Samsung BD-P3600 i LG BD390 Ktory?

surfer

New member
mkv 1080 - już bez zacięć

Witam ponownie, ponieważ nikt mi nie odpowiedział, sam przeanalizowałem swoje pliki filmowe i doszedłem dlaczego filmy mkv w rozdziałce 1080 się cięły :) Teraz jest już wszystko ok i mogę powiedzieć, że Sam 3600 spełnia moje wymagania w 100% :D:D:D
pozdrawiam
 

fkaczmarek

New member
surfer napisał:
Witam ponownie, ponieważ nikt mi nie odpowiedział, sam przeanalizowałem swoje pliki filmowe i doszedłem dlaczego filmy mkv w rozdziałce 1080 się cięły :) Teraz jest już wszystko ok i mogę powiedzieć, że Sam 3600 spełnia moje wymagania w 100% :D:D:D
pozdrawiam

Czy jest to informacja (.. dlaczego się cięły..) warta umieszczenia na forum?
Może się przyda innym osobom?
pozdrawiam
 

surfer

New member
Ech, jak pozostawiłem niedopowiedzianą informację, to od razu się ludziska odezwali ;) - ot, zażartowałem sobie i jak to z nożycami...
Ale poważnie.

Jak wiecie miałem problem z filmami w rozdziałce 1080 odtwarzanymi z dysku podpiętego pod USB - ciął się dźwięk i obraz. Ten sam dysk podpięty pod Sama B650 szedł bez problemów. Odpowiedź leżała w ścieżkach dźwiękowych. Więszkość filmów w mkv jest z dźwiękiem DTS. Ponieważ seria B TV Samsungów nie odtwarza ani nie przesyła dźwięku DTS zmuszony byłem korzystać z programu audioconverter do przerabiania DTS na DD. Ale ja zostawiałem sobie również ścieżkę DTS-u. I to był problem. Filmy, które posiadały obie ścieżki ciął się. Jeśli jest ścieżka tylko DD lub tylko DTS chodzi wszystko płynnie. A ponieważ 3600 potrafi dekodować DTS i wysyłać to po optyku lub analogu to właśnie siedzę i odmuksowuje (przy pomocy mkvtoolnix) ścieżki DD z moich filmów, jednocześnie dodając napisy do mkv. I wszystkie nowe filmy nie będą potrzebowały przerabiania dźwięku :)

No to mam nadzieję, że taki opis pomoże :)
pozdrawiam, właściwie już świątecznie
 

fkaczmarek

New member
Bardzo dziękujemy,

sądzę, że to ważna informacja i pozwala w przypadku objawów zacinaniu skoncentrować się na innych przyczynach!
Ja w prawdzie nie używałem jeszcze mkv, ale divix lub mp4 (1920x1080) chodzi dobrze i jestem z P3600 bardzo zadowolony!

życzyę także Wesołych Świąt
 

robi250

New member
Proszę o info , czy i w jaki sposób odtworzyć pliki DVD i BR z dysku twardego podłączonego przez port USB, kupiłem samsunga 3600, ale oprócz divx i mkv nie czyta mi tego, o czym wszyscy pisali że czyta i co powinno być oczywiste :(
Chyba jednak oddam ten shit, ponieważ nie czyta plików blue ray i dvd z dysku i kupię LG 390 , ale pewnie osoby które zachwalają LG też podobnie jak te które zachwalały samsunga nigdy nie widziały odtwarzacza na oczy
 
Ostatnia edycja:

robi250

New member
MKV z DTS'em się tną , a DD 5.1 idzie płynnie - mowa tu o 1080p, przed zmianą softu i na DTS'ie się nie cięły (miałem 1.4 - mam 2.5). Nie polecam nikomu tego sprzętu ze względu na brak możliwości odtwarzania Blue Ray i DVD z dysku lub pen driva. Proszę o szczere wypowiedzi użytkowników LG, czy na ich odtwarzaczach (390) można odtwarzać MKV 1080p bez zacięć , pliki BlueRay i DVD bez żadnych problemów , oraz napisy TXT do MKV i Divx. A może ma ktoś sposób na otwieranie w/w plików na Samsungu BD-P3600.
 

KALAN

New member
MKV z DTS'em się tną , a DD 5.1 idzie płynnie - mowa tu o 1080p, przed zmianą softu i na DTS'ie się nie cięły (miałem 1.4 - mam 2.5). Nie polecam nikomu tego sprzętu ze względu na brak możliwości odtwarzania Blue Ray i DVD z dysku lub pen driva. Proszę o szczere wypowiedzi użytkowników LG, czy na ich odtwarzaczach (390) można odtwarzać MKV 1080p bez zacięć , pliki BlueRay i DVD bez żadnych problemów , oraz napisy TXT do MKV i Divx. A może ma ktoś sposób na otwieranie w/w plików na Samsungu BD-P3600.

Ja dodam jeszcze niech ktos sprawdzi jak pojdzie plik mkv przykładowo 8 GB 1080p z plytki ? Będę bardzo wdzieczny ?
 

surfer

New member
MKV z DTS'em się tną , a DD 5.1 idzie płynnie - mowa tu o 1080p, przed zmianą softu i na DTS'ie się nie cięły (miałem 1.4 - mam 2.5). Nie polecam nikomu tego sprzętu ze względu na brak możliwości odtwarzania Blue Ray i DVD z dysku lub pen driva. Proszę o szczere wypowiedzi użytkowników LG, czy na ich odtwarzaczach (390) można odtwarzać MKV 1080p bez zacięć , pliki BlueRay i DVD bez żadnych problemów , oraz napisy TXT do MKV i Divx. A może ma ktoś sposób na otwieranie w/w plików na Samsungu BD-P3600.
Żaden z filmów (mkv) z DTS-em jaki mam się nie tnie więc nie pisz nieprawdy -a mam ich około 50-ciu. Mam taki sam soft jak Ty. A może masz dwie ścieżki dźwiękowe, DD i DTS - wówczas 1080p się tną. Pisałem o tym kilka postów wcześniej. Co do napisów Ci nie pomogę ponieważ nie używam formatu txt, wszystkie napisy mam w srt - wg mnie są pewniejsze w synchronizacji i z żadnym nie mam problemu. Co masz na myśli pisząc, że nie odtwarza Ci BR i DVD z dysku - chodzi o pełną strukturę, tak jak z płyty? Nie mam takich nagrań na dysku, ale spróbuję coś zgrać to napiszę jakie były efekty.
Nie jestem jakimś zapatrzonym w 3600 fanem, ale uważam, że to bardzo dobry sprzęt, który akurat mnie odpowiada w 100% (no, może w 99 ;) )
Największa mkv-ka jaką posiadam ma około 16Gb - nic się nie tnie, wszystko płynnie odtwarza. Co więcej, uważam, że skalery w tym BR są lepsze niż w plaźmie Samsunga B650. Miałem podpięty dysk zewnętrzny pod TV a teraz mam pod BR i wg mojej oceny obraz jest lepszy. O dźwięku nie wspomnę ponieważ odtwarza DTS i wg mnie również przesyła nowe formaty dźwięku z zewnętrznego dysku po drodze je dekodując. Mam próbkę w DTS HD (mkv) i starszy amplituner więc podpiąłem BD optykiem i analogami. Co ciekawe, myślałem że to się wyklucza ale nie ponieważ gdy zmienię w ampli wejścia to w obu przypadkach słyszę dźwięk. Przy wejściu połączonym optykiem, przy próbce DTS HD prawidłowo pokazuje się na wyświetlaczu ampli znak DTS (bo dźwięk jest "obcinany" do zwykłego DTS-u, natomiast przy analogu mam DTS-HD. Tzn tak sądzę ponieważ dźwięk jest wyraźnie głośniejszy, głębszy, pełniejszy, z dużo większą ilością słyszalnych detali oraz plastyką. Próbka to nagranie studyjne utworu Earth z płyty Hi-Definition Reference Disc.
Reasumując nie podzielam Twoich negatywnych odczuć związanych z tym playerem
 

surfer

New member
Ale z płyty czy z podpiętego dysku ?

Z podiętego dysku


Robi250, wytłumacz co miałeś na myśli pisząc "brak możliwości odtwarzania Blue Ray i DVD z dysku lub pen driva" - czy chodzi Ci o możliwość odtwarzania struktury BR lub DVD? Jeśli się orientuje, nie potrafi tego żaden z odtwarzaczy BR. Nie wiem również jakie zastosowanie miałaby mieć ta funkcjonalność - chyba tylko do robienia ripów BR lub DVD 1:1 - ale do tego można wykorzystać programy, które zrzucają zawartość płyty na dysk a później zrobić z niej strukturę AVCHD, które Sam powinien odtworzyć z dysku lub pena. Właśnie eksperymentuję z programem AVCHDCoder, zobaczymy jakie będą wyniki.
pozdrawiam
 

Logoth

New member
zamowilem za 849zl samsunga p3600. jak dojdzie to napisze jasno:
czy odtwarza divx/mkv z napisami txt, lub innym formatem
czy odtwarza mkv po wifi
jak wyglądają dvd
czy seriale w mkv chodza plynnie

bo tyle czytalem, a jasnych odpowiedzi brak
 

Logoth

New member
zamowilem za 849zl samsunga p3600. jak dojdzie to napisze jasno:
czy odtwarza divx/mkv z napisami txt, lub innym formatem
czy odtwarza mkv po wifi
jak wyglądają dvd
czy seriale w mkv chodza plynnie

bo tyle czytalem, a jasnych odpowiedzi brak


kupilem, zainstalowalem:

- odtwarza divx/xvid. jakosc lepsza niz z 'bellwooda/wivy'.
- odtwarza .mkv po wifi bez klopotu, widzi komputer i wszystkie udostepnione foldery. konfiguracja nie za trudna dla kogos kto wie jak udostepniac pliki w viscie.
- napisy MUSZĄ miec nazwe identyczna z filmem
- czyta bezproblemowo napisy w .srt w xvid/mkv
- czyta .txt tylko czasami, potrafi zawiesic hd. potrzebny 'subtitle workshop' do szybkiej konwersji txt->srt.

pilot troszke bylejaki przy panasonicu, ale moze byc.

youtube latwy w obsludze, dziala wszystko szybko/ladnie.

to tyle, udany 'upgrade' z bellwooda
 

jpiechocki

New member
A możesz napisac jak skonfigurowałes kompa zeby widział go Samsung?
Kompa mi widzi (win7) ale nie mogę wprowadzić loginu i hasła, za każdym razem jest błąd. Próbowałem na wszystkie sposoby i nic. Jaki wpisac login, skoro np nie mam loginu ustawionego w kompie i hasła tez nie mam. Dzwoniłem do Samsunga i niby mowili że z win7 działa, a mi ani ani.
 

jjwlkr

New member
A możesz napisac jak skonfigurowałes kompa zeby widział go Samsung?
Kompa mi widzi (win7) ale nie mogę wprowadzić loginu i hasła, za każdym razem jest błąd. Próbowałem na wszystkie sposoby i nic. Jaki wpisac login, skoro np nie mam loginu ustawionego w kompie i hasła tez nie mam. Dzwoniłem do Samsunga i niby mowili że z win7 działa, a mi ani ani.

Wejdź do 'Centrum sieci i udostępniania' -> po lewej 'Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania' -> 'Udostępnianie chronione hasłem' -> wyłącz.
 

jpiechocki

New member
Wejdź do 'Centrum sieci i udostępniania' -> po lewej 'Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania' -> 'Udostępnianie chronione hasłem' -> wyłącz.

ok, zrobiłem i kupa. Napisz mi a skad mam wziasc login, tj nazwa uzytkownika kompa, czy nazwa kompa.....wpisuje wszystkie kombinacje i nic. Ja moge wpisywac login i haslo tylko jakie? haslo widze ze przu ustawieniach streamingu sie ustala ale username?????

A jak niby wpisze w ustawieniach recznych to mi wywala blad danych, nic juz nie kumam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Z tego co gdzies czytałem to trzeba sobie założyc hasło w kompie i wtedy podajesz tego samego użytkownika i hasło w blu rayu
 

leoo

New member
Przy udostępnianiu dodaj "użytkownika" który ma prawa do tych plików... wpisz "Wszyscy" i daj jako wspołautor, wyłącz chronienie hasłem i w ogóle włącz udostępnianie w centrum udostępniania sieci. Co do samej opinii na temat odtwarzaczy, wybrałbym bez wahania LG BD390 choćby dlatego, że bez problemu widzi i odtwarza pliki z dysków z partycjami NTFS w porównaniu do Sama który widzi dysk ale nie pokazuje co jest na nim i jednoznacznie nie odtwarza... ( http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1128981&page=6 )
 

Logoth

New member
w menu start (najprosciej) jest nazwa konta. (często oem).
w BD wybieramy auto, potem login: oem password: nic

nie podajemy nic poza loginem.

pojawi się ikonka komputera, obok cd/usb/internet.

aby zmienic dane, musimy raz wybrac manual, potem znowu auto.

w komputerze klikamy prawym na katalog, wybieramy udostępnij... dodajemy gość(czytelnik) wszyscy(czytelnik) i udostępnij.

samsung będzie widział wszystkie udostępnione katalogi+podkatalogi, łącznie z 'niedostępnymi' c$ d$ itd.

powodzenia.
 
Do góry