Samsung BD-C5900 czy Panasonic DMP-BDT110?

mxw2

Member
Witam,
mam pytanie który z w/w odtwarzaczy jest lepszy pod kątem jakości obrazu i dźwięku. Szukam odtwarzacza do 600zł z możliwością odtwarzania mkv z dysku przenośnego usb.
A chyba oba odtwarzacze posiadają tę możliwość aczkolwiek czy zdarzały się wam problemy z jakimś odtworzeniem mkv w różnych rozdzielczościach, jakościach?

I który waszym zdaniem jest lepszy?
I jak z odtwarzaniem napisów txt, sub, srt i polskimi znakami?

Lub czy macie inny typ?
 

fantomasz69

New member
Posiadam Samsunga BD-C5900 i jego podstawa wada to głośny napęd(podczas odtwarzania płyt z kilku metrów słychać co kilkadziesiąt sekund jakieś "chrumkanie","pomruki",itp.),po za tym obraz i dźwięk ok, z napisami nie mam żadnych problemów ale ja z reguły wszystkie przerabiam na srt.Z dysku zewnętrznego bez problemu odtwarzam filmy w MKV aż do rozdzielczości 1080p (np. o rozmiarze 15Gb),ale wiadomo z różnych powodów niektóre MKV nie "pójdą"(u mnie 2 na 10),wtedy przepuszczam taki film przez starszą wersję programu mkvmerge (ja mam v3.3.o) i idzie każdy bez problemu.Wiadomo dochodzą jeszcze problemy samsunga z odtwarzaniem zdjęć z płyt zrobionych pionowo,brak możliwości wznowienia filmu po jednokrotnym naciśnięciu przycisku stop, no ale w tym przedziale cenowym nie ma wielkiego wyboru,może jeszcze LG.Przymierzałem się również do Panasonica BD-65, no ale okazało się że Panasonic nie wspiera MKV x264 i czyta dyski zewnętrzne sformatowane w fat, więc widzi pliki tylko do 4 Gb,choć jak testowałem w sklepie to mnie zachwycił jakością wykonania i cichutkim napędem,bardzo szkoda że Panasonic w tym przedziale cenowym nie wspiera MKV i NTFS,och szkoda.
 

mxw2

Member
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Jeszcze taka opinia by się przydała na temat panasonica bdt110 jak z mkv ntfsem głośnością odtwarzania jakością dźwięku i obrazu z napisami itp.

Ma ktoś ten odtwarzacz i mógłby podzielić się wrażeniami?
 

fantomasz69

New member
Jest coś na temat tego odtwarzacza w dziale- odtwarzacze blu-ray-Panasonic, więc poczytaj sobie ale z tego co wiem to Panasonic NTFS nie widzi, MKV tylko kodowane divixem,(przynajmiej w wyższym modelu BDT 300,więc w tym pewnie także) a to trochę za mało bo większość filmów w sieci jest kodowana x264, co daje prawie o połowę mniejszy rozmiar przy tej samej jakości obrazu i dźwięku.Radzę skup się raczej na Samsungu lub LG np.BD570 lub rewelacyjny BD390 ale ten już trochę droższy.
 

mxw2

Member
A jak sprawa wygląda w samsungu c5900 z odtworzeniem plików mp4?

I pytanie techniczne czy da się podłączyć laptopa pod amplituner z wyjsciem 5.1 i obraz hdmi pod tv aby uzyskać dobrą jakość dźwięku w 5.1.
W laptopiwe wszak mamy tylko 1hdmi a na dźwięk tylko aux jest.
I jak uzyskać najlepszą jakość obrazu i dźwięku (jakie elementu kina domowego należy posiadać)?
 

fantomasz69

New member
Samsung BD-5900 obsługuje DLNA, więc podpinasz go lan'em do routera i tak samo laptopa.Ale wcześniej musisz pobrać ze strony samsunga program Samsung PC Share Manager i udostępnić w nim foldery które chcesz by były widziane przez odtwarzacz, u mnie to działa bez zarzutów,choć pierwszy raz dość długo trwa wczytywanie w program wybranych folderów, i za każdym razem gdy dodaje się jakiś nowy plik w któryś z folderów to trzeba ustawić zmieniony stan w programie a to zawsze trochę trwa,więc lepszym i wygodniejszym sposobem jest dysk zewnętrzny.
 

mxw2

Member
Zadałem pytanie do samsunga i mi takie coś napisali odnośnie samsunga bd-c5900:

"Odczytywane pliki to avi, mkv (do 4 Gb), dla H.264BP/MP/HP oraz wmv,
mp4. Poza samym rozszerzeniem pliki muszą spełniać wymogi dotyczące
kodeku wideo,audio, rozdzielczości. Dokładna specyfikacja znajduje się w
instrukcji obsługi zamieszczonej na stronie.
Do urządzeń można podłączać dyski do 160 GB, sformatowane na system
plików FAT.
Urządzenie posiada dwa złącza HDMI IN i jedno HDMI OUT.
Wszystkie modele mają zbliżoną specyfikację."



Nie rozumiem czemu pisze ze mkv tylko do 4gb i czemu napisał że nie odczyta dysku przenośnego np 500gb w trybie ntfs.

Możesz mi potwierdzić że czyta dysk w ntfs?
 

mxw2

Member
I jeszcze takie pytanie co sądzicie o LG bx-580 ma to samo zasadniczo co samsung i cena ok i pewnie chodzi nieco ciszej niz c5900. Ale jak z obrazem i dźwiękiem

Który byście jednak kupili:
sam c5900
lg bx-580
panas bdt 110
lub ewent sams c8200 (na allegro promocja za 700zł)
 

tdx

New member
Bez reklam
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Jeszcze taka opinia by się przydała na temat panasonica bdt110 jak z mkv ntfsem głośnością odtwarzania jakością dźwięku i obrazu z napisami itp.

Ma ktoś ten odtwarzacz i mógłby podzielić się wrażeniami?

Niestety z usb tylko fat i fat32........ tak wiec mkv tylko do 4gb kiszka troszke
 

mxw2

Member
no to panasonic odpada ostatecznie.
Zostaje lg bx-580 i samsungi od c5900 do c8500

Słyszałem że philips wypuszcza nowe odtwarzacze lada dzien i np Model BDP5200 - dostępny w sprzedaży od kwietnia w rekomendowanej cenie detalicznej brutto 549PLN.

Więc cena dość przystępna ale nie wiadomo jak z możlwościami jeszcze te 2 tyg moglbym sie w sumie wstrzymac zawsze ale nie wiem czy warto
 

fantomasz69

New member
Zadałem pytanie do samsunga i mi takie coś napisali odnośnie samsunga bd-c5900:

"Odczytywane pliki to avi, mkv (do 4 Gb), dla H.264BP/MP/HP oraz wmv,
mp4. Poza samym rozszerzeniem pliki muszą spełniać wymogi dotyczące
kodeku wideo,audio, rozdzielczości. Dokładna specyfikacja znajduje się w
instrukcji obsługi zamieszczonej na stronie.
Do urządzeń można podłączać dyski do 160 GB, sformatowane na system
plików FAT.
Urządzenie posiada dwa złącza HDMI IN i jedno HDMI OUT.
Wszystkie modele mają zbliżoną specyfikację."



Nie rozumiem czemu pisze ze mkv tylko do 4gb i czemu napisał że nie odczyta dysku przenośnego np 500gb w trybie ntfs.

Możesz mi potwierdzić że czyta dysk w ntfs?
Poczytaj sobie o BD-C5500 to w zasadzie te same modele różnią się jedynie tym że C5900 obsługuje 3D,i wszyscy użytkownicy twierdzą że obsługuje NTFS, więc C5900 musi także sobie z tym radzić. W przyszłym tygodniu (po wypłacie hi hi hi:krol:!) kupuję dysk zewnętrzny i będę mógł coś napisać na ten temat ale nie chce mi się wierzyć że C5500 czyta NTFS i dyski np.500Gb a C5900 nie, tym bardziej że ten co Ci odpisywał z Samsunga musiał być nawalony albo "czegoś" się na jarał bo mój BD-C5900 ma jedno wyjście HDMI i ani jednego więcej,chyba że to jakaś "okrojona" wersja przeznaczona na rynek mongolski:-D.A tak poważnie mój odtwarzacz jest z polskiej linii dystrybucji, i jak dla mnie ma jedną wadę, a mianowicie głośny napęd.Podczas odtwarzania co chwilę słychać (z kilku metrów) jakieś chrumkanie,stukanie itp.
 

mxw2

Member
Teraz mi inny Pan odpowiedział z samsunga chyba nieco bardziej poukładany

"moj list"
Witam,
chciałbym zapytać o różnice między odtwarzaczami bd c5900, c6800, c6900, c8500

Chodzi mi w szczególności o:
1. Jakość dźwięku i obrazu
2. Szybkość ładowania(odczytu)
3. Możliwość odczytywania formatów mkv, mp4, x264, h.264, wmv, avi(divx)
txt, srt, sub(i jak wyglądają polskie napisy czy poprawnie są wyświetlane lub czy podczas przewijania filmu ich nie zgubi lub się nie rozjadą)
4. Możliwość odczytu danych z dysku przenośnego 500gb w formacie plików ntfs

Raz dostałęm już odpowiedź dotyczącą odczytywania dysków ntfs i powiedziano mi że tylko fat odczytają ale inni użytkownicy na forum twierdzą że ntfs także odczytuje. Proszę zatem o potwierdzenie która informacja jest prawidłowa.


ODPOWIEDŹ
1) Jakość dźwięku oraz obrazu głównie zależna jest od telewizora oraz
przewodów do których podłaczony jest odtwarzacz.
2) Szybkość ładowania oraz odczytu jest zależna również od jakości oraz
uszkodzeń na płycie.
3) Dane odtwarzacze odczytują pliki: MPEG2, H.264, VC-1, AVCHD, DivX HD,
MKV, MP4, WMV9, HD JPEG. Pełne informacje o odczytywanych kodekach
odnajdzie Pan w instrukcji obsługi danego odtwarzacza.
4) Zalecane jest korzystanie z dysków twardych o pojemności do 160GB
sformatowanych w systemie FAT. Dyski formatowane w systemie NTFS są
odczytywane po aktualizacji oprogramowania w odtwarzaczu do najnowszej
wersji.


No czyli wyjaśniło się że to kwestia oprogramowania ktore wystarczy zaktualizowac i będzie hulać

Miałem jeszcze pewne wątpliwości co do różnic miedzy c8200 a c6900
odpowiedź: "Rożnice pomiędzy tymi modelami są takie że C6900 to odtwarzacz z
możliwością odtwarzania technologii 3D. Co do formatu plików odtwarzacze
te posiadają te same mozliwości. Dodatkowo seria 8000 jest zaopatrzona w dysk twardy do nagrywania"


Ale aż nie chce mi się wierzyć że seria 8200 tylko 3d sie różni od c6900 bo w cenie są podobne a nawet 6900 droższy bo na aukcji znalazłem c8200 za 700zł a 3d w tv dlugo miec nie bede wiec nie wiem juz

Przynajmniej wsród LG nie ma dużego wyboru tylko ten bx-580:p
 

mrpower

New member
Czesc

Chyba masz swiadomosc ze lada moment beda dostepna odtwarzacze Samsunga z serii D - np BD-D5500 sa juz na stronie samsunga

Ja mam telewizor LE46c750 i czyta wszystkie mkv -> dysk ma pojemosc 750GB i jest tylko 1 partycja NTFS - musle ze to samo bedzie w przypadku odtwarzaczy

Grzesiek
 

mxw2

Member
Jeszcze dla zainteresowanych pytałem o nowego philipsa BDP5200


W odpowiedzi na Pana pytania informujemy, że:

1. Obsługa 3d - tak, Blu-ray 3D: Full HD 1080p
2. Połączenie Wi-Fi - tak, połączenia sieciowe: 802.11 b/g/n, wbudowana
sieć Wi-Fi
3. Połączenie z laptopem bezprzewodowe - tak, łącze sieci komputerowej:
Certyfikat DLNA 1.5
4. Pamięć wbudowana do nagrywania programów - nie, jest to wyłącznie
odtwarzacz

Najważniejsze:
5. Możliwość odtwarzania plików - formaty kompresji: DivX Plus™ HD,
MKV, H.264, VC-1, MPEG2, XviD, AVCHD, WMV
6. Możliwość poprawnego odtwarzania napisów - urządzenie pozawala na
odtwarzanie plików napisów w następujących formatach:
.srt, .sub, .txt, .ssa i .smi.
7. Możliwość odczytu dysków przenośnych w formacie NTSF - nie:
• Obsługiwana klasa: klasa pamięci masowej USB
• System plików: FAT16, FAT32
• Obsługa dysków twardych (przenośnych dysków twardych): może być
wymagane zewnętrzne źródło zasilania.
8. Szybkość odczytu płyt i głośność odtwarzania (szumienia podczas
odtwarzania) - niespecyfikowane

Mamy nadzieję, że udało nam się sprostać Pańskim oczekiwaniom.;


Czyli philips poki co tez nie posiada ntfs zostaje samsung i lg ktore juz maja oprogamowanie do ntfsa
 

fantomasz69

New member
Wreszcie dotarł do mnie dysk zewnętrzny,i mogę potwierdzić że BD-C5900 bez problemu czyta dysk 500Gb,2,5 cala,zasilany z usb,predkość obr.5400(ADATA Superior SH93), bez podziału na partycje.Sformatowałem go w NTFS i filmy 1080p o rozmiarze 13,5 Gb czy 7,5Gb poszły bez zająknięcia.
 

CleaneR

New member
Czesc

Chyba masz swiadomosc ze lada moment beda dostepna odtwarzacze Samsunga z serii D - np BD-D5500 sa juz na stronie samsunga

Ja mam telewizor LE46c750 i czyta wszystkie mkv -> dysk ma pojemosc 750GB i jest tylko 1 partycja NTFS - musle ze to samo bedzie w przypadku odtwarzaczy

Grzesiek

Hej,

Dokladnie, mam ten sam TV i dysk F4 2 TB i filmy mkv nawet >15 gb, zadnych problemow nie znalazlem. Wszystko odtwarza bez problemu. Sam zdecydowalem sie na zakup bluraya, mam ps3 ale wkurza mnie czas odpalania filmu + jeszcze oklo 80W przy ogladaniu filmu vs okolo 10W. Mysle o tym 5900, wczesniej myslalem o 6900 a roznia sie z tego co znalazlem wyjsciem 7.1 (nie potrzebuje bo mam amplituner) oraz ten drugi ma wifi juz wbudowane (mam router obok tv).

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

CleaneR

New member
Jednak padl wybor na BDT110, okazalo sie ze Panasonic UK do 31 sierpnia mial promocje, ze przy zakupie w/w odtwarzacza dostajesz 4 filmy 3D m.in Avatar 3D ktory do 2012 jest dostepny wylacznie z Panasonic oraz teraz wychodzace StarWars cz. 4, 5 i 6. Wiec nawet nie bylo sie nad czym zastanawiac tylko brac:)
 
Do góry