Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

garibaldi

Member
Witam
Ja na chwilę odejdę pytaniem z bieżącego wątku. Chce kupić TV z serii 7k bądź 8k - 46 cali. Dręczy mnie problem padniętych pikseli które mogą się pojawić na początku. W MM powiedzieli mi że mogę podłączyć to TV swojego laptopa i przez pół dnia go testować. Jednak na allegro mogę kupić znacznie taniej te same modele ale bez możliwości sprawdzenia matrycy. Poza tym w MM powiedzieli mi że do 2 tyg mogę oddać TV jak coś zauważę i mi dadzą następny egzemplarz z magazynu od ręki.
Mam więc takie pytanie - czy martwe,hot, sub, piksele często się zdarzają w tych telewizorach ?? Mieliście jakieś problemy z tym związane ??

P.S. Ostatnio kupowałem monitor NECa 26 cali do komputera na ISP - i dopiero trzeci egzemplarz przywieziony z magazynu miał tylko drobne uszkodzenie niebieskiego kryształku w samym rogu - reszta po kilka martwych czy uszkodzonych w obrębie środka. Dlatego trochę się uczuliłem na to.
 

toms83qwe19

New member
garibaldi napisał:
Witam
Ja na chwilę odejdę pytaniem z bieżącego wątku. Chce kupić TV z serii 7k bądź 8k - 46 cali. Dręczy mnie problem padniętych pikseli które mogą się pojawić na początku. W MM powiedzieli mi że mogę podłączyć to TV swojego laptopa i przez pół dnia go testować. Jednak na allegro mogę kupić znacznie taniej te same modele ale bez możliwości sprawdzenia matrycy. Poza tym w MM powiedzieli mi że do 2 tyg mogę oddać TV jak coś zauważę i mi dadzą następny egzemplarz z magazynu od ręki.
Mam więc takie pytanie - czy martwe,hot, sub, piksele często się zdarzają w tych telewizorach ?? Mieliście jakieś problemy z tym związane ??

P.S. Ostatnio kupowałem monitor NECa 26 cali do komputera na ISP - i dopiero trzeci egzemplarz przywieziony z magazynu miał tylko drobne uszkodzenie niebieskiego kryształku w samym rogu - reszta po kilka martwych czy uszkodzonych w obrębie środka. Dlatego trochę się uczuliłem na to.

Często może i się nie zdarzają, ale niestety trzeba się z tym liczyć. Ale skoro w MM możesz wymienić w ciągu 2 tygodni, to chyba to będzie lepszy wybór. Piksele moga się pojawić po kilkunastu godzinach, w cięższych przypadkach nawet po kilkuset. Testowanie w ciągu dnia nie daje dużej pewności.

No tak, Nec 2690WUXi. Monitory świetne, ale panel produkcji LG.Philips gdzie nie przejmuja się kontroli jakości. Bez selekcji to się do tych monitorów nie podchodzi. Chyba że chce się pobawić z odsyłaniem. ;)
 

Max123

New member
Nareszcie, dzisiaj dołożono w nowym widgecie funkcję przeszukiwania serwisu YouTube. Polecam wyszukanie i załadowanie pełnometrażowego filmu pt. HOME (FR)

Szkoda, że przy okazji nie dołożono w serwisie pogodowym kolejnych dużych miast.
 

Vipolo1

New member
Współpraca z Cyfrowy Polsat

Czy ma ktoś z Was UE46b6000 podłączony do cyfrowego polsatu? jak wrażenia warto wziąść cyfrowy polsat do tego TV? z góry dziękuję za opinie.
 

w_brat

New member
W domu mam tylko Mac Os i Linux (taki dziwak jestem) chipset Ralink RT2860. Ale wszystko pod USB powinno ciągnąć chyba. Skąpstwo matką wynalazków. Jak nie wykryje karty to nic się nie stanie.
 
Ostatnia edycja:

aro_d

New member
Koledzy, trzy tygodnie temu kupłem UE46B7000 i w 13 dniu użytkowania się zepsuł (na ekranie zaczął się pojawiać pionowy pas szerokości ok 5 cm. Odwiozłem TV do sklepu(na szczęscie MM) i poprosiłem o wymianę na nową sztukę. Ponieważ nie mieli aktualnie 7000 wymieniłem na 8000 za dopłatą.

Moje spostrzeżenia jak i w 7000 są podobne, system 200 hz to lipa jakich mało. kombinuję z różnymi ustawieniami i obraz nadal nie ejst zadowalający. Mam C+ HD i odtwarzacz Blue-Ray i niestety system nie radzi sobie z przetwarzaniem obrazu w dynamicznych scenach. Uaktualniłem firmware i myślałem że coś się poprawi ale nadal kicha. Wokół postaci przy działąniu systemu 200 hz pojawia się jakby rozmyta otoczka i podąża ona wraz z postacią, przy dynamicznych scenach np bieg przez las obraz się rozmazuje i skacze a telewizor nie wyrabia.

Czy macie jakieś rady, jakieś sprawdzone ustawienia?
 

andrzej ch63

New member
witam
od kilku tygodni przymierzałem się do tego modelu ,zadałem pytanie Kikiemu co kupić jako jeden z nielicznych nie otrzymałem odpowiedzi chodź dokładnie opisałem swoje warunki , w między czasie brat w niemczech korzystając z możliwości wymiany wymienił b950 na B7000 ,z tego pierwszego był niezbyt zadowolony ,a po wymianie jest podłamany , w kilku słowach mi napisał że więkrzego gówna nigdy w życiu nie miał i nak najszybciej to badziewie oddaje,przy dobrym sygnale cyfrowym bundesliga wypada mizernie jak i wszystkie kanały sportowe w hd ,ten odbiornik jedynie dobrze radzi sobie z xbox ,mianowicie chodzi o badziewną płynność obrazu przy szybkich ruchach,tak więc znowu jestem w zerowym punkcie wyjcia i pewnie będę się musiał wstrzymać z kupnem tv.
 

rendar

New member
zapewne Twoj brat nie ma zielonego pojecia o kalibracji tv przed uzyciem, ale o wszystkim tu juz bylo...
ja nie zauwazylem braku plynnosci ani w tv hd ani na bluray

mari p - czy opcja cyfrowa redukcja czegos tam jest wlaczona, czy nie, bo przy dobrej jakosci sygnale powoduje efekt ducha


odkrylem dzis pewna ciekawostke, moze jeszcze o tym nie bylo i pomoze paru osobom, chodzi mianowicie o dopasowanie napisow do filmu, czasem zdarzalo sie, ze napisy mimo ze na kompie jest git na tv rozjezdzaly z sie kazda minuta coraz bardziej, dotyczy to glownie filmow o wspolczynnku fps 25, zmiana wspolczynnika fps napisow na 23,976 sprawia, ze nie ma efektu rozjezdzania (dotyczy tylko odwarzania na tv), narazie sprawdzone na jednym filmie, format avi i dziala, jesli ktos przetestuje i mu zadziala to dajdzie znac

pzdr
 
Ostatnia edycja:

mari_p

New member
andrzej ch63 napisał:
witam
od kilku tygodni przymierzałem się do tego modelu ,zadałem pytanie Kikiemu co kupić jako jeden z nielicznych nie otrzymałem odpowiedzi chodź dokładnie opisałem swoje warunki , w między czasie brat w niemczech korzystając z możliwości wymiany wymienił b950 na B7000 ,z tego pierwszego był niezbyt zadowolony ,a po wymianie jest podłamany , w kilku słowach mi napisał że więkrzego gówna nigdy w życiu nie miał i nak najszybciej to badziewie oddaje,przy dobrym sygnale cyfrowym bundesliga wypada mizernie jak i wszystkie kanały sportowe w hd ,ten odbiornik jedynie dobrze radzi sobie z xbox ,mianowicie chodzi o badziewną płynność obrazu przy szybkich ruchach,tak więc znowu jestem w zerowym punkcie wyjcia i pewnie będę się musiał wstrzymać z kupnem tv.
No cóż, postaram się coś podpowiedzieć. Mam 46b7000, dotychczas miałem lcd32lg i na początku moje wrażania nie były do końca pozytywne - głównie za sprawą efektu ducha i białych plam. Ustawiłem parametry obrazu, duch nie zniknął, ale na dodatkową korzyść przemawiają do mnie pozostałe funkcje multimedialne tego tv. W sieci mam zewnętrzny dysk (dvico) i kompa, więc oglądanie filmów / muzyki jest banalne. Wcześniej pisano wiele o dźwięku - potwierdzam do bani, ale jeśli kogoś stać na ten tv to pewnie na sprzęt av również, nie przemawia nawet do mnie argument, że ktoś ma dzieci to nie może sobie pozwolić na kino domowe (a bezprzewodowy sprzęt nie istnieje?). Jeśli chodzi o obraz hd to z całego czasu poświęconego na oglądanie tv ok 90% mam w hd (również mecze) i nie zauważyłem problemów z odbiorem - :hmm:możliwe że jestem w pewnym zakresie ślepy. BR na tym tv jest jak kryształ (duża różnica do lcd32) i dodatkowo głębia czerni. Czytając te forum od początku stwierdzam (również zwróciłem na to niedawno uwagę w sklepie), że moją dobrą decyzją był zakup tego tv, głównie dlatego, że wziąłem go z wystawy. Bywa tak, że sprzedawca otrzymuje do prezentacji oddzielny model - zwróć na to uwagę :eek:k:. I najważniejsze - oglądanie nagrań z mojej kamerki (taka malutka :D). Wrzucam na dvico i szczena na podłodze. Oczywiście każdy chwali swoje, ale jest to również kwestia gustów o których się nie rozmawia.
Aktualnie pracuję nad przesyłem bez kabla sygnału hd (przy okazji ktoś próbował przez wifi n?)
 

mari_p

New member
rendar napisał:
mari p - czy opcja cyfrowa redukcja czegos tam jest wlaczona, czy nie, bo przy dobrej jakosci sygnale powoduje efekt ducha

Jest wyłączone i zbytnio nie pomaga.

Jeśli chodzi o napisy to trzeba wpisywać - pomaga.
 

surfer

New member
Masaii napisał:
Zrodlo informacji, ze mozna to kupic w Euro? jezeli faktycznie jest, chetnie kupie i przetestuje;-)

rgds
m

jest też w Saturnie - koszt 329. Wg sprzedawców umożliwa tylko dostęp do serwisów Samsunga, czyli Youtobe/Yahoo oraz pogody, nie pozwala na dostęp do pozostałych zasobów netu. Nie sprawdziłem bo wydanie 3 stów i brak możliwości zwrotu mnie zniechęciło, więc powtarzam opinie sprzedawców.
 

pitek1970

New member
w_brat napisał:
Dzień dobry. Jestem zielony na tym forum. Od niedawna posiadam telewizor UE40B7000. Po udanych próbach łączy się bez problemów z routerem Dlink przez adapter EDIMAX EW-7718U. I mam dostęp do netu. Zachęcam do eksperymentów z posiadanymi kartami bezprzewodowymi na USB. Czyli niekoniecznie potrzeba Samsung WIS09ABGN Wireless LAN Adapter.
Mam pytanie dotyczące adaptera Edimax-a EW 8817UN. Czy Twoj telewizor wykrył to urządzenie automatycznie, czy też dogrywałeś do telewizora jakieś oprogramowanie. Ja u siebie nie mam żadnej reakcji na telewizorze po włączeniu edimax-a, po prostu tv nie widzi adaptera. Moj TV to 46A856.
 

bary

New member
rendar napisał:
odkrylem dzis pewna ciekawostke, moze jeszcze o tym nie bylo i pomoze paru osobom, chodzi mianowicie o dopasowanie napisow do filmu, czasem zdarzalo sie, ze napisy mimo ze na kompie jest git na tv rozjezdzaly z sie kazda minuta coraz bardziej, dotyczy to glownie filmow o wspolczynnku fps 25, zmiana wspolczynnika fps napisow na 23,976 sprawia, ze nie ma efektu rozjezdzania (dotyczy tylko odwarzania na tv), narazie sprawdzone na jednym filmie, format avi i dziala, jesli ktos przetestuje i mu zadziala to dajdzie znac
pzdr
Eeee tam, nie ma co kombinować. Napisy trzeba przekonwertować od razu z formatu czasowego na klatkowy i to wszystko. Cała operacja to kilkanaście sekund mając pod ręką np. SubEdit player.
 

rendar

New member
bary,

wiadomo, ze napisy musza byc w formacie klatkowym, bo inaczej nie odczyta ich tv, chodzi o wspolczynnik fps, a ten najczesciej wystepuje w 2 wersjach 23,976 i 25,000, zeby napisy sie nie rozjezdzaly powinien zawsze byc 23,976 dla pliku napisow, do poprawienia w programie subedit na przyklad,
sprawdzilem juz na kilku plikach avi i dziala,
 
Do góry