Samsung B650 vs Panasonic S10

1siedem

New member
Chodzę, porównuję, wypytuję...
Na placu boku pozostały:
samsung 50 cali b650 - z powodu chwalonej jakości obrazu, dodatków multimedialnych, jakość jak B850 (cyt. za kikim)
panasonic 46 s10- chwalony obraz, porównywalną jakość do G 10 przy mniejszej prądożerności.
Ponieważ nie mam możliwości - jak dotąd - porównania tych 2 tv proszę Tych z Was, którzy wybierali z podobnego zestawu by podzielili się swoimi spastrzeżeniami i argumantami za/przeciw tym tv

Po przewaleniu archiwum wiem, że:
panas- nienajlepsza czerń i biel, bzyczenie, kiepska obudowa w wersji czarnej
samsung - bzyczenie, ???
 

1siedem

New member
jeszcze jeden minus dla panasa- przy patrzeniu z boku widać odbicie oobrazu w szybie osłaniającej- ponoć samsung tego nie ma
 

MJot

Member
Samsung - bo większy i bardziej multimedialny

Jeżeli chodzi o obraz - jak dla mnie oba wyświetlają doskonale, dla przeciętnego oglądacza bez różnicy.
 

vandel

New member
SAMSUNG PS50B650 bo wiekszy i multimedia bardzo przydatne. jakość obrazu bardzo dobra. jedyny minus to bzyczenie w niektórych egzemplarzach.ja mam sama kumpel panasa ale mniejszy model. obraz na jednym i drugim super ale wielkość ma znaczenie i to duże .mój lekko bzyczy ale już tego nie zauważam pozdrawiam
 

1siedem

New member
sam jest tylko w 50 calach, panas 46 i 50.
Nie chodzi o wielkość ekarnu bo obydwa mogą mieć 50cali.
Kryterium wyboru to jakość obrazu. Duperele multimedialne są przydatne ale nie najważniejsze.
 

gonzo3

New member
multimedia w Samsungu

Nie będę się wypowiadał na temat Panasonica bo nie miałem z nim styczności. Jeżeli chodzi o Samsunaga to jestem posiadaczem tego telewizora od 2 miesięcy. Uważam, że jeżeli ktos dużo ogląda filmów divx lub pragnie obejrzeć film w wersji hd nie posiadając odtwarzacza blueray lub telewizji cyfrowej hd to jest to telewizor dla niego. Nie potrzeba podłączać komputera, wystarcza przenośny dysk twardy (najlepiej 2,5 cala bo nie potrzebuje zewnętrznego zasilacza) lub pendrive i gotowe można ogladać. Divx-y wyglądaja o niebo lepiej niż na ekranie monitora LCD, nie wspomnając o mkv z hd (niestety bardzo "ciężkie" 7-18 GB), który sprawia problemy słabszym komputerom.
Niestety jest jedna wada, a mianowicie filmy z dzwiękiem w systemie DTS trzeba przerabiać na AC3 (nie jest to zbyt skomplikowane).

Mogę szczerze polecić, mimo lekkiego bzyczenia (w moim egzemplarzu).
 

JemioloSeba

New member
Witam.
Chcialem zapytac czy Panasonic S10 posiada wejscie USB i jesli tak to co on odtwarza? Czytalem troche ale szczerze mowiac nie chce mi sie przewalac setek stron aby znalezc odpowiedz. Jesli ktos ma ochote to bardzo prosze o odpowiedz. Pozdro
 

Bartek_83

New member
Stoję przed podobnym dylematem jak kolega zakładający temat z tym, że
Samsung Le40B650 vs Panasonic TX-P42S10E
Podobnie jak koledzy nie mam możliwości przeprowadzenia bezpośredniej konfrontacji może jest w śród was ktoś kto ma wyrobione zdanie o tych modelach i pomoże przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron.
 

sbronko

New member
Bartek_83 napisał:
Stoję przed podobnym dylematem jak kolega zakładający temat z tym, że
Samsung Le40B650 vs Panasonic TX-P42S10E
Podobnie jak koledzy nie mam możliwości przeprowadzenia bezpośredniej konfrontacji może jest w śród was ktoś kto ma wyrobione zdanie o tych modelach i pomoże przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron.

no wiec ja od chyba 2 tygodni już szukam TV dla siebie i co do Panasonica - ma on chyba tylko 2 wady
pierwsza to green ghosting w grach - szybko poruszające się obiekty mogą pozostawiać zielone smugi na ekranie
zamierzam jeszcze pomęczyć Panasa w tym temacie, gdyż gdy go sprawdzałem nie miałem dostępu do pilota i skazany byłem na ustawienia zastane w sklepie, na testowanym G10 problem też występował, ale testowałem w trybie gry i był zredukowany do akceptowalnego wg. mnie poziomu

jak nie bedziesz gral, to wydaje mi się, że w ogóle możesz się tym nie przejmować

druga rzecz to odbicia obrazu - wygląda to tak, ze gdy na czarnym tle świeci się powiedzmy biały prostokąt, to gdy patrzysz na TV pod kątem to jakieś 2cm pod (wgłąb ekranu) właściwym białym prostokatem widac jego odbicie

poza tymi dwoma mankamentami jakość obrazu tych plazm Panasa naprawdę powala
do TV i filmów imho nie ma lepszego wyboru w tej cenie
 

Bartek_83

New member
Hmm.. :D

Dzięki za odpowiedź, więc stawiasz na Panasa.

Ja mam wciąż dylemat nie mogę się przekonać do Panasa, Powiedzcie czy oglądajac film z cyfrowej kablówki lub DVD będzie zauważalna różnica pomiędzy tymi modelami. Czy rzeczywiście obraz na Plazmie będzie lepszy???
 

Bartek_83

New member
Witam byłem dziś w kilku sklepach i ogólnie nie widać jakiejś Mega wielkiej różnicy w obrazie, szczególnie jeżeli chodzi o BR przy gorszym sygnale z anteny lepiej wypadł Panasonic, z tym że nie wiem dokładnie jak były poustawiane parametry na obu TV bo nie grzebałem w menu.

Zostanę wiec chyba przy Panasonicu tym bardziej, że cena przemawia na jego korzyść a z udogodnień technicznych oferowanych przez Samsunga i tak w większości bym pewnie nie korzystał.

Pozdrawiam.
 

Bartek_83

New member
Zgadzam się z tobą że to dobra opcja też już to zauważyłem, ale po głębszej analizie doszedłem do wniosku że:

1) mogę podpiąć laptopa przez HDMI i napisy i tak będe miał
2) nie często oglądam filmy z Kompa, a częściej z DVD

Doszedłem więc do wniosku że dam sobie radę bez tej opcji, a poza tym Samsung jest sporo droższy więc poco dopłacać do czegoś czego i tak nie będę wykorzystywał. :)

Pozdrawiam.

Zastanawiałem się jeszcze nad Panasem TX P42U10E bo pojawił się u mnie w EuroAGD w promocji ale chyba zostanę przy 10S
 
Do góry