Samsung brak Dolby vision

czarnuch

New member
Zastanawiam się nad zakupem samsunga qled q80t i mam pewne obawy. Jak to jest z tym dolby vision,czy brak tego formatu spowoduje że treści np na netflix nie będą wyświetlane, czy będą konwertowane do zwykłego uhd czy może do hdr 10 ?
 

czarnuch

New member
Wskazane formaty wykorzystują różne dane przesyłane wraz z obrazem. Podstawowe informacje są niezmienne i obraz w podstawowej jakości będzie wyświetlany nawet wtedy, gdy dany tv nie obsługuje zaawansowanych opcji.

Swoją drogą temat wątku "odkrywczy", a treść "lekko" nieadekwatna. Ale pojąłem, o co chodzi...:D

Jak już jesteś takim ekspertem od treści to odpowiedz na zadane pytanie w jakiej formie obraz jest wyświetlany ?
 

mikomir

New member
Oczywiście ze Samsung bez Dolby Vision będzie wyświetlał w Netflixie treści nadawane w Dolby. Mam dwa TV jeden z Dolby Viosion - Philips 7334, drugi Samsung Q74T i oba bardzo dobrze odtwarzają filmy Dolby Vision z Netflix-a, powiem więcej Samsung ma lepszy obraz niz Philips.
 

Petru23

Banned
Oczywiście ze Samsung bez Dolby Vision będzie wyświetlał w Netflixie treści nadawane w Dolby. Mam dwa TV jeden z Dolby Viosion - Philips 7334, drugi Samsung Q74T i oba bardzo dobrze odtwarzają filmy Dolby Vision z Netflix-a, powiem więcej Samsung ma lepszy obraz niz Philips.

Samsung ogólnie jest bardzo fajny ale nie do tv. Netflix i jeszcze 4k hrddvjp100% bardzo fajne.
 

zysiek77

New member
Telewizory o dużej jasności nie potrzebują specjalnie Dolby Vision żeby prezentować treści HDR w zadowalającej jakości. DV się bardziej przydaje przy tańszych tv.
 
Do góry