Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

thugnigga

New member
andrzej ch63 napisał:
witam
od kilku tygodni przymierzałem się do tego modelu ,zadałem pytanie Kikiemu co kupić jako jeden z nielicznych nie otrzymałem odpowiedzi chodź dokładnie opisałem swoje warunki , w między czasie brat w niemczech korzystając z możliwości wymiany wymienił b950 na B7000 ,z tego pierwszego był niezbyt zadowolony ,a po wymianie jest podłamany , w kilku słowach mi napisał że więkrzego gówna nigdy w życiu nie miał i nak najszybciej to badziewie oddaje,przy dobrym sygnale cyfrowym bundesliga wypada mizernie jak i wszystkie kanały sportowe w hd ,ten odbiornik jedynie dobrze radzi sobie z xbox ,mianowicie chodzi o badziewną płynność obrazu przy szybkich ruchach,tak więc znowu jestem w zerowym punkcie wyjcia i pewnie będę się musiał wstrzymać z kupnem tv.

a ja po niezlych przygodach z TV ue46b7000 (miesiac w serwisie, ktory nic nie naprawil chociaz wg nich wymienili kilka czesci, reklamacja w samsungu ktory mnie olal, ponowna reklamacja w samsungu - teraz czekam na odpowiedz) ogladam ten tv i powiem tak: obraz REWELACJA, naprawdę jestem zadowolony. Zarowno Blu ray jak i x360 oraz ps3 wypalaja gałki oczne :). Jesli naprawią mi trzeszczące głosniki i poprawią cos z flashlightingiem (albo mi sie wydaje albo z czasem sie to zmniejsza) to bede zadowolony w 99%.
odtwarzanie plikow z usb jest ogromnym plusem, szkoda tylko ze plikow z DTS nie mozna odtworzyc :/
ale tak czy siak w sprzecie za taka kase nie powinno nic buczec - i to mi maja koniecznie naprawic.
 

Max123

New member
Ciekawe co daje ten nowy FW na polskiej stronie Samsunga datowany na 22 czerwca 2009?
Nie chcę wgrywać w ciemno, bo mogę stracić ustawienia kanałów wraz z nazwami z kablówki.
Proszę o opinie
 

edii2

New member
Mi moj 55" wymienili na nowy w zwazku z zle grajacymi glosnikami teraz graja juz dobrze .Widocznie w nowj produkcji juz to poprawili.
 

OLRO

New member
aro_d napisał:
Koledzy, trzy tygodnie temu kupłem UE46B7000 i w 13 dniu użytkowania się zepsuł (na ekranie zaczął się pojawiać pionowy pas szerokości ok 5 cm. Odwiozłem TV do sklepu(na szczęscie MM) i poprosiłem o wymianę na nową sztukę. Ponieważ nie mieli aktualnie 7000 wymieniłem na 8000 za dopłatą.

Moje spostrzeżenia jak i w 7000 są podobne, system 200 hz to lipa jakich mało. kombinuję z różnymi ustawieniami i obraz nadal nie ejst zadowalający. Mam C+ HD i odtwarzacz Blue-Ray i niestety system nie radzi sobie z przetwarzaniem obrazu w dynamicznych scenach. Uaktualniłem firmware i myślałem że coś się poprawi ale nadal kicha. Wokół postaci przy działąniu systemu 200 hz pojawia się jakby rozmyta otoczka i podąża ona wraz z postacią, przy dynamicznych scenach np bieg przez las obraz się rozmazuje i skacze a telewizor nie wyrabia.

Czy macie jakieś rady, jakieś sprawdzone ustawienia?

Sprawdź przy całkowicie wyłączonym 200 Hz lub w ustawieniu niskim.
Często technologia ta bardziej przeszkadza (zakłócenia), niż pomaga w oglądaniu dynamicznych scen.
 

wojsoft

New member
Wgrywanie firmware

Max123 napisał:
Ciekawe co daje ten nowy FW na polskiej stronie Samsunga datowany na 22 czerwca 2009?
Nie chcę wgrywać w ciemno, bo mogę stracić ustawienia kanałów wraz z nazwami z kablówki.
Proszę o opinie

Właśnie podczas wgrywania firmware jak zobaczyłem że mi wceiło wszystkie kanały to mnie trafiło.
Czy jest jakaś możliwość zapisania ustawień kanałów i inne paramety w pamięci czy jak?
Zwróciłem też uwagę że chyba na jedynce mam małe opóźnienie głosu względem obradu. Czym to może być spowodowane, czy może na to wpływać słaby sygnał jedynki?

Pozdrawiam
Wojtek
 

lisekg

New member
wojsoft napisał:
Właśnie podczas wgrywania firmware jak zobaczyłem że mi wceiło wszystkie kanały to mnie trafiło.

Pozdrawiam
Wojtek

Wgrałem oprogramowanie na 40B7000 z końcówką ......106 i nic mi nie wcieło.... miałem poprzednio ....103 :cool: więc to dziwne...

Zmian nie widzę :rolleyes: - nie pamientam czy był na dole na pasku opis do funkcji.... ale teraz jest :)
 

lisekg

New member
w_brat napisał:
UE40B7000 koniec ....006 Opisy funkcji na dole paska to chyba najistotniejsze zmiany "nowego oprogramowania".

Ale widze że już jest nowsze oprogramowanie:

T-CHU7DEUC 1006.0 ( to wgrałem )
T-CHU7DEUC 2004 ( to sie pokazało ) :confused:
 

mari_p

New member
lisekg napisał:
Ale widze że już jest nowsze oprogramowanie:

T-CHU7DEUC 1006.0 ( to wgrałem )
T-CHU7DEUC 2004 ( to sie pokazało ) :confused:
Ja wgrałem FW 2004 i nic specjalnego nie zauważyłem. Standardowo wywala youtube na rzecz yahoo.
 

w_brat

New member
Wg mnie FM o numerze 2009/06/04_002004 nie wniósł w moje życie nic nowego poza wycięciem wszystkich kanałów (niezła zabawa aby je poustawiać) i usunięciu mojego kraju z listy widgetów oraz usunięciu youtube. Nietknięte pozostały USTAWIENIA. Po godzinie powrót do 2009/04/14_001006 i rozczarowanie brak youtube. Jak je przywrócić ? Co pocieszające na obu FM EDIMAX śmiga.
 
Ostatnia edycja:

mari_p

New member
w_brat napisał:
Wg mnie FM o numerze 2009/06/04_002004 nie wniósł w moje życie nic nowego poza wycięciem wszystkich kanałów (niezła zabawa aby je poustawiać) i usunięciu mojego kraju z listy widgetów oraz usunięciu youtube. Nietknięte pozostały USTAWIENIA. Po godzinie powrót do 2009/04/14_001006 i rozczarowanie brak youtube. Jak je przywrócić ? Co pocieszające na obu FM EDIMAX śmiga.
Funkcja plug & play i wróci.
 

Krzychu1

New member
Prośba ... :eek:k:
Czy mógłby ktoś wrzucić linka do strony z której można pobrać software do 40B700, ,,,,, bo szukam... i coś nie mogę znaleźć... :???:
Z góry thx.
 

wojsoft

New member
mari_p napisał:
Funkcja plug & play i wróci.

Czy ta funkcja po wcięciu kanałów przywraca je ponownie czy tylko wykonuje ponowne odszukanie kanałów.
Odszukać kanały nie problem, gorzej zrobic wszystkie opisy i poustawiać je tak jak były przedtem.
To jak ktoś wie niech powie co robi plug&play?

Pozdrawiam
Wojtek
 

bembenek

New member
w_brat napisał:
Wg mnie FM o numerze 2009/06/04_002004 nie wniósł w moje życie nic nowego poza wycięciem wszystkich kanałów (niezła zabawa aby je poustawiać) i usunięciu mojego kraju z listy widgetów oraz usunięciu youtube. Nietknięte pozostały USTAWIENIA. Po godzinie powrót do 2009/04/14_001006 i rozczarowanie brak youtube. Jak je przywrócić ? Co pocieszające na obu FM EDIMAX śmiga.


Najważniejsza zmiana jaką znalazłem to to że można w miarę płynnie przewijać duże pliki mkv. Wróciło youtube i pojawiła się wtyczka pogodowa
 

w_brat

New member
Sofcik podają na oficjalnej stronie SAMSUNGA wraz z instrukcją jak go zmodyfikować. Jest jeszcze taki nowy bajerek. Jak nacisnąć na pilocie info to kierunkami góra dół można przeglądać kanały i je sobie zatwierdzać w razie co. A może w starym tego nie zauważyłem. Wtyczkę pogodowa miałem i na starym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry