Samsung B750

dune2

New member
Bez reklam
Hartson napisał:
oglądam sporo piłki nożnej i te 200 Hz tutaj poprawiałoby obraz.
Co do B650, jeżeli oglądasz dużo sportu tak jak ja, to LCD z 200 Hz, czyli B750 będzie lepszym rozwiązaniem, zapewni lepszą płynność.

Interesujace bo stalem w sklepie obok b650 i b750 z tym samym sygnalem i nie widzialem nawet najmniejszej roznicy jakaby mialo robic owe 200hz a wlasnie sport lecial a wzrok mam dobry.
 

Hartson

New member
Bez reklam
dune2 napisał:
Interesujace bo stalem w sklepie obok b650 i b750 z tym samym sygnalem i nie widzialem nawet najmniejszej roznicy jakaby mialo robic owe 200hz a wlasnie sport lecial a wzrok mam dobry.

A jak było ustawione na B750 te 200 Hz ?
Bo jeżeli na min, to faktycznie może nie być różnicy w wyświetlanym obrazie pomiędzy B650 a ww.
 

dune2

New member
Bez reklam
Hartson napisał:
A jak było ustawione na B750 te 200 Hz ?
Bo jeżeli na min, to faktycznie może nie być różnicy w wyświetlanym obrazie pomiędzy B650 a ww.

Nie mam pojecia jak byl ustawiony ale w necie sa opinie ze 200hz to generalnie glownie chwyt marketingowy i zastanawiam sie czy jest tak faktycznie czy jednak nasze oko widzi roznice.
 

Hartson

New member
Bez reklam
dune2 napisał:
Nie mam pojecia jak byl ustawiony ale w necie sa opinie ze 200hz to generalnie glownie chwyt marketingowy i zastanawiam sie czy jest tak faktycznie czy jednak nasze oko widzi roznice.

Jeżeli masz taką możliwość to wejdź na konkurencyjne forum. Tam kolega o nicku Gmeru przeprowadził test co prawda nie Samsunga B750 ale Sony 40Z5500 (też 200 Hz). Jednym z wątków poruszanych w teście była wizyta Gmeru w ośrodku szkoleniowym Sony w Niemczech ,aby naocznie przekonać się na profesjonalnym sprzęcie czy jest różnica pomiędzy 100 a 200 Hz. Okazało się, że róznica jest, faktyczne nie są to duże zmiany ale jednak są.
 

blant

New member
B650 vs B750 to glownie 3 sprawy
1. design (lekko zaokraglony spod)
2. 100/200hz
3. matryca (rozni producenci = rozna jakosc)
 

tomek_fcb

New member
dune2 napisał:
Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem 46 cali b750 ale nie wiem czy warto doplacac wzgledem b650 chociaz cena podobna bo za b750 chca w saturnie rowne 5000 i to na raty zero wiec nie wiem co robic moze jakies podpowiedzi czy warto ?

W jakim Saturnie masz 46cali B750 za 5tys? W dodatku raty 0% ?!
Biore w ciemno takie cos :D
 

jaskol

New member
blant napisał:
B650 vs B750 to glownie 3 sprawy
1. design (lekko zaokraglony spod)
2. 100/200hz
3. matryca (rozni producenci = rozna jakosc)

Czym dokładnie roznią sie matryce B650 i B750
Czy jedna jest 8 a druga 10-bitowa ?
 

tomek_fcb

New member
W Saturnie we Wrocławiu 46'' B750 mają za 5500pln :D cena super w porównaniu z takim MM 7299pln ;/ toż to rozbój w biały dzień !!!
Coś mi się wydaję, że się skuszę na tą serie B750 :)
 

divers123

New member
instrukcja

Witam wszystkich
zakupilem model 750 w Angli no i mam instrukcje w języku en na stronie producenta równierz nie ma w PL
Czy ktoś posiada instrukcję w Pl.Jeśli tak prosiłbym chętnych o wyslanie na adres divers123@gmail.com
Pozdrawiam
 

blant

New member
W Rzeszowie w MM 46b750 za 5500 to nawet taniej niz 46b650 ;] haha. Btw, dzis na cyfrowej tv (dvb-t 576i) ogladalem mecz Grecja-Polska i powiem ze wygladalo to normalnie czyli tak jak powinno. Generalnie dvb-t w 576i wyglada rewelacyjnie na tym tv (46b750). Za 5,5k za 46b750 raczej juz bieglbym do sklepu po ten tv.

Dodam:
Sony bdp s350 (lost 1080p 24hz) -> rewelka (powylaczane 200hz) dvd tez niezle**

Xbox360**:
1.W trybie tv - obraz rewelka ale input lag spory*
2.W trybie game - obraz reweka input lag akceptowalny*
3.W trybie PC - obraz rewelka input lag akceptowalny*

*testowane na Guitar Hero World Tour
**Testowany tylko obraz

Gralem wczesniej na projektorze oraz monitorze PC i input laga nie bylo nic a nic.
 
Ostatnia edycja:

tomek_fcb

New member
W Opolu w MM cena za 46'' 7999zl a niby promo jest na caly kraj, lipa;/
Hmmm powiadasz ze IL spory to troche mnie odpycha od zakupu tego modelu ;/ chyba przyjdzie poczekac az spadnie cena Z5500. Ciekawe jak input lag wyglada na innycg grach? W Guitar Hero nie gram ale jakies FPP no i Fifa czy PES po sieci to podstawa!
 

blant

New member
Nie no z tym IL to nie az tak strasznie! Moim zdaniem na GH widac najlepiej laga. Powiem tak - Jesli nie zmienimy trybu w tv na game lub pc to w gry typu RidgeRacer pogramy zupelnie nie zauwazajac nic niepokojacego (W gh bedzie ciezko cos ugrac). W trybach Game i PC nie bedzie wiekszych problemow z IL nawet w GH a w grachg typu fifa bedzie idealnie (rozegralem kilka meczy). Nie mniej jednak w GH na expert gra sie delikatnie sztucznie brakuje tych 2-4ms reakcji dlatego zaznaczam ze IL podaje na przykladzie gry Guitar Hero gdzie czas reakcji ma najwieksze znaczenie. Sam chcialem kupic Z5500:) ale cena w stosunku do b750 jest zdecydowanie za wysoka a przynajmniej byla w momencie kiedy ja kupowalem moj telewizor. Najlepiej bylo by samemu potestowac (Ja pisze glownie o GH bo to w zasadzie jedyna gra w ktora gram)
 

tomek_fcb

New member
no to widzę, że jednak mnie pocieszyłeś :D
masz rację najlepiej będzie samemu przekonać się jak to dokładnie wygląda.
jeszcze mam trochę czasu, więc się mogę zastanowić na co wymienić mojego Sony W4500 40''. B750? Z5500? B8000?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się nad tym modelem kolega ma tego Sama , ale jak dla mnie to ; czegoś; brakuje w jego ustawieniach . Może podzielicie się swoimi ustawieniami obrazu być może uda się osiągnąć zadowalający efekt odbioru :D
 
Do góry