Samsung B7000 czy Sony 46W5500

myty

New member
Już mam mętlik w głowie. Już tydzień temu byłem przekonany że naj naj naj (oczywiście w tym przedziale cenowym 6000-7000 PLN ) jest samsung i o mało go juz nie kupilem, ale jak sie naczytałem o sonym, że dobry obraz, że DLNa itd to zaczynam myśleć już chyba nierozsądnie. Ten sony kusi napewno z sentymentu, zawsze miałem sony teraz mam29 FQ 75 k crt-ka oczywiscie a obrez zniego to znawcy wiedzą - IGŁA. Boję sie trochę że jak kupię lcd-ka to, będę cierpiał. Dodam tylko żę mam C+, ale bez HD. Mam nadzieję że Dream7020 da radę z sygnałem sd na jednym z tych dwóch TV. Tylko który ? Podpowiedzcie, bo chyba inne już nie wchodzą w grę, a palę się do zakupów.

pozdrawiam myty
 

myty

New member
TV zawiśnie pomiędzy dwoma oknami balkonowymi na ścianie południowo- zachodniej. Na początku jechałbym bez HD, a to tylko dlatego że jest ich w C+ jak na lekarstwo. Głównie oglądam ligi piłkarskie, stąd N-ka odpada, żona ogląda TVN i filmy. Ale jest jeszcze DVB-T która u nas jest w dobrym zasięgu i tam mógłbym oglądać np. TVP HD

pozdrawiam myty
 

myty

New member
@kiki dzięki za zainteresowanie. W zasadzie mimo wielkiego sentymentu do SONY skłaniam sie do Samsunga. Decyduje głównie (prócz obrazu i innych dodatków) pobór prądu. Gdzieś na forum wyczytałem, że SONY ma problem z filmami, a Samsung daje radę. Chociaż i tak filmy puszczczałbym po lanie, więc problemy np. z literkami po USB raczej pomijam. Zresztą Dream puszczał by filmy z HDD, a głównie i tak korzystałbym z laptopa. Dlatego DLNa to dla mnie priorytet.
Jutro wybieram sie do MM musze porównać te dwa odbiorniki, acz kolwiek zdaję sobie sprawę że w sklepie to najlepiej wygląda obudowa telewizora.
No i jutro podejmę decyzję. Może waro by było czekać na Leda Sharpa, ale jak człowiek liżnie tematu to co chwila pojawia się lepszy model i tak kolo sie zamyka. Z obecnym crt trafiłem dość dobrze, w prawdzie sześć lat temu dałem za niego walizkę pieniędzy, ale przez sześć lat satyswakcja murowana. Chciałbym teraz tak trafić.

pozdrawiam myty
 

johanek

New member
Niestety Samsung poza smukłą konstrukcją ma niewiele do zaoferowania, w miejscach gdzie na innych dobrych telewizorach w ciemnych miejscach widać sporo szczególów w tym samungu widać tylko czarną czeluść. Zdjęcia po usb to tragedia, dźwięk poniżej krytyki, rozwiązanie z wejściami USB z boku (odstające kable widać na kilometr) trąci bezsensem. Dodam że za te same pieniądze można kupić Sony KDL40Z5500 (200Hz) który kładzie go na kolana praktycznie w każdej kategorii. Dla mnie nie jest wart więcej niż 3500 zł.
 

Ares78

New member
Jeśli przypadłby Ci do gustu sony, to masz jeszcze jedną opcje do 6k masz spokojnie dostępną Z5500 40 cali o tym telewizorze pisał poprzednik także nie będę powtarzał. I druga która chyba do twoich warunków będzie lepsza czyli 46 calowe w5500, oba spiszą się dobrze przy SD za dzięki udanemu procesorowi obrazu BE3. W sklepie zwróć uwagę czy jest podawany taki sam sygnał, bo lista sklepowych manipulacji potrafi być za iście długa.
 

myty

New member
Byłem dzisiaj w MM i chciałem ma własne oczy porównać B7000 z Sony 46Z5500. W sklepie cena Sony kosmiczna. I po ogłędzinach - chyba raczej Sony. Mam tylko jeszcze jedno pytanie: Jak z odtwarzaniem filmów (divx) na Sony po lanie, bo gdzieś wyczytałem że samsung daje radę, a sony ma problemy. I jeszcze jedno - jak wygląda prezentacja w domu klienta, kto to organizuje i ile to kosztuje.

pozdrawiam myty
 

myty

New member
Panowie, skutecznie wybiliście mi tego Samsunga z głowy.
Będzie jednak Sony KDL-46Z5500. Mam nadzieję że to dobry telewizor, no i "na lata"
p.s. a co oznaczają literki na końcu nazwy TV np. 46Z5500AU lub P, jakieś takie literki widziałem w MM

pozdrawiam myty

p.s.2 Czy ktoś z forumowiczów korzystał z prezentacji w domu? Chcizłbym sie dowiedzieć jak to się odbywa itp. Proszę o odpowiedz na PW. Jestem skłonny zdecydować się na to, w końcu nie codziennie wydaje się 7tyś
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
myty: końcówki oznaczały regiony, oznaczenia logistyczne etc. czyli dla konsumenta nijak istotne, od tego chyba również np. wgrane języki i tego typu sprawy (tak było do serii 4500, ale przy nowych raczej tego nie zmieniali)
 

myty

New member
A sorry że zaspałem. Wybrałem Sony 46Z5500. Priorytetem był odbiór SD. I chociaż nie dorównuje mojemu staremu, poczciwemu crt FQ75 (no już mnie uświadomiliście dlaczego) to naprawdę daje radę.
Kupiłem go 18 i postawiłem na stoliku na stopie, wcczoraj - go powiesiłem go na ścianie, a dzisiaj wykułem otwór w scianie i osadziłem w nim rurę PCV fi 75 mm na kable. Jutro TV będzie wyglądał tak jak na to zasługuje.

pozdrawiam myty
 
Do góry