Samsung B8000 (46B8000, 55B8000) Opinie, informacje test, wszystko o serii...

verm

New member
Witam Polską mafię ;)
Moja matryca ma oznaczenie SQ01. Z tego, co widzę w poprzednich postach jest to matryca Samsunga.
 

Pabloos

New member
Bez tajemnic!

Samsung 46B8000 ustawienia po profesjonalnej kalibracji! White Balance Settings:
Red -Offset 30. Green-Offset25. BlueOffset19. Red-Gain 17. Green-Gain 19 . Blue-Gain 44. Picture Setting: Picture Mode:Movie. Color Temp:Warm1/Warm2 . Brightness:46. Contrast:93. Color:43. Tint:G47/R53 . Sharpness:3. BackLight:5. Black Tone:Off. Dynamic Contrast:Off. Gamma:0. Flesh Tone:Off. Edge Enhancement:Off. Digital Nr:Off. HDMI Black Level:Low. Film Mode:Auto1. Color Filter:Off
 

betman

New member
Fajny telewizor, ale głęboką czerń uzyskuje poprzez ściemnianie całego obrazu co jest trochę irytujące bo wtedy jasne elementy stają się ciemniejsze, włącznie z napisami.

Czy da się tę funkcję jakoś kontrolować lub wyłączać?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Samsung 46B8000 ustawienia po profesjonalnej kalibracji! White Balance Settings:
Red -Offset 30. Green-Offset25. BlueOffset19. Red-Gain 17. Green-Gain 19 . Blue-Gain 44. Picture Setting: Picture Mode:Movie. Color Temp:Warm1/Warm2 . Brightness:46. Contrast:93. Color:43. Tint:G47/R53 . Sharpness:3. BackLight:5. Black Tone:Off. Dynamic Contrast:Off. Gamma:0. Flesh Tone:Off. Edge Enhancement:Off. Digital Nr:Off. HDMI Black Level:Low. Film Mode:Auto1. Color Filter:Off



czyli zakładamy, że każdy ma taki sam wzrok, upodobania itp.....
 

RHJG

New member
Bez reklam
Czy dane do kalibracji 40B8000 są takie same jak do 46B8000? Jeżeli są inne, to prośba o wrzutkę tych do 40 cali na xmariox7@tlen.pl.

Witam ja mam tak;


SAMSUNG UE 40"- B-8000 kalibracja tv
TRYB STANDARDOWY;
podswietlenie ; 9
kontrast ;82
jasnosc ;55
ostrosc ;70
kolor ;50
odcien(z/c) ;z50/c50
OPCJE OBRAZU
ton kolorow ;normalna
rozmiar ;16:9
tryb ekranu ;16:9
cyfr.red.szumu ;auto
poziom czernihdmi;niska(WAZNE)
tryb film ;auto 2 (wazne)
200hz motionplus ;uzytk.9/5
tyl.tryb niebies.;wylaczony
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE
tonacja czerni ;ciemniejsza
kontr.dynamiczny ;wysoka
gamma ;0
przestrzen kolor.;auto lub uzytk.

BALANS BIELI

przes.R ;27
przes.Ziel. ;26
przes.Nieb. ;19
wzmocnienie R ;17
wzmoc.ziel. ;19
wzmoc.nieb. ;36
odcien skory ;+2
uwydat.krawedzi ;wylaczone-(wazne)
xvycc ;wylaczone
FILM w nocy ogladamy (jak chcemy) na podswietleniu;5/6
jasnosc ;40/42
 

jozekbas

New member
Witam właśnie kupiłem Tv Samsung le32c530 i nie mogę ustawić obrazu który by mnie ucieszył jeśli ktoś ma dane kalibracji prosiłbym o przesłanie mi na meila jozekbasok@wp.pl z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich w temacie .
 
Do góry