Samsung B8000 (46B8000, 55B8000) Opinie, informacje test, wszystko o serii...

puma076

New member
Wg. mnie ta seria B8000 to wielka pomyłka , składałem juz reklamacje 2 razy , technicy stwierdzili że to dopuszczalna norma w tej serii ( przebarwienia na matrycy,bardzo mocno widoczne wieczorem ) . Jestem posiadaczem tego telewizora przez około 2 miesiące, a dalej mam problemy z serwisem Samsunga . Odradzam wszystkim kupna tego telewizora
 

G-L1975

New member
puma076 napisał:
Wg. mnie ta seria B8000 to wielka pomyłka , składałem juz reklamacje 2 razy , technicy stwierdzili że to dopuszczalna norma w tej serii ( przebarwienia na matrycy,bardzo mocno widoczne wieczorem ) . Jestem posiadaczem tego telewizora przez około 2 miesiące, a dalej mam problemy z serwisem Samsunga . Odradzam wszystkim kupna tego telewizora
To samo mam ja w sony x4500 dodałem tam zdjęcia tej przypadłości . Kilka miesięcy temu miałem samsunga 956 i tam tego nie było
 

puma076

New member
G-L1975 napisał:
To samo mam ja w sony x4500 dodałem tam zdjęcia tej przypadłości . Kilka miesięcy temu miałem samsunga 956 i tam tego nie było
I co dalej z tym zrobić ?dla mnie jest to nie do przyjęcia- te przebarwienia
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam

puma076 napisał:
I co dalej z tym zrobić ?dla mnie jest to nie do przyjęcia- te przebarwienia
Witam,ogladaj przy wlaczonym swietle,zamien na plazme,idealna do ogladania w nocy,po ciemku,lub przynajmniej z kalibruj porzadnie swoj TV.
pozdr.
 

sly30

New member
Samsung czy Philips?

Pozwolę sobie zadać pytanie ekspertom na forum.
-Kiedy na naszym rynku będzie Samsung 55 cali z serii 8000?
-Czy warto o tym myśleć bo widzę tu kilka nie pochlebnych opinii?
-Czy może jednak lepiej wejść w Philipsa 52 z serii 9704 mimo że
ma grubość prawie 13cm co na ścianie już tak dobrze nie wygląda?

Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
sly30
 

baler

New member
Proszę o więcej opini na temat SAMSUNG UE46B8000. Zastanawim się nad zakupem i nie wiem, który wybrać czy SAMSUNG UE46B8000, czy może Panasonic TX-P42V10E? Bardzo proszę o pomoc.
 

webpiotr

New member
troszkę już siedzę w telewizorach i powiem szczerze ze poza wyglądem oraz stroną multimedialną tego TV pozostałe rzeczy nie robią wrażenia. Ok tv jest bardzo smukły, ale jakośc dzwięku nie jest najlepsza - chyba ze ktos zmierza podlaczyc go pod zestaw audio; obraz ładny ale wieczorem widac dosyc mocno przebarwienia - czego oczywiście nie widac w sklepach gdzie towar jest "nalezycie" eksponowany...jak kazdy Tv ma plusy i minusy...
 

RHJG

New member
Bez reklam
WItam

webpiotr napisał:
troszkę już siedzę w telewizorach i powiem szczerze ze poza wyglądem oraz stroną multimedialną tego TV pozostałe rzeczy nie robią wrażenia. Ok tv jest bardzo smukły, ale jakośc dzwięku nie jest najlepsza - chyba ze ktos zmierza podlaczyc go pod zestaw audio; obraz ładny ale wieczorem widac dosyc mocno przebarwienia - czego oczywiście nie widac w sklepach gdzie towar jest "nalezycie" eksponowany...jak kazdy Tv ma plusy i minusy...
Witam,jakie przeberwienia?,masz w domu od kiedy? jakie ustawienia, kalibrowales przez fachowca? to jak ? pozdr.
 

RHJG

New member
Bez reklam
baler napisał:
Proszę o więcej opini na temat SAMSUNG UE46B8000. Zastanawim się nad zakupem i nie wiem, który wybrać czy SAMSUNG UE46B8000, czy może Panasonic TX-P42V10E? Bardzo proszę o pomoc.
Witam 1 to LCD drogi,ale fajny,super po kalibracji,2 to plazma tansza tez dobra,do ogladania w nocy,po ciemku,jak kto lubi.jak kazda plazma swieci ciemniej od LCD.postaw obok siebie i wybieraj.powodzenia.pozdr.
 

puma076

New member
Witam nawiązując do przebarwień (plam) to jak skalibrować ustawienia w telewizorze żeby ich nie było widać , walczyłem z tym pare godzin i efektu żadnego nie ma,dalej widać na czarnym tle plamy .Technik z serwisu samsunga wciska ciemnotę żę to normalny objaw w tej ser. B8000.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Technik

puma076 napisał:
Witam nawiązując do przebarwień (plam) to jak skalibrować ustawienia w telewizorze żeby ich nie było widać , walczyłem z tym pare godzin i efektu żadnego nie ma,dalej widać na czarnym tle plamy .Technik z serwisu samsunga wciska ciemnotę żę to normalny objaw w tej ser. B8000.
Witam,technik nie jest od kalibracji,napisz wiecej,czy to sa jasne plamy(chmurki)czy jakies kolorowe?piszesz na czarnym tle, w czasie np.filmu?,ze studia,itp...z czego ogladasz,kablowka,platworma cyfrowa,itd...w jakim momencie widac je najbardziej?kazde podswietlenie krawedziowe,to ma ale jest minimalnie widoczne,w sporadycznych sytuacjach, na jakich ustawieniach ogladasz? a kalibracja to na e-mail.rozumiem,ze masz 40" lub46"UE B8000.pozdr.
 

puma076

New member
Witam ponownie mam 46B8000, oglądam z platwormy cyfrowej- N-. Plamy są szaro białe(chmurki)-najwięcej w górnej i dolnej części matrycy zachodzące na środek widoczne bardzo mocno wieczorem przy zgaszonym świetle, występują przy oglądaniu filmu,ze studia- na czarnym tle.Ustawienia mam na standartowe lub dynamiczne-podświetlenie mam ustawione na 5, zależy co oglądam .Mój e-mail puma076@wp.pl. Będe bardzo wdzięczny za pomoc.pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

puma076

New member
puma076 napisał:
Witam ponownie mam 46B8000, oglądam z platwormy cyfrowej- N-. Plamy są szaro białe(chmurki)-najwięcej w górnej i dolnej części matrycy zachodzące na środek widoczne bardzo mocno wieczorem przy zgaszonym świetle, występują przy oglądaniu filmu,ze studia- na czarnym tle.Ustawienia mam na standartowe lub dynamiczne-podświetlenie mam ustawione na 5, zależy co oglądam Będe bardzo wdzięczny za pomoc.pozdrawiam
 

Andrew150

New member
Witam.
W weekend rozmawiałem w Media Markcie z facetem odpowiedzialnym za promocję Samsunga i twierdził jednoznacznie, że modelu 55 cali z serii 8000 nie będzie wcale.
Czy ktoś może potwierdzić to info?
Alternatywą ma być seria 9000 - dostępne w przyszłym roku...
 

zibi2000

New member
Kupiłem w listopadzie 40B8000 i nie zauważam żadnych
przebarwień, jednak oglądam na podświetleniu 3
i trybie naturalnym. Jestem osobiście b. zadowolony.
Mam jeszcze Sony Bravię jakąś starą serię V2000
i ten telewizor nie ma szans z Samsungiem, pod każdym względem. HD z N-ki jest niesamowite, jak blu-ray.
Mam jedynie kłopot z podłączeniem HDD, początkowo
wyświetlał mi tylko część folderów, a ostatnio po sformatowaniu go nie widać go w ogóle w TV.
Podobny problem jak w seriach 6 i 7 tys.
Radzę sobie poprzez włączenie go do sieci domowej DLNA,
jednak tutaj Share Menager jest tylko pod Windę (używam na codzień Maca) a na dodatek, nie działa jak trzeba, multimedia widoczne są jedynie w folderze "publicznym". Nie widać żadnych innych udostępnianych katalogów pod wspomnianym SM.
 

alba

New member
Witam.
W weekend rozmawiałem w Media Markcie z facetem odpowiedzialnym za promocję Samsunga i twierdził jednoznacznie, że modelu 55 cali z serii 8000 nie będzie wcale.
Czy ktoś może potwierdzić to info?
Alternatywą ma być seria 9000 - dostępne w przyszłym roku...
Może dlatego że tak duża przekątna jest nie do obskoczenia podświetleniem krawędziowym aby miało to ręce i nogi
 

RHJG

New member
Bez reklam
55b8000

Witam,ma to rece i nogi tylko w USA.tam jest 55B8000,od sierpnia i jest ok.Jest tez B8500 i ten jest dopiero super,tylko w USA.Dla pocieszenia nowe fajne Sony na 2010,na nowych matrycach Sharpa(UV2A),rozwod Sony z Samsungiem-na to wyglada,jezeli chodzi o panele.Nowa milosc Sony do tym razem Sharpa.wiekszosc tez bedzie tylko w USA.Dla wszystkich spelnienia marzen w Nowym Roku.pozdr.
 

RHJG

New member
Bez reklam
podswietlenie 3

Witam,kolego kolego zibi 2000,ogladanie TV na podswietleniu 3 jest nieporozumieniem,to jest tak jak ogladanie sowieckiego Rubina,byl dawno temu taki szczyt techniki w kraju wiecznej szczesliwosci.szkoda kasy i oczu,ale to twoj problem,na dobrze zkalibrowanym TV,ogladasz tryb standardowy na 9,a tryb film na 7.pozdr.
 

RHJG

New member
Bez reklam
sprostowanie

nie prawda że Sony na matrycach Sharpa będzie tylko w USA.
Będzie i w Polsce i w całej Europie dzięki fabryce w Łysomicach. Kontrakt już popisany.
No i kalibracja dobrze zrobiona to jest coś :
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
Witam,kolego KIKI wyraznie napisalem WIEKSZOSC.
http://gizmodo.com/5403964/sonys-updated-flagship-xbr-series-hdtvs-leaked. Te najlepsze,jak zwykle (bardzo mi sie to nie podoba.) beda tylko w USA.Co do kalibracji to pelna zgoda.pozdr.
 
Do góry