Samsung BD-P4600

sniatek

New member
Witam,

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat powyższego playera? Jestem ciekaw szczególnie funkcji wi-fi. Czy można odwtarzacz materiał z kompa poprzez playera podłączonego przez wi-fi?
 

aerde

New member
sniatek napisał:
Czy można odwtarzacz materiał z kompa poprzez playera podłączonego przez wi-fi?

Instrukcja twierdzi, że można:

1. Za pomocą routera i przewodu LAN lub bezprzewodowej karty sieci LAN podłącz odtwarzacz płyt Blue-ray do komputera.
2. Utwórz współdzielony folder na komputerze i zapisz wybrane pliki mp3, jpeg lub DivX...

Niestety, instrukcja też twierdzi, że odtwarzacz współpracuje wyłącznie z kluczem WiFi Samsunga (WIS09ABGN), który w polskiej wersji nie jest dołączony (a kosztuje ok. 80 USD). Można też oczywiście pociągnąć kabelek, ale to nie to samo... :(
 

biglyk

New member
No ciekaw jestem, u mnie na telewizorze samsung le46b650 film mkv w fullhd idzie po skrętce, ale głos nie jest w hd(nie z winy telewizora), może jest to możliwe... Mam prośbę do osób które mają tego playera o jakieś informacje, jak się sprawuje i jakie mają wrażenia, bo jestem zainteresowany zakupem.
Jak on radzi sobie z płytkami nagrywanymi, bo w przyszłości też dobrze by było korzystać z takiej funkcji...
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
biglyk napisał:
No ciekaw jestem, u mnie na telewizorze samsung le46b650 film mkv w fullhd idzie po skrętce, ale głos nie jest w hd(nie z winy telewizora), może jest to możliwe...

zapewniam cie ze nie jest to wina telewizora...:D
 

biglyk

New member
mat74 napisał:
zapewniam cie ze nie jest to wina telewizora...:D

Wiem, ze to nie wina telewizora, chciałem powiedzieć Januszowi, że możliwe jest przesłanie sygnału fullhd poprzez skrętkę.
Ale wracając do meritum, czy ktoś może bliżej opisać plusy i minusy tego odtwarzacza?
 

biglyk

New member
Z braku odpowiedzi wnoszę, że nie ma na forum użytkowników tego odtwarzacza. Szkoda bo design mi się podoba i może bym go sobie kupił, ale muszę być pewien, że jest warty swoich pieniędzy...
 

aerde

New member
Z wad, które od razu rzucą się w oczy:
1. Brak polskich znaków w filmach DivX (przynajmniej w obecnej wersji firmware)
2. Tylko kilka wspieranych formatów DivX (na pewno AVI i jeszcze jakiś, ale trzeba by spojrzeć do podręcznika)
3. Jest szerszy od "standardowych" odtwarzaczy, do tego płytę wkłada się z boku, dlatego nie wszędzie można go postawić

Poza tym nie napotkałem większych problemów, ale raczej nie mam zbyt wygórowanych wymagań...
 

janusz

New member
Bez reklam
Technicznie to life-stylowa wersja modelu 3600, tylko nieco okrojona (m.in. bez wyjść analogowych 7.1), raczej mu bliżej do modelu 1600 który jest 300 zł tańszy. Zaletą 4600 jest oryginalny wygląd (nie każdemu odpowiada, ale jest kierowany do określonego kręgu odbiorców). Na osłodę Samsung zapowiada na sierpień aktualizację z .mkv, a to już coś.
 

aerde

New member
aerde napisał:
Brak polskich znaków w filmach DivX (przynajmniej w obecnej wersji firmware)
Wygląda na to, że nowa wersja firmware (1.02, dostępna na stronie samsunga) rozwiązuje problem polskich znaczków :D
Pozostaje czekać na obsługę mkv :)
 

biglyk

New member
mkv.... hmm robi się coraz ciekawiej, ale czy to będzie mkv bez obsługi dts tak jak jest to w telewizorach z serii b650? Bo to spora uciążliwość i miejmy nadzieję, że samsung wyciągnie wnioski i uniknie tego błędu w bd-p4600. Ktoś ma blizsze info ... ?
 

reilord

New member
Planuje kupic ten odtwarzacz, ale zastanawiam sie, czy MKV da sie odtworzyc z plyty DVD? Obawiam sie, ze moj bydsk zewnetrzny w airlive WMU-6500FS ma za wolny transfer by przeslac w czasie rzeczywistym film 720p (idzie jakies 2-6 MB po kablu).
 

troolek1986

New member
biglyk napisał:
mkv.... hmm robi się coraz ciekawiej, ale czy to będzie mkv bez obsługi dts tak jak jest to w telewizorach z serii b650? Bo to spora uciążliwość i miejmy nadzieję, że samsung wyciągnie wnioski i uniknie tego błędu w bd-p4600. Ktoś ma blizsze info ... ?
chodzi ntfs .. mam podloczany dysk zewnetrzny 500gb i czyta wysmienicie mkv z dts... naprawde rzadko jest problem z otworzeniem pliku.. co do napisow do mkv mp4 to tylko SRT inaczej zawiecha...nom i jedyny minus to zbyt jasne napisy nie widac ich czasem na jasnym tle..pozdro
 

kuprasz

New member
Witam posiadaczy tego modelu i chciałem zapytać czy zaobserwowaliście u siebie, że podczas oglądania filmu w mkv nagranego na płycie DVD po prostu po jakimś czasie (30-50 min) przestaje czytać i wraca do menu. Dodam że jest to już drugi egzemplarz który tak ma a, i czy na tak nagranej płycie działa wam przewijanie bo u mnie znaczek zakazu. No i może ktoś próbował oglądać filmy w HD(mkv) przez WIFI, czy to u was działa bo u mnie tnie niemiłosiernie i nie wiem czy to router niedomaga czy coś innego (filmy w avi lecą bez problemu), mp3 po WIFI też czasami tną.
Pozdrawiam.
 

crawford

New member
Zakupiłem ten model i zastanawia mnie czy macie polskie menu. Podczas pierwszego uruchomienia brak polskiego menu do wyboru.
Po podłączeniu do LAN dwukrotnie pobierał sobie automatycznie nowe oprogramowanie, ale dalej nie ma polskiego do wyboru.
Dam sobie radę z angielskim, ale żona może mieć problemy :)
Ponadto w dzisiejszych czasach polskie menu powinno być standardem
 

bezet

New member
Witam
Czy tylko dedykowane karty WiFi Samsunga lyka czy mozna podpiac jakas inna? Wala sie u mnie pare i zastanawiam sie czy moglbym je wykorzystac.

Dzieki za odpowiedz.
 

crawford

New member
Mam mały problem, Blu-ray zaktualizował się automatycznie przez internet i po aktualizacji nie chce czytać DVD HD mojej produkcji!! - wcześniej czytał.
Samsung proponuje wgranie starczego oprogramowania lub czekanie na poprawkę lecz starsze oprogramowanie nie jest dostępne.
Serwis też tego nie posiada i może wystąpić do Samsunga o przesłanie.
Ma ktoś dostęp do starszych wersji?
 

Beathan

New member
Ten odtwarzacz jest do kitu! Mam Blue Ray z którego zrobiłem sobie kopię, na odtwarzaczu LG czyta bez problemu, a na 4600 nie czyta, robi Eject! Niektóre oryginalne BRD też wywala, porażka (nawet po upgrade do 2.13) - kompletne badziewie. LG który kupiłem do drugiego salony chodzi perfekcyjnie, czyta wszystkie formaty (DivX, XVid, MKV, BR, DVD - niestety starego VCD nie - a szkoda, dzieciaki mają trochę starych bajek i pod sprzętem musi stać badziewie Manty za 100 zł tylko po to, żeby czytało wszystko). Polecam Wam LG, ale Samsunga, zdecydowanie nie. Szkoda pieniędzy za sprzęt, który nie ma odpowiedniego wsparcia serwisowego oraz oprogramowania!
Pozdrawiam
 
Do góry