Samsung BD-P3600 i LG BD390 Ktory?

hamata61

New member
Jak w tytule ktory bedzie lepszy?chodzi mi o odtwarzanie filmow przez USB we wszystkich formatach.Moze ktos poleci jeszcze inny Blu-ray do 1300.
 

robi250

New member
Witam!!
Ja również rozważam zakup BD próbując wybrać pomiędzy tymi dwoma modelami, czy jest szansa na konkretną odpowiedź pod jakimi względami jeden odtwarzacz przewyższa drugi?? Mój wybór pada narazie na LG 390, ale zaczynam się zastanawiać czy Samsung BD-P 3600 nie okaże się bardziej uniwersalny. Chciałem jeszcze zapytać o model samsunga 4600, czy ma dodane jakieś funkcje , czy tylko wygląd ??
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

qbaty

New member
Stoję przed tym samym dylematem - LG BD390 czy Samsung BD-P3600.
Szukam odtwarzacza wszystko-odtwarzającego ;), który dodatkowo ma możliwość korzystania z domowych zasobów sieciowych, tzn. czytania po sieci mp3, divx, ... z kompa lub innego media-serwera (dlna).
Według opisów oba odtwarzacze maja bardzo zbliżone możliwości, funkcje.
Ja skłaniam się lekko w kierunku Samsunga, bo mam już TV i tuner SAT Samsunga, więc nie będzie problemu z kolejnym pilotem. Mam też lodówkę Samsunga, ale to nie ma tu znaczenia :p
Poradźcie coś, podzielcie się doświadczeniami z tymi dwoma urządzeniami.
 

robi250

New member
Proszę o pomoc w wyborze. Chciałbym kupić samsunga 3600 (posiadam tv tej firmy- mniej pilotów :))jeśli okaże się porównywalny lub lepszy od LG. Moje pytania brzmią: jaka jest różnica na kożyść któregoś z otwarzaczy?? Czy oba bez problemu odtworzą pliki divx, mkv , blue ray z dysku ntfs (samsung 2,5" 500GB), czyli pliki do ok. 50 gb. Czy nie ma problemu z odtwarzaniem plików tekstowych do tych formatów i możliwość zmiany ich położenia i koloru, czy białe napisy mają czarną ramkę dookoła?? Który odtwarzacz potrafi odczytać więcej formatów audio/video, czy potrafią czytać audio w formacie "flac"?? Czy samsung 3600 działa cicho, mam model samsunga 1500 który po włożeniu płyty warczy jak kosiarka.
Sporo naczytałem się o LG 390, ale niestety nie znalazłem żadnego testu samsunga 3600, ani porównawczego porównawczego lg 390 z samsungiem 3600, stąd mój brak zdecydowania w podjęciu decyzji. Zanim znalazłem samsunga 3600 byłem zdecydowany na zakup lg 390, ale czytając różne opinie widzę, że oba mają praktycznie te same możliwości.
Pozdrawiam
 

BoloJang

New member
wladek_wypadek napisał:
Proszę o informację, czy Samsung BD-P3600 obsługuje system plików NTFS i czy widzi napisy TXT.
Dzięki

Jako, że mam BD-P3600 to odpowiem, że obsługuje NTFS bo podlączałem do niego przenośny HDD i czytał bez problemu, napisy txt również czyta, przynajmniej w tym {} formacie, bo tylko takich używam.
 

fkaczmarek

New member
BD-3600
może naprawdę wiele, także od strony sieciowej:
- internet You-Tube z wyszukiwaniem i pamiętaniem linków
- widzi nawet (bezprzewodowo) dysk 750GB (NTFS) podłączony przez USB do Routera Linksys'a, oczywiście także wszystkie zasoby pamięciowe z komputera (np. 1TB Toshiba)

u mnie dobrze działa z wyjściem analog 5.1 na amplituner (starszy model bez HDMI)

polecam
 

qbaty

New member
fkaczmarek napisał:
BD-3600
- widzi nawet (bezprzewodowo) dysk 750GB (NTFS) podłączony przez USB do Routera Linksys'a, oczywiście także wszystkie zasoby pamięciowe z komputera (np. 1TB Toshiba)
Dzięki - to jest bardzo cenna informacja dla mnie, bo bardzo mi zależy na tej funkcjonalności.
 

abart68

New member
trgedia

:confused: Niedawno zakupiłem tego gniota i to dla tego bo czytałem wiele dobrych opinii , a niestety;
P3600 słabo radzi sobie z płytami DVD są czasem widoczne błędy w obrazie.
Absolutną porażką jest odtwarzanie płyt AVCHD czyli powiedzmy filmów mkv przerobionych na bluray programami takimi jak multiavchd lub:( avchdcoder filmy tną okropnie i gubią dzwięk gdzie popadnie - PORAŻKA
Szczególnie że posiadam dwa inne sprzęty Sony i Pioneer i tam wszystko śmiga.
Napisy w filmach divix są tak białe że czasmi aż nieczytelne.
Ja chętnie oddałbym to cacko bo i tak 3-ci raz stoi w serwisie a mam go 3 tygodnie
 

robi250

New member
Jakoś nie do końca chce mi się wierzyć, że mając odtwarzacz 3 tygodnie udało Ci się oddać go poraz 3 do serwisu. Ale szczerze mówiąc zniechęciłeś mnie trochę i nakierowałeś na zakup LG BD390, wolałbym jednak samsunga, ponieważ mam tv też tej firmy. Ktoś z posiadaczy samsunga ma równieżpodobne zdanie na temat tego odtwarzacza ??
 

troolek1986

New member
co do samsunga to naprawde polecam.. wiekszosc filmow mkv z dts smiga az milo moze na 30 filmow z netu dwa mi przerywaja... oczywiscie napisy do mvk lub mp4 tylko w formacie SRT inaczej zawieszka.. jedyny minus to zbyt jasne napisy bez czarnej otoczki i w jasnych scenach problem z odczytaniem napisow... a co do divx i dvd to niesamowite skalowanie obrazu.. naprawde polecam sama
 

surfer

New member
troolek1986 napisał:
co do samsunga to naprawdę polecam.. większość filmow mkv z dts smiga az milo moze na 30 filmow z netu dwa mi przerywaja.

Mam pytanie do Ciebie. Czy filmy o których piszesz są w 1080, czy 720? Bo u mnie 1080 tną się a 720 chodzą bez problemu - czy masz na to wyjaśnienie? A może kwestia ustawień lub podłączenia? Ja to sprawdzałem podłączając dysk zewnętrzny 1T z własnym zasilaniem przez łącze USB z przodu i takie mam objawy. Te same filmy podłączone bezpośrednie do TV (Sam B650) chodzą rewelacyjnie - ale oczywiście nie w DTS
I drugie pytanie - jak zmusić 3600 do zobaczenia zasobów na kompie. Mam najnowszy soft, w trybie automatycznym widzi mi komputer (na kompie w otoczeniu sieciowym widzę i TV i 3600) ale po wpisaniu loginu i hasła cały czas mam komunikat o błędach w tych danych (co oczywiście nie jest prawdą). Jak wpisuje ręcznie dane to po wpisaniu IP kompa (chyba ten powinienem?), nazwę folderu i resztę danych to mam info o błędnych danych wejściowych. Na kompie mam Windows 7 i udostępnienie folderu polega na kliknięciu spod prawokliku nazwy "udostępnij" - no chyba, że coś robię nie tak.
Dodam że mam router netgear i to on dzieli mi łącza bezprzewodowe. Podłączenie przewodowe 3600 do routera daje identyczne objawy.
Będę wdzięczny za wszelki sugestie

pozdrawiam
 

bat73

New member
only lg390 napedy smsunga są strasznie nietrwałe szybko wysiadają po roku cudenka tej firmy odtwarzaja filmy na hybił trafił raz tak ten sam film z tego samego nosnika raz nie miałem 2 te cudenka kino domowe lg mam już pare lat i smiga aż miło mam jeszcze lg 370 i musze przyznac jak narazie niezły sprzet a390 jest ponoc dużo lepsze
 

surfer

New member
filmy 1080 - tną się!!!

Witam ponownie
Pochwalę się, że z siecią sobie poradziłem, nadal jednak nie odtwarzają mi się płynnie filmy w formacie mkv 1080p. Czy przez sieć, czy z podłączonego dysku zewnętrznego tną się (dźwięk i obraz). Naprawdę, jeśli ktoś ma pomysł to proszę o odzew bo mogę go jeszcze zwrócić -choć generalnie mi pasuje i zaczynam się przyzwyczajać ;)
 
Do góry