić Kino Domowe lub odtwarzacz Blue Ray.

Ale jeżeli jesteś kinomanem pozostaje ci plazma (oczywiście pod pewnymi warunkami).

A i jeszcze jedna rzecz. Byłem już "napiętnowany" na forum za swoje poglądy ale w Samsungu jestem zwolennikiem matryc Samsunga np. SQ01, w przeciwieństwie do matryc AUO, CN, CMO.
Dla mnie to miało znaczenie i widziałem różnice w obrazie pomiędzy poszczególnymi matrycami.
 

rosemaster

New member
ja tam Cię nie będę piętnować :) dzięki za szczegółową informację, a jeżeli chodzi o matrycę SQ01 to jestem skłonny w to uwierzyć
 
Do góry