Samsung BR SE-506

Nowy_85

New member
Witam wszystkich,

Drodzy, mam problem z podłączeniem zewnętrznego napędu Blu-Ray SAMSUNG SE-506 do telewizora SAMSUNG UE40D6000.

W zasadzie to nie wiem, jak się do tego zabrać…rzecz wydaje się oczywista, jasna i ogółem bez żadnego problemu - podłączam jeden kabelek napęd - tv i gotowe ale…no jednak nie bardzo mogę się z tym ogarnąć :-( Sęk w tym, że nijak nie mogę "wykryć" tego napędu w tv...

Czy ktoś może mi to wyjaśnić krok po kroku ?

Z góry dziękuję za wsparcie
 

Nowy_85

New member
Hej,

dzięki za szybką odpowiedź ale, niestety, to nie przyniosło żadnego efektu :(

Samą zasadę przełączenia napędu w tryb AV znam ale mimo różnych kombinacji - nawet próbowałem uruchomić napęd na innym tv, nie przyniosła rozwiązania...
 

tdx

New member
Bez reklam
Podpinasz do TV po usb otwierasz klapę i wciskasz eject dopóki nie zapali się niebieska dioda - tak to robisz?
 

tdx

New member
Bez reklam
inna sprawa że chyba nie liczysz na to że film na BR w ten sposób oglądniesz... bo może Tobie o to chodzi?
 

tdx

New member
Bez reklam
wsadź jakieś starą DVD z jakimś avi albo divx i odpal.
Po zapaleniu niebieskiej diody wybierz na pilocie source i zobacz czy nie pojawiło się nowe urządzenie przenośne
 

Nowy_85

New member
Zrobiłem tak:

- podłączyłem zewnętrzny napęd DVD i tv wykrył go od ręki jako USB. Inna sprawa, że nie chciał mi odpalić płyty audio, która znajdowała się w środku...
 

Nowy_85

New member
Hmm ciężko mi powiedzieć…na moim mac'u działa i wydaje mi się, że zmiana trybu działa bo sama ikonka zmienia wygląd w zależności od trybu ustawienia urządzenia...
 

tdx

New member
Bez reklam
miałem kilka tych samsungów do testów i raczej wszystkie działały różniły się tylko sposobem wywołania AVC raz było to dłużej przytrzymać albo nacisnąć 2 razy. Skoro na innym TV też nie działa a inny napęd działa z TV to stawiam raczej na zewnętrzny napęd

spróbuj jeszcze wsadzić jakąś nagraną płytę z filmami w formacie divx/mp4/mkv itp... ewentualnie z krótko czekasz skanowanie płyty może zająć dobre 2min :D
 

Nowy_85

New member
Hmmm no i chyba "wykrakałeś" z tym czekaniem ;-)))))

Faktycznie tv wykryło napęd czyli jeden case "z głowy" tylko, że teraz niestety nie mogę odtworzyć teraz filmu tj. wyświetlają mi się jedynie katalogi…

Wydaje mi się, że podobną sytuację miałem na kompie ale wówczas zainstalowałem soft do odtwarzania blu ray'ów bo jak wiemy, MAC nie z założenia nie obsługuje tego typu formatów ;-) i dalej już jakoś poszło...
 

tdx

New member
Bez reklam
Ze szczególnym uwzględnieniem

In AV system support mode, it takes longer to recognize a disc.
It takes longer to recognize the discs as data on the ISO/UDF file system is converted to the FAT32 file system for AV systems to recognize and transmit the data.
In addition, the time delay due to the conversion is determined by the number and size of the files saved on the disc. (Approximately 30 seconds is required for 1GB of data.)

Supported capacity: No limit (up to 4 GB for the size of a file.)

czyli już wiesz że swoich plików nie zobaczysz :D
 

Nowy_85

New member
Ok ale czy przypadkiem ten akapit:
Can I watch commercial BD/DVD titles on the TV by using the AV connectivity function?
To play BD/DVD titles, you need a recorder that can decrypt the encoded BD/DVD title. However, since most TVs do not support this function, you cannot watch BD/DVD titles by using the AV connectivity function. To watch BD/DVD titles, you have to use a BD/DVD player or BD/DVD playing software that runs on a computer."

nie oznacza, że zwyczajnie B-R odpali tylko i wyłącznie na stacjonarnym sprzęcie tudzież na kompie ?
 

tdx

New member
Bez reklam
podzielmy to na 2 części co robi odtwarzacz gdy przechodzi w tryb AVC i co zrobi TV (samsung)
1. Masz płytę BR film to zazwyczaj 1 plik w formacie m2ts i wielkości ponad 4GB. >> Normalnie samsung by go łyknął bez problemów ale w podczas konwersji do fat32 okazuje się że plik jest za duży i zostaję pominięty (stąd puste katalogi)

Co możemy zrobić? Niestety tylko na lapku przegrać z płyty BR na odpowiednio dużego pena (NTFS) plik m2ts w którym jest film i odglądać go z USB w TV :D
 

Nowy_85

New member
Ok, rozumiem…no cóż wobec tego dziękuję Ci serdecznie za całą pomoc, życzę spokojnych świąt ! :)

Myślę, że temat do zamknięcia.
 
Do góry