Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

w_brat

New member
Łączyłem jednym i drugim kablem telewizor UE40B7000. Różnic nie zauważyłem. Poza upierdliwością z dźwiękiem (do laptopa zewnętrzne głośniki). Odraz stabilny ale to chyba zależy od karty graficznej kompa. Wojtek
 

mario124

New member
witam serdecznie mam pytanko dwa tygodnie temu zakupiłem samsunga B7000 i mam problem z uruchomieniem internetu , podlaczyłem kabel z telewizora do rutera weszłem w meni sieć wyszukanie automatyczne i guzik potem przeszłem na wyszukiwanie ręczne powpisywałem dane i guzik mógłby ktoś mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić by net działał na telewizorze (youtube) z góry dziękuje
 

Krzychu1

New member
Mam podłączony tv samsungUE40B7000 z tunerem sat. Ariva200HD po HDMI, ale nie działa mi przełączanie TV / SAT.... :?: ... kablówka/tuner sat
Czy to się da jakoś zrobić w TV, by nie trzeba było każdorazowo zmieniać źródła.
Może ktoś coś poradzi... ?
 

darecek

New member
Witam
Przeczytałem cały wątek, znalazłem duża cennych informacji i nieuchronnie zbliża się moment podjęcia decyzji co kupić:)
Chciałbym się wiec jeszcze tylko upewnić :)
Potrzebuję tv 46 calowego do którego na 100% kupię kino domowe i na 100% nie potrzebuje bezprzewodowego internetu i podłączania kompa. Biorąc pod uwagę te załozenia według mnie rozsądnym rozwiązaniem będzie UE46B6000 ponieważ poza odtwarzaniem filmów z pena oraz neta nie widzę innch róznić pomiędzy tymi tv. Filmy będę odtwarzał z pena ale na kinie domowym. Jeśli coś przeoczyłem proszę poprawcie mnie czy poza tymi dwoma róznicami warto dopłacić do serii 7000??? Telewizor bedzie służył tylko do oglądania filmów i grania na Xbox.
Z góry dziękuje za informację.
 

dyndas

New member
Krzychu1 napisał:
Mam podłączony tv samsungUE40B7000 z tunerem sat. Ariva200HD po HDMI, ale nie działa mi przełączanie TV / SAT.... :?: ... kablówka/tuner sat
Czy to się da jakoś zrobić w TV, by nie trzeba było każdorazowo zmieniać źródła.
Może ktoś coś poradzi... ?

Chcesz zeby telewizor sam sie przelaczal na odpowiednie zrodlo? To dziala tylko na laczach SCART/EURO. Po HDMI tego nie uzyskasz.
Alternatywnie proponuje Logitech Harmony - sam uzywam.

pzdrw
//T
 

dyndas

New member
Taki jest oczywiscie OK. Jak i kazdy inny z tej serii.... Piloty Harmony sa w pelni konfigurowalne. Naciskajac jeden klawisz powodujesz wlaczenie odpowiednich urzadzen (np. TV i Tunera SAT) i ustawienie ich na konkretne kanaly ( np. TV na HDMI1). Poza tym na stole lezy jeden a nie piec pilotow :) Uzywam od paru lat i jestem zadowolony.

pzdrw
//T
 

dyndas

New member
mario124 napisał:
witam serdecznie mam pytanko dwa tygodnie temu zakupiłem samsunga B7000 i mam problem z uruchomieniem internetu , podlaczyłem kabel z telewizora do rutera weszłem w meni sieć wyszukanie automatyczne i guzik potem przeszłem na wyszukiwanie ręczne powpisywałem dane i guzik mógłby ktoś mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić by net działał na telewizorze (youtube) z góry dziękuje

- W menu konfiguracji sieci masz opcje 'test sieci'. Uruchamiales? Z jakim efektem?
- Czy na routerze pali sie kontrolka linku na porcie do ktorego podlaczyles telewizor? Jesli nie - zmien port i/lub kabel.
- Jesli router jest prawidlowo skonfigurowany to musi dzialac bez zadnych specjalnych kombinacji.

//T
 

Andrzej12345

New member
Kupilem samsunga UE40B6000. To ze przyciemniony jest obraz w naroznikach mnie nie dziwi ale zaciemiona jest rowneiz 1/4 calego ekranu. Czy jest to kwestia regulacji czy wada? Zjecia w zalacznikach.

Otrzymalem juz jedna odpowiedz:
"Na mój gust jest walnięte podświetlanie matrycy. Mogą być lekkie róznice w jasności np. przy całkowicie ciemnym ekranie gdy oglądamy wieczorem, ale bez przesady. Telewizor za 5k powinien prezentować wyższy poziom. Zwłaszcza przy podświetlaniu led."

A co wy na to?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    17,6 KB · Wyś: 444
  • 2.jpg
    2.jpg
    16 KB · Wyś: 435
  • 3.jpg
    3.jpg
    16,3 KB · Wyś: 435

Krzychu1

New member
Wcześniej ktoś pisał, że wystarczyło poluzować śrubki które są za mocno przykręcone z tyłu TV.
ale nie wiem czy to pomaga......... u mnie nie jest to tak widoczne /ale może u mnie lekko przykręcili .. :D
 

Mireczek

New member
Dokonałem małego odkrycia:

Jeśli ktoś ma problemy z programem "SAMSUNG PC Share Manager" i udostępnianiem plików dla TV w sieci LAN, to musi pozbyć się polskich liter z nazw udostępnianych plików i folderów. Najbardziej podejrzaną jest literka "ń/Ń".
U mnie problem występował w systemach Vista 64Bit i Seven 64Bit. Dla pewności, pozbyłem się wszystkich naszych literek.
 

scifo

New member
Witam i proszę posiadacza modelu UE32B6000 o sprawdzenie i podanie pozycji "type" z menu serwisowego (wejście:info-menu-mute-power), które nieopatrznie przestawiłem.
 
Ostatnia edycja:

lisekg

New member
kiki napisał:
nie kombinuj . I tak masz nieźle.
Ja mam gorzej !!! mnie to wkurza i to bardzo.

Ło matko :shock: toć to straszne ..... u mnie nic takiego nie ma w 40B7000...
Coś musi być nie tak - może źle złożyli ten TV... może te śrubki / może ledy źle zamocowane / jest filmik na Yutobe jak rozkręcić ten TV.... ja bym na twoim miejscu sam rozkręcił i skręcił ten tv... :rolleyes:

Pozdrawiam
 

patalach

New member
edii2 napisał:
M ialem to samo trzeba rozkrecic i poluznic sruby mocujace matryce . mi to zrobil znajomy z serwisu i teraz jest ok.
potwierdzam rozkrecilem srubki (jedne byly delikatnie dokrecone inne mocniej) i jest lepiej mam ue46b6000
zaznaczam nie mialem takiego efektu jak na zdjeciach tylko w jednym rogu delikatnie jasniej
i jeszcze pytanko znajomy co rozkrecal to tylko poluzowal srubki czy obudowe tez luzowal delikatnie cos odciagal itd??
 

siemi1

New member
patalach napisał:
potwierdzam rozkrecilem srubki (jedne byly delikatnie dokrecone inne mocniej) i jest lepiej mam ue46b6000
zaznaczam nie mialem takiego efektu jak na zdjeciach tylko w jednym rogu delikatnie jasniej
i jeszcze pytanko znajomy co rozkrecal to tylko poluzowal srubki czy obudowe tez luzowal delikatnie cos odciagal itd??

Które to śróbki? mozecie na foto jakims pokazac?
 
Do góry