Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

pawel262

New member
Problem z urochumieniem content library z pozycji pilota

Witam.
Mam problem z włączeniem content library z poziomu pilota.W trakcie usuwania aplikacji o SamegoGo wyskoczył jakiś błąd i cała zawartość jaka znajdowała się w pamięci tv skasowała się i od tego momentu po naciśnięciu przycisku na pilocie CONTENT wyświetla się,, Brak zawartości ".Myślałem że pamięć została uszkodzona ale tak nie jest, ponieważ mogę nadal wgrywać różne treści i kasować je.:?
 

Wladek_76

New member
SamyGo krótkie howto

Witam. Jako, że kilka osób się pytało to napisze jak to u mnie zrobione jest.

Założenia:
Sprzęt - wolny pendrive, serwer z linuxem i działającym NFS'em na nim , nasz tv, sieć, dostęp do neta :)

Soft - firmware w wersji 3000, putty jak ktoś używa windowsa, skrypt smygo firmware enabler do pobrania z:
Browse SamyGO Files on SourceForge.net

Zaczynamy.


W środowisku python'a odpalamy skrypt zgodnie z instrukcjami zawartymi w
SourceForge.net: SamyGO Firmware Patcher - samygo
gdzie patchowanie jest dokładnie opisane ale dla pewności powtórzę ważniejsze kroki:

Na pytanie
Kod:
Enable Telnet or Advanced Mode on image( T/a )?
odpowiadamy 'a' ( no oczywiście jesteśmy zaawansowani :krol:)
O ile dobrze pamiętam to się jeszcze pytać czy włączyć skalowanie więc na wszystkie pytania odpowiadamy 'y'.

Po zakończeniu procesu firmware na pendrive i do TV. No i tu trochę strachu i flashujemy - czego nie muszę tłumaczyć.

Następnie czyścimy pendrvie i zakładamy na nim katalog Media i wkładamy z powrotem do naszego TV.

Jak się TV z bootuje to otwieramy putty ( dla braci LINUKowej telnet <adres_ip_tv> z konsoli)
w host name wpisujemy adres_ip_TV connection type na telnet i connect.

Powinno się wyświetlić:
Kod:
 localhost login:
wpisujemy root i enter

dostajemy znak zachęty:

Kod:
-sh: id: not found
#
No to mamy działającego telneta na TV :-o

Teraz musimy napisać skrypt w którym podmontujemy nasz zasun NFS'owy (dla udziałów windowsowych nie robiłem bo mam linuxa, ale jak ktoś będzie chciał to pomogę).

Kod:
# ls
Java          mnt           mtd_contents  mtd_pers      proc
bin           mtd_acap      mtd_down      mtd_ram       sbin
dev           mtd_appdata   mtd_drv       mtd_rwarea    sys
dtv           mtd_boot      mtd_epg       mtd_swu       usr
etc           mtd_chmap     mtd_exe       mtd_tlib
lib           mtd_cmmlib    mtd_factory   mtd_wiselink
# cd mtd_rwarea
tworzymy plik SamyGO.sh

Kod:
# vi SamyGO.sh
następnie wciskamy literkę 'i' i wklejamy poniższą zawartość skryptu:

Kod:
#!/bin/sh

# Enable Telnetd
if [ `cat /proc/mounts | grep -c "/dev/pts"` -lt "1" ] ; then
        echo "telnetd Enabled"
        mount -t devpts devpts /dev/pts
        telnetd
else
        echo "/dev/pts is mounted"
fi

# Open back-door for fixing boot-loop situations
sleep 20            # Allow USB-stick to settle
USB="/dtv/usb/sda1" # USB mount-point

if [ -f $USB/usb.sh ];then
         echo "USB-File detected"
         $USB/usb.sh
         exit
else
         echo "Running Normal SamyGO Startup"
fi

#Your lines here!
/mtd_rwarea/nfs_start &
exit
następnie wciskamy 'ESC' aby wejść do komend vi i wydajemy polecenie ':wq' aby zapisać zmiany i opuścić edytor.

teraz zmieniamy prawa do skryptu:

Kod:
#chmod 755 SamyGO.sh
Jak widać na końcu skryptu jest wywołanie innego skryptu zawierającego montowanie nfs'a

Kod:
/mtd_rwarea/nfs_start &
ważny jest ten ampersand na końcu.

Robimy więc ten skrypt:

Kod:
#vi  nfs_start
i wklejamy poniższe oczywiście dostosowując do swojej sieci :

Kod:
#!/bin/sh
# wait for the rest of the TV boot sequence to complete, the USB stick with the
# mount point for the NFS share is mounted downstream from this script ....
sleep 30  # YMMV

# mount NFS share
mount -o nolock 192.168.1.2:/u1/Home /dtv/usb/sda/Media -t nfs
Wiemy już jak zapisać i opuścić vi.

Prawa:

Kod:
#chmod 755 nfs_start
To tyle z pisaniny. Warto najpierw przed resetem TV sprawdzić czy się montuje 'z ręki' nasz zasób.

Wydajemy polecenie po znaku zachęty:

Kod:
#mount -o nolock 192.168.1.2:/u1/Home /dtv/usb/sda/Media -t nfs
Jeżeli jest OK to reset TV i cieszymy się z przewijania skalowania i ogólnie z życia.

KONIEC.

Pozdr.


UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak się nie czujesz na siłach to zaniechaj bo możesz sobie uszkodzić TV. Robisz wszystko na własną odpowiedzialność.


 

BundyPL

New member
B7000

Witam

Sorki jeśli już było - szukałem ale doszedłem do 60strony i wymiękłem.

Mam tylko jedno pytanie - czy B7000 odtwarza typowe divix'y w avi i mkv zarówno po usb jak i dlna? I czy można je normalnie przewijać i zatrzymywać?
 

zibolz

New member
B7000

Witam, mam mnóstwo filmów nagranych kamerą w formacie m2ts. Czy wie ktoś czy w przyszłości będzie można je odtwarzać przez DLNA. Wiem że można je przekonwertować, ale nie wchodzi to w grę.
pyt. 2
pliki MKV o małym rozmiarze mogę przesuwać na telewizorze, w lepszej jakości i tym samym większe rozmiarowo niestety nie, dioda na tv miga a z filmem nic się nie dzieje. Co można na to poradzić?
Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi do tej pory.

Pozdrawiam
 

kpw

New member
witam,

mam do Was trzy pytania:

1. Czy Wam też telewizor "piszczy" jak jest w trybie czuwania? Jak telewizor był nowy to nie zauważyłem tego problemu, dopiero teraz jak ma 8 miesięcy wydaje z siebie piskliwy dźwięk, który nie daje za bardzo spać. Jeżeli ktoś to reklamował to prosił bym o info jak Samsung załatwił sprawę.

2. Dzisiaj wyszedł nowy soft T-CHU7DEUC-3002.1 i w związku z tym mam pytanie, czy ktoś go już instalował, lub wie jakie zmiany wnosi?


3. Na stronie Samsunga jest informacja, że w UE46B7000 w Internet@TV są serwisy: Gazeta.pl, Wyborcza.pl, Sport.pl, Ciacha.net, Plotek.pl, moto.pl. Czy komuś z Was udało się je uruchomić? Ja wysłałem kilka wiadomości e-mail do Samsunga i niestety na żadną nie otrzymałem odpowiedzi.


Pozdro
 
Ostatnia edycja:

JackWack

New member
Próbowałem zainstalować ten nowy soft, i nic z tego, jest jakiś nie pełny-po rozpakowaniu w folderze T-CHU7DEUC jest tylko folder image a powinno być jeszcze jakieś 5 plików , tak jak to było w poprzednich softach
 

kpw

New member
Próbowałem zainstalować ten nowy soft, i nic z tego, jest jakiś nie pełny-po rozpakowaniu w folderze T-CHU7DEUC jest tylko folder image a powinno być jeszcze jakieś 5 plików , tak jak to było w poprzednich softach

U mnie te 5 plików znajduje się w folderze image i wszystko ładnie się zainstalowało.


Zmiany jakie zauważyłem dotyczą głównie Internet@TV:

1. mam polskie widgety
2. zmienił się wygląd Internet@TV
3. doszła informacja o zajętym/wolnym miejscu przeznaczonym na widgety oraz info że wkrótce ma być ich więcej:)
4. Internet@TV często ma problemy z łączeniem się z internetem co poprzedniej wersji się nie zdarzało - TV podłączony kablem.
 

Mireczek

New member
Wszystko z poprzedniego posta mogę potwierdzić, oprócz trudności z połączeniem.
U mnie działa nawet lepiej - router Linksys (tomato), UPC 8 Mbit.
 

KubaJ88

New member
Witam ja właśnie próbuje zrobić aktualizacje i robię tak jak mówią ale za nic nie chce mi zobaczyć oprogramowania:/ problem podobny jak kolega wyżej jest jeden folder image a chyba jeszcze jakieś pliki powinny być.... czy ktoś może pomóc
Dziękuje i pozdrawiam Kuba
 

zibolz

New member
Witam ja właśnie próbuje zrobić aktualizacje i robię tak jak mówią ale za nic nie chce mi zobaczyć oprogramowania:/ problem podobny jak kolega wyżej jest jeden folder image a chyba jeszcze jakieś pliki powinny być.... czy ktoś może pomóc
Dziękuje i pozdrawiam Kuba





Plik który pobrałeś z oprogramowaniem dla tv musisz zainstalować na pamięci usb w głównym katalogu. Więc jeżeli komputer twoje usb wykrywa jako dysk np. F, to podczas instalacja w polu ścieżki ma być F:\ Jak sięrozpakuje wkładasz kość do telewizora i tv sam zapyta czy chcesz aktualizować oprogramowanie.:-D
 

KubaJ88

New member
hehe widzę że bierzesz mnie za idiotę :) oczywiście że instaluje to na USB tylko że jest jeden katalog image nic więcej a z tego co jest w instrukcji jeszcze jakieś pliki poboczne powinny być w tym głównym katalogu ;) ale dzisiaj zobaczyłem że jest aktualizacja do mojego ue46b7000 pod nazwą Upgrade File (ver.T-CHU7DEUC-3001.1) ale co dziwnego zależy jak wejdę w ten telewizor czy od razu z pola szukaj czy powoli wpisując najpierw b 7000 a potem wybierając model. Gdy wejdę od razu wpisując model ue46b7000 to wtedy aktualizacja jest tak ver.T-CHU7DEUC-3002.1 więc sie pytam WTF??
Pozdrawiam i mam nadzieje że zostałem w miarę zrozumiany :)
 

JackWack

New member
Z tego co wyczytalem na zachodnim forum problem jest gdzie indziej. Aktualizację można zrobić od softu 3000.2 w górę, tak że należy najpierw w naszym przypadku zainstalować soft 3001.1 a dopiero 3002.1. Nie testowałem tego sposobu jeszcze , jak ktoś spróbuje niech napisze jakie będą efekty
 

touareg1972

New member
Witam,wszedłem na stronę samiego żeby pobrać nowy soft ,ale tam jest nadal ten UE40B7000WW (ver.T-CHU7DEUC-3001.1) nie ma nowszego 3002.1
Wie ktoś dlaczego nie ma nowego ? Może został wycofany ? Jak jest możliwość to prosiłbym o wstawienie nowego softu na jakąś stronę żeby go pograć.
 

acerr

New member
Ostatnia edycja:

KubaJ88

New member
Witam zrobiłem tak jak kolega pisał niżej najpierw zainstalowałem 3001 a potem 3002 i wszystko zainstalowało się jak powinno :)
Pozdrawiam Kuba
 

Eleonor

Member
KubaJ88 - opisz prosze co wnosi nowy firmware -- moze sprawdzisz film z DTS -em czy dali obsługe w co wątpie bo to byłby cud - z reguły juz nie supportuje sie ,, starych,, urzadzeń ....
pozdrawiam
 
Do góry