samsung BD-P 3600

sniatek

New member
Witam,

Mam problem z siecią w tym samsungu a mianowicie. Manualne połączenie do sieci działa bez problemu natomiast poprzez auto za kazdym razem musze wpisywać użytkownika hasło itp. Czy wy też macie ten problem czy automatycznie łączy wam sie z siecią.
Poza tym nie wiedziałem że wyjście USB ma ograniczenia odnośnie wielkości podłączanego urządzenia z pamięcią. Podłączając pendriva 2 GB widzi go od razu natomiast po podłączeniu dysku zewnętrznego 750 GB niestety nie dzieje się nic.
 

remo179

New member
Witam,

od wczoraj jestem posiadaczem tego BR, i jestem nim pozytywnie zaskoczony.
Co do sieci to u mnie działa po WiFi i nie ma problemu zarówno z manualnym ustawieniem jak i auto. Ponadto strumieniowe przesyłanie działa idealnie filmy lecą idealnie, JPG i MP3 również. Szkoda, że nie odtwarza wmv - ale może w następnej wersji softu ten format dodają a z tego co wiem ma być również mkv!
 

nagdob

Member
Bez reklam
sniatek napisał:
Witam,

Mam problem z siecią w tym samsungu a mianowicie. Manualne połączenie do sieci działa bez problemu natomiast poprzez auto za kazdym razem musze wpisywać użytkownika hasło itp. Czy wy też macie ten problem czy automatycznie łączy wam sie z siecią.
Poza tym nie wiedziałem że wyjście USB ma ograniczenia odnośnie wielkości podłączanego urządzenia z pamięcią. Podłączając pendriva 2 GB widzi go od razu natomiast po podłączeniu dysku zewnętrznego 750 GB niestety nie dzieje się nic.

Sniatek.
Napisz proszę, czy po USB można podłączyć dysk twardy i czy działa. Co prawda piszesz, że podłączasz dysk 750 GB, ale czy masz sformatowany w systemie FAT 32, a być może dysk potrzebuje dodatkowego zasilania? Chodzi mi głównie o to, czy z PenDriva (lub dysku zewnętrznego) można odtwarzać struktury AVCHD. W sklepie (np. dla idiotów i euro...agd) nie pozwalają sprawdzić, a przecież nie kupię kota w worku.
Pozdrawiam.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Do wszystkich, którzy biorą udział w tym wątku, z wielką prośbą!
Ponawiam pytanie, tym razem do wszystkich z tego wątku, bo myślę, że jesteście posiadaczami tego modelu.
Czy po porcie USB można podłączyć PenDriva oraz dysk twardy (obojętnie jakiej pojemności sformatowany w FAT 32) i czy można z tego dysku odtwarzać struktury AVCHD? Pytam, bo nic o tym nie pisze w instrukcji. Proszę, sprawdźcie to i odpiszcie.
 

remo179

New member
nagdob napisał:
Do wszystkich, którzy biorą udział w tym wątku, z wielką prośbą!
Ponawiam pytanie, tym razem do wszystkich z tego wątku, bo myślę, że jesteście posiadaczami tego modelu.
Czy po porcie USB można podłączyć PenDriva oraz dysk twardy (obojętnie jakiej pojemności sformatowany w FAT 32) i czy można z tego dysku odtwarzać struktury AVCHD? Pytam, bo nic o tym nie pisze w instrukcji. Proszę, sprawdźcie to i odpiszcie.

@nagdob

Do 3600 można bez problemu podłączyć pendriva (P3600 posiada dwa portu USB jeden na przednim panelu - pod klapką a drugi z tyłu, który jest wykorzystany u mnie dla transmitera WiFi), odtwarzacz na dzień dzisiejszy "widzi" jedynie napędy w formacie FAT. Odnośnie formatu AVCHD to instrukcja obsługi mówi (strona nr 14 polskiego tłumaczenia w wersji książkowej - nie online), że BR odczytuje ten format plików, jednak nie jestem w stanie tego sprawdzić bo takowych nie posiadam. Natomiast jeśli chcesz to zapodaj linka z takim plikiem a ja to sprawdzę zarówno na "penie" jak i dvd. Zewnętrznego dysku twardego również nie posiadam ale z tego co sobie przypominam, BR widzi dyski tak samo jak pendrive, nawet gdzieś o tym czytałem na innym forum.

pozdrawiam - remo179
 

fkaczmarek

New member
remo179 napisał:
@nagdob

Do 3600 można bez problemu podłączyć pendriva (P3600 posiada dwa portu USB jeden na przednim panelu - pod klapką a drugi z tyłu, który jest wykorzystany u mnie dla transmitera WiFi), odtwarzacz na dzień dzisiejszy "widzi" jedynie napędy w formacie FAT. Odnośnie formatu AVCHD to instrukcja obsługi mówi (strona nr 14 polskiego tłumaczenia w wersji książkowej - nie online), że BR odczytuje ten format plików, jednak nie jestem w stanie tego sprawdzić bo takowych nie posiadam. Natomiast jeśli chcesz to zapodaj linka z takim plikiem a ja to sprawdzę zarówno na "penie" jak i dvd. Zewnętrznego dysku twardego również nie posiadam ale z tego co sobie przypominam, BR widzi dyski tak samo jak pendrive, nawet gdzieś o tym czytałem na innym forum.

pozdrawiam - remo179

@nagdob
potwierdzam, że 3600:
- czyta format AVCHD, ale tylko zapisany na DVD, nie może być na pendrivie
- czyta Bluray BD-RE i BD-R utworzony na komputerze - np. z JPG, MP3 lub z filmem Divix
- czyta HDD podłączony do USB, ale jak na razie musi być FAT32
- obsługuje streaming z komputera formatów JPG, MP3, Divix, zarówno przez Ethernet (kabel) jak i WIFI. Niestety tylko przez połączenie manual. Kto ma pomysł - co zrobić aby działał tryb "auto"?

pozdrawiam
 

nagdob

Member
Bez reklam
remo179 napisał:
@nagdob

Do 3600 można bez problemu podłączyć pendriva (P3600 posiada dwa portu USB jeden na przednim panelu - pod klapką a drugi z tyłu, który jest wykorzystany u mnie dla transmitera WiFi), odtwarzacz na dzień dzisiejszy "widzi" jedynie napędy w formacie FAT. Odnośnie formatu AVCHD to instrukcja obsługi mówi (strona nr 14 polskiego tłumaczenia w wersji książkowej - nie online), że BR odczytuje ten format plików, jednak nie jestem w stanie tego sprawdzić bo takowych nie posiadam. Natomiast jeśli chcesz to zapodaj linka z takim plikiem a ja to sprawdzę zarówno na "penie" jak i dvd. Zewnętrznego dysku twardego również nie posiadam ale z tego co sobie przypominam, BR widzi dyski tak samo jak pendrive, nawet gdzieś o tym czytałem na innym forum.

pozdrawiam - remo179

Dzięki remo.
Wysłałem Ci na Priva wiadomość, proszę przeczytaj.
Osobiście korespondowałem w tej sprawie z Samsungiem i niby zapewniali, że czyta dyski zewnętrzne, ale co do struktur AVCHD to wypowiadali się niejednoznacznie. Dlatego chcę sprawdzić namacalnie.
Pozdrawiam.
 

remo179

New member
fkaczmarek napisał:
@nagdob
potwierdzam, że 3600:
- czyta format AVCHD, ale tylko zapisany na DVD, nie może być na pendrivie
- czyta Bluray BD-RE i BD-R utworzony na komputerze - np. z JPG, MP3 lub z filmem Divix
- czyta HDD podłączony do USB, ale jak na razie musi być FAT32
- obsługuje streaming z komputera formatów JPG, MP3, Divix, zarówno przez Ethernet (kabel) jak i WIFI. Niestety tylko przez połączenie manual. Kto ma pomysł - co zrobić aby działał tryb "auto"?

pozdrawiam

@fkaczmarek

nie wiem dlaczego piszesz, że nie działa tryb AUTO dla połączeń LAN. U mnie działa świetnie (dodam, iż używam wyłącznie sieci bezprzewodowej po WiFi - no bo niby po co rozciągać metry kabla po domu ?!. Może u Ciebie ta usługa nie działa ponieważ źle ustawiłeś punkt dostępu do własnej sieci - co jest niezbędne do prawidłowego działania tej funkcji :cool:
 

fkaczmarek

New member
@remo179

Witam

Jesli to ustawienie routera, to pytanie co?

W trybie "auto" (niezaleznie, czy WIFI, czy kabel)
widzi tylko komputer, natomiast nie przechodzi dalej po podaniu USER/PASS - komunikat "incorrect user name or password" lub w innym podejściu "no program is found".
W trybie "manual" wejście przez zapamiętany adres IP i USER/PASS taki sam jak wyżej i wszystko jest o.k.

Nie jest to specjalnie uciążliwe (w trybie manual pamięta podane raz dane), ale zawsze!

Problem jest od dawna poruszany na wszystkich "forach" światowych, są tam opisane nawet całe strony szczegółowych procedur dla "laików".
Prawie wszystkim "auto" nie chodzi, tylko czasami ktoś ma działający!?.

Sam będąc informatykiem, analizowałem cały problem i jak narazie nie widzę nowego pomysłu - chętnie zobaczę pomoc! Z góry dziekuję za pomysł.
Firma Samsung nie specjalnie wyjaśnia, co może być przyczyną.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sniatek

New member
Dokładnie taki sam problem odnośnie ustawień auto i manual występuje u mnie. Napisałem do Samsunga w sprawie wyjaśnień i po tygodniu odpisali mi że sprawa została przekazana do opowiedniego działu natomiast od 3 tygodni cisza. Pewnie sami nie wiedzą o co chodzi.
 

fkaczmarek

New member
Nowa wersja softu 2.02
na P3600
W pełni automatyczna aktualizacja wersji przez sieć!
Bardzo dobrze działa funkcja You-Tube, różne warianty pracy, logowanie na użytkownika, wyszukiwanie, ustawienie kraju, wyświetlanie hd itp. Jestem pełen uznania.

W zakresie obsługi dostepu do PC niestety u mnie dalej nie działa logowanie auto.
Manualnie bez zmian, avi (Mpg4) jest ok., ale na WIFI/g czasami przycina obraz, powinno pomóc /n lub ethernet kabel
(mam w planie do przetestowania)

Szkoda, że nie ma jeszcze obsługi Web Album Picassy!
pozdr.
 

fkaczmarek

New member
Nowa wersja softu 2.02 na P3600

dodatkowo sprawdzone działanie dysku na USB
1 GB w standardzie NTFS, zasilany zewnetrznie,
podłączony do przedniego portu (bo na tylnym działa moduł WIFI)
widzi wszystko, co trzeba

pozdr.
 

jpiechocki

New member
Panowie, bardzo Was proszę, męczę się odkąd kupiłem te cacko i za żadne skarby nie mogę ustawić streaming'u. Ani po WiFi ani po kablu. Nie wiem jakie wpisać login i hasło, klikam prawym przyciskiem, udostępniam folder, ale jaki podawać login i hasło?, czy to ma być login użytkownika kompa i hasło logowania?, a jak nie mam hasła? Meczę się z win 7 i XP i nic. W win 7 można jeszcze dla streamingu ustawić hasło, ale login? Niech ktoś napisze step by step jak to uruchomić
 

michas140

New member
Witam. Ja także borykam się z tym problemem. Na komputerze (windows 7) tylko i wyłącznie działa manualne podłączenie, a na laptopie (windows xp) automatyczne działa bez problemu. Teraz nasuwa się pytanie wina nowego windowsa czy blu ray-a ?
 
Do góry