Samsung będzie nazywać swoje serie telewizorów LCD na rok 2017 mianem QLED ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung będzie nazywać swoje serie telewizorów LCD na rok 2017 mianem QLED ?


m-samsungsuhd2.jpg



Samsung zaprezentuje na konwencji CES za kilka dni nowe telewizory.
Linia wg czasopisma Forebs ma nosić nazwę QLED.
Nie należy jednak mylić z Oled bo to jednak telewizory, które nadal opierać się na technologii wyświetlacza LCD.

Od LED TV przez SUHD do QLED

W ciągu ostatniej dekady, Samsung wykorzystał wszystkie swoje siły marketingowe aby kupujący kierowali swoje oczy na ekrany Samsunga LCD które znane były pod różnymi nazwami handlowymi.
Pierwszy był LED, a przez ostatnie dwa lata SUHD .

A od tego roku Samsung będzie sprzedawać telewizory pod nazwą handlową "QLED".
Ma nawiązywać marketingowo mocno do znanego pojęcia OLED TV.
Q jednak odnosi się do małych kropek kwantowych, które są używane w stosie obok wyświetlacza panelu LCD z podświetleniem LED.



50% większa jasność

Koreańska gazeta ETNews donosi, że Samsung zarejestrował przy okazji nowej serii telewizorów znaki handlowe takie jak "HDR1500", "Q HDR" oraz "Real Black". Samsung używał "HDR1000" w 2016 roku, aby wskazać, że telewizory LCD mogą osiągać szczytowe poziomy jasności do 1000 nitów. Samsung będzie również promować "gamę kolorów" lub innymi słowy, zdolność do reprodukcji szerokiej gamy kolorów na różnych poziomach jasności. Nowe telewizory ponadto mają mieć lepsze poziomy czerni.

Nie jest jasne, czy Samsung będzie nadal koncentrować się na zakrzywionych telewizorach.
Chociaż nowy bluray UHD drugiej generacji Samsunga, który na dniach ujrzy światło dzienne - jest zakrzywiony.

Jeśli informacja okaże się poprawna koreańska firma najprawdopodobniej wyśle na emeryturę nazwę SUHD, której używały telewizory LCD w ciągu ostatnich dwóch lat.
Flatpanelshd.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że od mieszania gnojówki ciasta się nie ukręci. Zamiast dogadać się jakoś z LG i przejąć część rozwoju oled na siebie to będą zaklinać rzeczywistość.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No chamstwo.
Przeciez 80% Polakow nie zrozumie zadnej roznicy pomiedzy QLED A OLED.
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Nie zawiodłem się nigdy na produktach Samsunga, więc osobiście nie mam powodów psioczyć na jakość, sam produkt itd., ale te nazewnictwo i marketing mnie śmieszą.

Samo SUHD sugerujące 'Super' i SUHD Remastering (że niby procesor / telewizor poprawia jakość obrazu do 'SUHD') to idiotyzm, bo kablówka na KS7000 wygląda gorzej niż na FHD. I podobnie będzie na wszystkich telewizorach 4K, po prostu kablówka na normalnym porządnym 1080p nie będzie gorsza niż na wyświetlaczu 4K, ale też prawda, że wiele osób nie ogląda po prostu kablówki, też się do tej grupy zaliczam, więc bardziej to jako ciekawostkę traktuję.

Teraz to QLED faktycznie sugeruje coś nowego, w ogóle 'Q' mi się od razu kojarzy z procesorami QUAD (ala np. Intel Q6600 - 4-rdzeniowy procesor) i też można się śmiać, ale wiele osób zacznie mieszać co to OLED, a co to QLED.

Nie każdy w temacie siedzi. Dość powiedzieć, że sam wiele wpisów widziałem np. do konsoli Xbox One S, że ktoś kupił oczekując gier w 4K, bo reklamy wprost mówią o 4K (nie mówię tylko, że chodzi o odtwarzanie filmów 4K..), a tu taka wtopa.

Wiele też komentarzy zdziwienia było, że jak to 'S' to nie Scorpio i faktycznie zapowiadają jednego dnia Xbox One S i jednocześnie mówią o Xbox One Scorpio i jak ktoś jednym uchem słucha, to sobie złączy, że ta 'S' to skrót od Scorpio, a nie od Slim.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Brodacz niedługo im literek w alfabecie zabraknie..:) rozumiem że może nie mają chęci jeszcze iść w oled ale niech nie motają ludziom w oczach że literka Q znowu zrobi rewolucję..
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Typowy zabieg marketingowy samsunga, nie potrafią ogarnąć technologi więc do akcji wkracza marketing.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

RHJG

New member
Bez reklam
Przepraszam a co to wina Samsunga,czy innej firmy,że klienci czytać nie potrafią,języka nie mają ? Nie robiłbym z Polaków przygłupów,może 30% faktycznie jest nawiedzonych i do nich żadne argumenty,wyjaśnienia nigdy nie trafią...Chyba literka Q różni się od O ...Dlaczego mają wchodzić w OLED jak wg nich za trzy lata ma być "prawdziwy"QLED ktory parametrami ma być lepszy od OLED ??? QLED z 2017roku to wyświetlacze wykorzystujące technologię LCD i faktycznie to jest marketing ale powinny już być lepsze od modeli z 2016 roku.Marketing był,jest i będzie.Inne firmy też jadą na marketingowych pierdołach a od rozgarniętego klienta zależy czy da się na to nabrać i rozróżni ziarno od plew ? Jak nie to ma te Forum tu doradzą,pomogą w decyzji która i tak w ostateczności należy do klienta....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Samsung już miał taki jeden rok gdzie marketing tak daleko poszedł i tyle wydali na reklamę że sprzedaż, którą w tym czasie mieli nie była adekwatna do tego ile wydali na mielenie mózgów ludziom.. reklama nie zawsze idzie w parze ze sprzedażą..
 

RHJG

New member
Bez reklam
Lolek ale co mnie jako klienta to obchodzi ? Ich kasa nie moja,mają to wydają,Bez reklamy,czy ograniczonej w ogóle nie ma sprzedaży,przekonały się o tym firmy które ledwo wiążą koniec z końcem albo wielu firm już dawno nie ma...To też sprawa każdej firmy ich udziałowców,księgowych ile wydają na reklamę a nie klienta Lolek !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że racja - to ich sprawa - chodzi mi tylko o to że nie zawsze duże pieniądze są adekwatne do sprzedaży... i tylko tyle .. ludzie co roku są mądrzejsi w tych sprawach..
 

WuMike

New member
Bez reklam
Przepraszam a co to wina Samsunga,czy innej firmy,że klienci czytać nie potrafią,języka nie mają ? Nie robiłbym z Polaków przygłupów,może 30% faktycznie jest nawiedzonych i do nich żadne argumenty,wyjaśnienia nigdy nie trafią...Chyba literka Q różni się od O ...Dlaczego mają wchodzić w OLED jak wg nich za trzy lata ma być "prawdziwy"QLED ktory parametrami ma być lepszy od OLED ??? QLED z 2017roku to wyświetlacze wykorzystujące technologię LCD i faktycznie to jest marketing ale powinny już być lepsze od modeli z 2016 roku.Marketing był,jest i będzie.Inne firmy też jadą na marketingowych pierdołach a od rozgarniętego klienta zależy czy da się na to nabrać i rozróżni ziarno od plew ? Jak nie to ma te Forum tu doradzą,pomogą w decyzji która i tak w ostateczności należy do klienta....

Fakty są takie: najlepszą i najbardziej przyszłościową obecnie technologię TV ma LG i jest to OLED. Samsung poległ na niej kilka lat temu i teraz usilnie próbuje nadrobić dystans oraz odzyskać fotel lidera technologicznego.

QLED to na razie bajka (podobnie CLED), która parametrami będzie lepsza od OLED, jeżeli będzie, w co ja osobiście śmiem wątpić ale Ok, czas powie. Na razie jej nie ma.

Marketing Samsunga zawsze był bogaty oraz silny. Ja należę do tych osób, które "go" nie kupują. Nikt mi nie powie, że S7 to lepszy telefon od HTC10 (pomimo AMOLED'a, chichot losu, a dodam, że mam oba), ani nikt mi nie powie, że KS9500 jest lepszy od OLED, ZD9 czy DX900, bo nie jest.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Cyt:Marketing Samsunga zawsze był bogaty oraz silny. Ja należę do tych osób, które "go" nie kupują.koniec cytatu.Marketing taki ma być,jest kapitalizm,nie kupujesz masz prawo,za to kupujesz Panasonica też masz do tego prawo.Innego uwiódł Sony etc...Na tym między innymi polega wolny wybór...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nieważne. Trzymam kciuki za najlepszy obraz w możliwie niskiej cenie, ktokolwiek tego nie zrobi ma ma moje pieniądze.
 
Do góry