Samsung BD-D6900 + głośniki

makowiec

New member
Witam,
Mam pytanie dotyczące sprzętu Samsung BD-D6900(sorki za poziom pytań, ale naprawdę jestem w tym zielony):
1. W domu mam kablówkę z MultiMedia. DVD ma on wbudowany tuner DVB-T (MPEG-4) - czy będę mógł przez niego oglądać również kablówkę - czy tylko w grę wchodzi podłądzenie zew anteny do naziemnej cyfrówki?
2. Chciałbym podłączyć do niego zestaw głosiników 2.1 link: forum.pclab.pl/topic/431542-Recenzja-Modecom-MC2110/ Poprzez CHAT samsunga powiedzieli mi że to nie będzie działać - bo potrzebny jest amplituner. Czy to prawda? Czy jak podłącze głośniki bezp do DVD to nie będzie działać?
 

fkaczmarek

New member
1. W grę wchodzi tylko podłączenie zewn. anteny do odbioru naziemnej cyfrówki.
2. Jeśli, jak wynika z opisu, mają wejście 2xcinch, to według mnie te głośniki można podłączyc do tego BD-D9600 - one mają chyba wbudowany własny wzmacniacz - głośniki tzw. aktywne.
 

makowiec

New member
1. W grę wchodzi tylko podłączenie zewn. anteny do odbioru naziemnej cyfrówki.
2. Jeśli, jak wynika z opisu, mają wejście 2xcinch, to według mnie te głośniki można podłączyc do tego BD-D9600 - one mają chyba wbudowany własny wzmacniacz - głośniki tzw. aktywne.

dzięki - to jeszcze 1 pytko. Jak podłączę głośniki do DVD, do TV za pomoca HDMI połączę z DVD - czy głos z TV będę mógł odtwarzać na głośnikach?
 

fkaczmarek

New member
Niestety nie, ponieważ w odtwarzaczu Bluray złącze HDMI obsługuje tylko sygnały wyjściowe. Odtwarzacz nie jest kinem domowym, które by to ewentualnie potrafiło.
Jedyne rozwiązanie, to podłączyć wyjścia cinch z telewizora oraz z bluray
do rozgałęźnika (prosty układ 2 razy 2xcinch przechodzący na 2xcinch - do kupienia bez problemu), z którego wyjść do głośników.
 

makowiec

New member
mam taki kabel 2xcinch + scart(z takim przełącznikiem). W tej chwili mam tak podłączone stare kino domowe(niestety już działające tylko w 20%:))
Czy za pomocą tego kabla uda się puścić głos z TV na głośnikach podłączonych do dvd?
 

fkaczmarek

New member
1) Nie - jeśli głosniki mają działać i z TV i z Bluray - wtedy konieczny jest podany wcześniej rozgałęźnik (koszt góra kilkanaście zł.).
to jest:
Tv - 2xcinch lub euro _____\
______________________ 2x 2xcinch rozgałęźnik ---- 2xcinch głośniki
bluray - 2xcinch _________/

2) Być może tak, jeśli do głosników będzie podłączony tylko TV.
I ewentualnie, jeśli głos z bluray będzie szedł przez TV.
Ale wtedy telewizor zawsze będzie musiał byc włączony.

Tak naprawdę rozwiązanie zależy od tego, co chcemy na bluray odgrywać
- jesli filmy, to o.k.
- jesli także muzykę z CD, to po co wtedy włączony TV

To chyba wszystko, co na ten temat można wymysleć ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry