Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Krzychu1

New member
@shade
hm.......... :?: może jakiś bardziej zaawansowany user Ci pomoże, bo ja jestem "świeży amator" ...
- w menu serwisowym mam tak samo.... więc nadal :?:
- moze spróbuj od początku... tzn. od ustawień fabrycznych... ale nie chcę się wymądrzać.... bo po prostu, nie wiem .. :???:
Sory.
 

shade_

New member
Próbowałem już "factory reset", ale ten sam efekt, czyli brak wykrywania edimaxa.

czy jest ktoś z wrocławia kto posiada telewizor z serii B7000 ? chciałbym sprawdzić na innym egzemplarzu czy będzie działać ta karta edimax. może jakaś felerna się trafiła, że mój TV nie chce jej rozpoznać :/
 

RobWos

New member
Jak dziala Ci na komputerze, to felerna nie jest. Moja też na laptopie działa...
Sprawdź w sklepach (jakiś Mediamarkt, czy coś podobnego), powinni pozwolić. Ja też się jutro przejdę do MM, a wynikiem podzielę

Pozdrówka
 

shade_

New member
RobWos napisał:
Jak dziala Ci na komputerze, to felerna nie jest. Moja też na laptopie działa...
Sprawdź w sklepach (jakiś Mediamarkt, czy coś podobnego), powinni pozwolić. Ja też się jutro przejdę do MM, a wynikiem podzielę

Pozdrówka

właśnie wróciłem z EuroRTV tam gdzie kupowałem TV. podłączałem ta kartę do B7000 40'' jak i 46'' i efekt ten sam, brak wykrywania. czyli jednak karta felerna. działa na 2 laptopach, a podłączana do 3 TV i wogóle jej nie widzą.
Napisałem już maila do sklepu gdzie kupowałem przez internet i w dniu dzisiejszym im odsylam tą kartę.
Muszę teraz poszukać sklepu we wrocławiu, który umożliwi mi zakup z możliwością zwrotu do 2 dni.

mam poprostu pecha :) wszystkim karty Edimax działają a mi akurat nie chce działać :)
 

RobWos

New member
Podłączyłem dwie karty, Edimaxa i INTELLINET, do B7000 55" i dwóch 40" i nic nie wyskoczyło na ekranie, ani w Ustawienia/sieci nie pojawiła sie opcja BEZPRZEWODOWE. Za to po podłączeniu Samsung Wireless LAN Adapter w obu przypadkach wynik był pozytywny. Druga sprawa, że karty Samsunga nie mogę nigdzie znaleźć. Walnęli cenę czterokrotnie wyższą od standardowych kart i nigdzie ich nie ma !
Shade
Niekoniecznie Twój EDI jest trafiony, ale zwracaj i próbuj z innym. Podzielsię wynikiem. Mnie brakuje czasu na walkę z tym zagadnieniem i jak znajdę, to kupuję tego wyżyłowanego cenowo Samsunga.
 

shade_

New member
RobWos napisał:
Podłączyłem dwie karty, Edimaxa i INTELLINET, do B7000 55" i dwóch 40" i nic nie wyskoczyło na ekranie, ani w Ustawienia/sieci nie pojawiła sie opcja BEZPRZEWODOWE. Za to po podłączeniu Samsung Wireless LAN Adapter w obu przypadkach wynik był pozytywny. Druga sprawa, że karty Samsunga nie mogę nigdzie znaleźć. Walnęli cenę czterokrotnie wyższą od standardowych kart i nigdzie ich nie ma !
Shade
Niekoniecznie Twój EDI jest trafiony, ale zwracaj i próbuj z innym. Podzielsię wynikiem. Mnie brakuje czasu na walkę z tym zagadnieniem i jak znajdę, to kupuję tego wyżyłowanego cenowo Samsunga.

Widziałem Samsunga na allegro za 249zl. jeszcze poszukam może gdzieś w necie i chyba go zakupie. Żaden sklep nie zezwala na odstąpienie od umowy kupna przy odbiorze osobistym, a jeżeli mam kupować przez internet, sprawdzać i odsyłać to wole kupić coś sprawdzonego, ale niestety droższego i mieć już święty spokój. Widocznie są różne wersje Ediego, może z różnym Firmwarem, albo układem w środku.
nam RobWos musiały się akurat trafić te "felerne" sztuki :)
 

maly_szcz

New member
Mi się nie udało uzyskać dźwieku na EURO (patrz kilka postów wczesniej). Jeśli komuś sie uda, to również jestem zainteresowany. Sądzę jednak, że nie jest to możliwe.


Pozdrawiam.
 

makaron11

New member
To jak mozna podlaczyc ten ampli jak nie przez euro? do tv CRT ktory mam teraz mam wszystko podpięte przez euro, kino, dekoder kablowki. A czy w B650 tez nie ma mozliwosci podlaczenia kina przez euro ?
 

maly_szcz

New member
Jedyne wyjście audio, to wyjście optyczne. jeśli w aplitunerze masz wejscie optyczne, to masz problem z głowy.
Ten tv ma jedno wejście euro, więc mozesz podłączyć dekoder kablówki (który powinien też mieć wejście euro, do którego podłączysz kino domowe). Ew. może te urzadzenia mają wyjscia hdmi.
Inny sposób na podłączenie audio, to podłączenie dekodera kablówki czy kina domowego bezpośrednio do amplitunera, ale jeśli w amplitiunerze nie masz możliwości ustawienia opóźnienia dźwięku, to będzie wyraźnie zauważalne opóźnienie obrazu za dźwiękiem (które jest spowodowane obróbką obrazu przez tv). Ten sposób oczywuście nie zadziała gdy będziesz ogladał filmy na tv z usb, czy przez dlna, czy np. korzystał z widżetu youtube.


Pozdrawiam.
 

makaron11

New member
maly_szcz napisał:
Jedyne wyjście audio, to wyjście optyczne. jeśli w aplitunerze masz wejscie optyczne, to masz problem z głowy.
Ten tv ma jedno wejście euro, więc mozesz podłączyć dekoder kablówki (który powinien też mieć wejście euro, do którego podłączysz kino domowe). Ew. może te urzadzenia mają wyjscia hdmi.
Inny sposób na podłączenie audio, to podłączenie dekodera kablówki czy kina domowego bezpośrednio do amplitunera, ale jeśli w amplitiunerze nie masz możliwości ustawienia opóźnienia dźwięku, to będzie wyraźnie zauważalne opóźnienie obrazu za dźwiękiem (które jest spowodowane obróbką obrazu przez tv). Ten sposób oczywuście nie zadziała gdy będziesz ogladał filmy na tv z usb, czy przez dlna, czy np. korzystał z widżetu youtube.


Pozdrawiam.


A czy jezeli podłączylbym kino sposobem tym pierwszym, to czy jezeli podlłaczylbym laptopla do tv przez HDMI to mialbym glos w kinie czy tylko w dlosnikach tv ?
Niestety plany o zakupie B7000 legly w gruzach, pojechalem dzis kupic do MM i niestety promocja sie skonczyla i kosztuje aktualnie 6300 a kosztowal 5200, zostaje jednak kupic chyba B650
 

shade_

New member
makaron11 napisał:
A czy jezeli podłączylbym kino sposobem tym pierwszym, to czy jezeli podlłaczylbym laptopla do tv przez HDMI to mialbym glos w kinie czy tylko w dlosnikach tv ?
Niestety plany o zakupie B7000 legly w gruzach, pojechalem dzis kupic do MM i niestety promocja sie skonczyla i kosztuje aktualnie 6300 a kosztowal 5200, zostaje jednak kupic chyba B650

w euro rtv agd maja teraz promocje na ue40B7000 za 5449.
 

maly_szcz

New member
makaron11 napisał:
A czy jezeli podłączylbym kino sposobem tym pierwszym, to czy jezeli podlłaczylbym laptopla do tv przez HDMI to mialbym glos w kinie czy tylko w dlosnikach tv ?
Niestety plany o zakupie B7000 legly w gruzach, pojechalem dzis kupic do MM i niestety promocja sie skonczyla i kosztuje aktualnie 6300 a kosztowal 5200, zostaje jednak kupic chyba B650
Wg. instrukcji dźwięk na wyjściu będzie, ale jedynie dwukanałowy (nawet jeśli do tv przesyłasz dźwięk 5.1). Instrukcja mówi tu o podłączeniu wyjścia audio bezpośrednio do zewnętrznego wzmacniacza (amplitunera, kina domowego...). Nie sparwdzałem jeszcze jednej rzeczy, mianowicie w trybie "Film" obraz chyba jest nieco inaczej "poprawiany" przez co opóźnienia powinny być mniejsze.


Pozdrawiam.
 

Bafanxxx

New member
Witam jestem Szczesliwym posiadaczem Tv SAMSUNG UE40B7000 i jak wiadomo glosniki w tym tv niesa najwyzzszej jakosci, wiec zdecydowalem sie na zakup kina domowego SAMSUG HT X720T zeby pasowalo do kompletu, a generalnie chodzilo mi tylko o glosniki,i mam takie pytanie czy da sie a jesli tak to w jaki sposob podlaczyc to kino domowe zeby ogladajac normalnatelewizje dzwiek byl z glosnikow kina a nie z tv, to samo sie tyczy x boxa chcialbym aby podczas grania dzwiek wydobywal sie z glosnikow kina domowego, bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Widziałem dzisiaj modele 32 i 55 B7000 w warunkach sklepowych i przyznam że jestem zaskoczony jakością:eek:, nawet sd było bardzo ok. Juz nie wiem czy to kwestia ustawień, ale tak pełnej barwy, kontrastu nie było na żadnym innym lcd wystawionym na półce włącznie z 46x4500 ( nie bawiłem się nastawami). Na innych czy w hd czy sd wyglądało by tak jak by kolor był wybrakowany albo jak by był nie ten desen , np zamiast pomarańczowego żółty. Również nie było na serii b7000 przejaskrawienia, tak typowego dla lcd:D, jednym słowem bardzo naturalnie to wyglądało, zupełnie jak plazma (niesamowita ulga dla oczu).

Co do samej czerni, bo na nią zwracam olbrzymią uwagę to w warunkach sklepowych wyglądała najlepiej z wystawionych tvków, pełna detali i niesamowicie głęboka, nie było widać absolutnie żadnych świeceń w rogach. Aż dech zaparło:eek:. Plazmy wyglądały jak gdyby miały przy b7000 szarą czerń choć tu wychodzi kwestia samego koloru matrycy. Nocną porą, w warunkach domowych, może być odwrotnie..... Nie wiem bowiem jak bardzo jest widoczne te świecenie w rogach, na które zwrócili tu uwagę użytkownicy .. w sklepie nie da się tego sprawdzić..:confused:

Podsumowując seria b7000 to bardzo dobre tv, dotychczas byłem zwolennikiem plazm ale teraz wybór nie jest już tak oczywisty;).
 

maly_szcz

New member
Bafanxxx napisał:
Witam jestem Szczesliwym posiadaczem Tv SAMSUNG UE40B7000 i jak wiadomo glosniki w tym tv niesa najwyzzszej jakosci, wiec zdecydowalem sie na zakup kina domowego SAMSUG HT X720T zeby pasowalo do kompletu, a generalnie chodzilo mi tylko o glosniki,i mam takie pytanie czy da sie a jesli tak to w jaki sposob podlaczyc to kino domowe zeby ogladajac normalnatelewizje dzwiek byl z glosnikow kina a nie z tv, to samo sie tyczy x boxa chcialbym aby podczas grania dzwiek wydobywal sie z glosnikow kina domowego, bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam
Popatrzyłemw specyfikację tego kina domowego i ma wejście optyczne dźwięku, wiec chyba nei powinno być problemu - sprawdź to.

Warto też wczytać się w instrukcję obsługi, która mówi, że na wyjściu optycznym mamy dźwięk 5.1 jedynie dla cyfrowej telewizji antenowej (której w polsce nie ma). W przypadku dowolnego urządzenia podłączonego np. przez HDMI, dźwięk bedzie zawsze stereo. W Twoim przypadku to bez róznicy, bo kino jest 2.1, ale dla innych to ważna informacja. Nalezy podłaczyć wtedy wyjscie audio urządzenia do wejscia kina domowego. Przy kilku urządzeniach okazuje sie, że potzrebujemy już amplitunera :(

Kolejna infomacja, bo w końcu chyba zrozumiałem o co chodzi w instrukcji obsługi jeśli chodzi o złącze SCART (EURO) - dźwiek na EURO jest ale tylko w trybie TV, lub DTV (cyfrowa telewizja antenowa). Czy ktoś z Was może to potwierdzić? Ja narazie nei sparwdzę, bo mój TV się uszkodził i jest w serwisie.


Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację i sam najlepiej sprawdzisz na własne oczy najlepiej.
W domu jest inaczej niż w oświetlonym sklepie.
 

prof2k

New member
Podzielę sięz Wami pewnymi moimi obserwacjami na temat ceny 46B7000, na przykłądzie Euro AGD.
Czekam aż cena spadnie poniżej 7k. A ponieważ i tak nie mam gotówki i chcę wziąć 30x0% raty oraz tak bardzo mi się nie pali do zmiany TV, śledzę sobie jak się zmienia cena.

Praktycznie cały czerwiec cena była na poziomie 7,5k-7,6k.
Niedawno weszła na 7999, potem 8199, a teraz kosztuje 8299 (a 46B7020 nawet 8999).
Co to za dziwne ruchy? Euro spada, więc to nie kurs waluty (chyba że kupowali po starym).
Najbardziej prawdopodobna wydaje mi się opcja, że za chwilę będzie kolejna mega promocja (np. jak w Saturnie od jutra) i lepiej wygląda obniżka o 22 czy 30% niż głupie 5%.

Jak sądzicie? :)

Pozdrawiam
Prof2k
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest nowa technologia , producent nie ma konkurencji na rynku .
Zapotrzebowanie na chude telewizory bardzo duże .
Więc zachowanie jest jak najbardziej prawidłowe. I nic się nie zmieni dopóki konkurencja nie wprowadzi podobnych modeli .
 

prof2k

New member
Kiki, to jest prawda, ale takie zachowania prezentują tylko duże sieci.
W małych sklepach, zwłaszcza internetowych, cena jest generalnie niezmienna - cały czas można kupić ten telewizor poniżej 7k.
Dlatego moim zdaniem jest to świadome zarządzanie ceną, a nie efekt braku konkurencji.

Co nie zmienia faktu, ze nawet znajome wróbelki w Samsungu przyznały, że się cieszą iż wycięli Sonego (chyba jedynego konkurenta w cienkich LEDach) z rynku :p
 
Do góry