Samsung B750 [gwarancja/rekojmia]

blant

New member
Witam,
Mam takie pytanie - jesli nie jest to odpowiedni dzial to prosze przeniesc -
Mam TV Samsung 46B750 zakupiony w MediaMarkt. TV kupilem na firme oczywiscie uzywany jest w domu. Pech chce, ze po dluzszym wylaczeniu odbiornika i nastepnym wlaczeniu telewizor zanim sie zalaczy to wydaje takie "pierdzenie" jakby zwarcie, syczenie cewek. No i pytanie - chcialbym telewizor oddac do sklepu na zasadach rekojmi, czy telewizor mam osobiscie dostarczyc do sklepu? czy zakup na firme ogranicza w jakis znaczny sposob moje prawa (oprocz 1-dno rocznego okresu rekojmi) ? czy musze najpierw powiadomic sklep, ze przywoze TV? Moze ktos mi opisac w kliku krokach taka procedure?

Pozdrawiam
 

Andrzej RATM

New member
Jeżeli dźwięk ten dochodzi z tylnej części obudowy - nie jest to uszkodzenie, a zjawisko jak najbardziej normalne. Proszę przeczytać post

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...9-mruczenie-zalezne-od-kontrastu-kolorow.html

Podobne zjawisko zachodzi w trakcie uruchamiania sprzętu, kiedy to na świetlówki "ładowany" jest maksymalny prąd.

Proszę również mieć na względzie, że gwarancji udziela producent, a rękojmi sprzedający. Jednak zgodnie z Polskim kodeksem cywilnym zgłoszenie towaru z tytułu niezgodności z umową ma miejsce jedynie w przypadku osób fizycznych i tylko w okresie do 2 lat od daty zakupu. MM`ty, STNy mogą spierać się o okres 1 roku, co jest nieprawdą !
 

blant

New member
Witam,
Bylem w MM i wychodzi na to, ze jak oddam na rekojmie (TV kupiony na firme) to:
1. Musze sam dowiesc TV do sklepu
2. MM ma 14 dni aby mi dac odpowiedz co robia z TV
3. MM po 14 dniach tv przywroci mi do stanu uzywalnosci - przy czym termin naprawy blizej nie okreslony
Ile w tym prawdy?
Jesli zrobie zgloszenie serwisowe (serwis u mnie w miescie) to po TV przyjedzie serwis i w nie przekraczalnym terminie do 30 dni tv zostanie naprawiony lub jesli sie nie da to wymieniony (zgodnie z zapisem w gwarancji)

Dodam, ze wzgledu na rodzaj usterki zglosilem tv na gwarancje. Na forum juz byl poruszany ten problem. TV przy wlaczaniu wydaje dzwiek podobny do zwarcia i jak juz sie wlaczy to jest cisza. Tv wydaje taki dzwiek tylko jesli nie byl dluzej wlaczany (noc). Nie dzialo sie tak od nowosci wiec jest to usterka a nie cos normalnego.
 

Andrzej RATM

New member
Oczywiście słowa pisane na forum nie są wstanie oddać faktycznego zachowania się telewizora. Z tego co piszesz, obecnie może to być rodzaj usterki, warto to sprawdzić. Najwyżej - to serwis może orzec sprawdzenie funkcjonalne i brak opisywanej usterki, lub w przypadku jej pojawienia się naprawę, lub wymianę. Z pewnością nie zostaniesz obciążony kosztami diagnostyki. Tego typu praktyki, pomimo możliwości prawnej stosowane są tylko w skrajnych przypadkach.
 

blant

New member
Najbardziej obawialem sie zabrania sprzetu za blizej nieokreslony czas... Ale przyszedl serwisant, pokazalem mu co sie dzieje - podumal chwile spisal numerki i powiedzial, ze zamowi zasilacz i wymieni mi w domu. Wiec jestem wstepnie zadowolony.
 

blant

New member
Byl pan z serwisu... i na miejscu wymienil mi uklad zasilania w tv. Wszystko zajelo ok 30 min i TV smiga jak nowy. Czyli serwis spisal sie idealnie.
 
Do góry