Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

ork10

New member
Skoro o kodowaniu, to ja jeszcze zapytam jak i na co przerobić płyty dvd na jakiś format, który można zapisać na dysku i podłączyć do naszych samsungów? Oczywiści bez utraty jakości obrazu.
 

marekpora

New member
b6000 - porażka

Miałem przyjemość a raczej nieprzyjemność posiadania przez 2 tygodnie tego tv. Niestety nie wiele dobrego da sie o nim powiedzieć. Dźwięk - poprostu go nie ma a raczej jest coś co przypomina radyjko na działce do tego zamknięte w altance. Dźwięk płytki, zero dynamiki, wysokie tony przesycone, bass jest i słychać go razem z trzeszczącą, rezonującą obudową, generalnie porażka aż przykro słuchać. Obraz - jest w dzień nawet da sie oglądać. A tak poważnie to kolejna porażka, temperatura obrazu aż mrozi, zimna niebieskawa paleta praktycznie uniemoliwia naturalny odbiór, brak palety szarych kolorów i tonacji czerni, wszystko wyświetlane jest jako czarne plamy, przykładowo człowieka w czarnym garniturze w pasy widać jako jednolita czarną plamę, nawet rękawy nie odcinają się od reszty ubrania. Kolejna porażka to EDGE LED wymyślona tylko po to by samsung mial najcieńszy tv, co z resztą widać w reklamach i po nic wiecej. Jeśli chodzi o jakość obrazu to krok wstecz w stosunku to SMART LED, przebijające mleczne podświetlenie na rogach, mleczne plamy na środku matrycy to tylko nie które aspekty dramatu, do tego obraz który rozjasnia sie i ściemnia bez naszej kontroli, jak by jakiś mały złośliwy gnom bawił się pilotem i ciągle robił nam na złość, a wszytsko po to by ukryć tragicznie wykonane podświetlenie matrycy. Reasumując w nocy nie da sie tego oglądać a w dzień jest nie wiele lepiej. To chyba propozycja samsunga dla rodziców szukających superpłaskiego telewizora dla dziecka do oglądania bajek i ulicy sezamkowej. Naprawdę odradzam każdemu kto ceni jakość obrazu, szkoda nerwów, czasu i pieniędzy. Jeśli już samsung to tylko SMART LED.
 

ork10

New member
A próbował kolega wykalibrować obraz? Ja jak pierwszy raz włączyłem tv to też nie byłem zaczwycony, ale po kilkudniowej zabawie z pilotem poustawiałem sobie i obraz jest ok, co do dźwięku to masz całkowitą rację i z powodu tych rezonansów oddaję tv do serwisu, oczywiście jak nic to nie da to oddaję tv i tyle.
 

janosh

New member
Ludzie A Kto Kupuje Telewizor Dla Jego Dzwieku Bez Przesady Juz Od 5 Lat Praktycznie Nieurzywam Dzwieku Z Telewizora Tylko Jakies Kino Domowe Z Dobrym Dzwiekiem Tyle Na Temat
Jeszcze Jedno Zaloze Sie Ze Najbardziej Krytykuja Ci ,co Widzieli Telewizor W Sklepie I Sprzedawca Dal Im Pilota Na 5 Minut
Tez Mialem Jakies Problemy Z Tym Tv Ale Wymienilem Na Nowy I Jest Ok ,tak Jak Ktos Wczesniej Pisal To Jest Tylko Technologia I Nigdy Niebedzie Doskonala ,zawsze Znajda Sie Jakies Wady Dla Jednych Bardziej A Dla Drugich Mniej Istotne
Pozdrawiam Wszystkich Zadowolonych I Mniej Zadowolonych Wlascicieli Tv Led Seria Ue40b7000
 

megon

New member
osobiscie jestem bardzo zadowolony z tego tv. Dzwięk mam podłączony do amplitunera z zestawem kolumn B&W - jeśli ktoś oczekuje, że tv zagra jak zestaw 5.1 w drewnianych obudowach i dużej pojemności - to będzie wiecznie krytykował jakość wykonania - tego nie da się osiągnąć. Moim drugim telewizorem jest plazma Philipsa - prawda jest taka, że Samsung bardziej mi odpowiada pod kątem multimedialnym. Wspomniany LED podłączony jest do sieci domowej - obraz leci bezposrednio z dysku laptopa. Funkcjonalność jest ogromna. Dla mnie bomba - jesli miałbym kupić ponownie wybrałbym ponownie ten model.
 

ork10

New member
janosh napisał:
Ludzie A Kto Kupuje Telewizor Dla Jego Dzwieku Bez Przesady Juz Od 5 Lat Praktycznie Nieurzywam Dzwieku Z Telewizora Tylko Jakies Kino Domowe Z Dobrym Dzwiekiem Tyle Na Temat
Jeszcze Jedno Zaloze Sie Ze Najbardziej Krytykuja Ci ,co Widzieli Telewizor W Sklepie I Sprzedawca Dal Im Pilota Na 5 Minut
Tez Mialem Jakies Problemy Z Tym Tv Ale Wymienilem Na Nowy I Jest Ok ,tak Jak Ktos Wczesniej Pisal To Jest Tylko Technologia I Nigdy Niebedzie Doskonala ,zawsze Znajda Sie Jakies Wady Dla Jednych Bardziej A Dla Drugich Mniej Istotne
Pozdrawiam Wszystkich Zadowolonych I Mniej Zadowolonych Wlascicieli Tv Led Seria Ue40b7000

Kolego nie można mierzyć wszystkiego swoją miarą. Dałem 7 tys za tv i nie chce słuchać jakiegoś buczenia, nie zależy mi na dobrym dźwięku, ale są jakieś rezonansy i tego nie mogę słuchać. Kino domowy to świetna rzecz, ale pewnie nie masz małych dzieciaków wśród tych swoich kolumn, wiec nie każdy może mieć tak jak Ty. Szacunek.
 

skoczk00

New member
Czy moze ktos w koncu mi pomoc z ta kalibracja...
-jak ustawie na film z wytycznymi z posta kilka stron wczesniej to na grach jest za ciemno, kolory sa dosyc zimne
-jezli ustawie tak ze wydaje sie ok, po dluzszym czasie zaczyna bolec glowa
-no i te ciemniejsze ciut rogi (w momencie ustawienia na film widac to mniej ale jednak widac, da sie cos z tym zrobic)
dzieki
 

janosh

New member
ork10 napisał:
Kolego nie można mierzyć wszystkiego swoją miarą. Dałem 7 tys za tv i nie chce słuchać jakiegoś buczenia, nie zależy mi na dobrym dźwięku, ale są jakieś rezonansy i tego nie mogę słuchać. Kino domowy to świetna rzecz, ale pewnie nie masz małych dzieciaków wśród tych swoich kolumn, wiec nie każdy może mieć tak jak Ty. Szacunek.

OK.TAK SIE SKLADA ZE MAM WLASNIE MALENSTWO 9 MIESIECZNE
WRACAJAC DO TEMATU TO FAKT JAK WSPOMNIALES DZWIEK JEST OKROPNY MOJ TELEFON MA LEPSZY ALE TAK JAK WSPAOMNIALEM NIE BEDZE SIE POTARZAL .......
NATOMIAST WEDLUG MOJEGO ODCZUCIA OBRAZ JEST NAPRAWDE NIEZLY ,PO MALEJ KALIBRACJI
PIEC LAT TEMU KUPILEM PIERWSZEGO LCD I TO BYLA PORAZKA ,W SKLEPIE TAK PIEKNIE ODBIERAL A W DOMU MASAKRA WYMIENILEM NA INNY TO SAMO ,SPRZEDALEM PO 2 MIESACACH STWIERDZAJAC ZE LCD TO TOTALNE BADZIEWIE CZERN GRANATOWA CZERWONY PRAWIE JAK ROZ
A ZIELONY OCZY CHCIAL WYPALIC.KUPILEM PLAZME I TEZ MIALA SWOJE WADY OCZYWISCIE NIEWSPOMINAJAC O POBORZE PRODU PRAWIE 200 euro co 2 miesiace
NO ALE CZERN CZERWIEN ITD OK
DOPIERO JAK KUPILEM WLASNIE WYZEJ WYMIENIONY MODEL TV TO BYLEM WRECZ W SZOKU ZE LCD MOZE MIEC NAPRAWDE NIEZLY OBRAZ ,POWIEDZIALBYM ZE DUZO LEPSZY OD MOJEJ JUZ KILKULETNIEJ PLAZMY
OCZYWISCIE ZE OBRAZ NIE JEST IDEALNY JAK ZRESZTA NA KAZDYM TV ,NIE MA IDEALOW
WEDLUG MOJEGO ODCZUCIA MOZNA COS DOBREGO ZNALESC W TYM TV
CENA NO COZ JEST DOSC WYSOKA ALE TO NORMALNE NOWY MODEL ITD.....
ZAWSZE MOZNA POCZEKAC 6 MIESIECY I KUPIC TV ZA 60% CENY
TAK Z CIEKAWOSCI SPYTAM NA JAKI TV KOLEGA WYMIENIL
POZATYM KAZDY MA PRAWO DO SWOJEGO ZDANIA NA TEN TEMAT
TO JEST MOJE

POZDRAWIAM SZACUNEK
 

bluray

Banned
W Saturnie (Wawa - Arkadia) Samsung wystawia na ogromnej expozycji 55" B7000 po 12k.
W tym celu usunięto 200Hz Soniaki.
Nie ma obecnie nic lepszego na rynku.
To po prostu widać gołym okiem.
 

mari_p

New member
nieobsługiwalny format

Witam,
Po wgraniu nowego firmware do 46b7000 nie odczytuje mi filmów z kompa (bezprzewodowo). Twierdzi, że nieobsługiwalny format. Nagrałem film na pena i bez problemu. Ktoś wie o co chodzi? Czy mam wgrać stary firm?:(
Jeśli tak to proszę o podpowiedź jak wgrać poprzedni firm?
 

Krzychu1

New member
mari_p
... a gdzie kupiłeś i za ile ... :?::?::?: >>> Samsung WIS09ABGN Wireless LAN Adapter <<< ... bo bez tego nie ruszysz... ;)
... podobno w EUROAGD są po 329zł...
Ciekawe czy ktoś już zakupił i testował... :?:
 

ork10

New member
mari_p napisał:
Witam,
Po wgraniu nowego firmware do 46b7000 nie odczytuje mi filmów z kompa (bezprzewodowo). Twierdzi, że nieobsługiwalny format. Nagrałem film na pena i bez problemu. Ktoś wie o co chodzi? Czy mam wgrać stary firm?:(
Jeśli tak to proszę o podpowiedź jak wgrać poprzedni firm?

Nie robiłem jeszcze aktuaslizacji, ale zobacz do instrukcji img_5_1_7, wynika z niej, że stara wersja jest zapisana i można do niej wrócić. jeśli tak jest i Ci sie uda daj znać, bo bardzo mnie to ciekawi.
 

mari_p

New member
Krzychu1 napisał:
mari_p
... a gdzie kupiłeś i za ile ... :?::?::?: >>> Samsung WIS09ABGN Wireless LAN Adapter <<< ... bo bez tego nie ruszysz... ;)
... podobno w EUROAGD są po 329zł...
Ciekawe czy ktoś już zakupił i testował... :?:
Nigdzie nic nie kupowałem. Podłączyłem tv kablem lan do routera i wszystko działało bez zarzutu tzn. łączyłem się z tv poprzez router i filmy odpalały, a teraz krzyczy że nieobsługuje formatu...
 

mari_p

New member
ork10 napisał:
Nie robiłem jeszcze aktuaslizacji, ale zobacz do instrukcji img_5_1_7, wynika z niej, że stara wersja jest zapisana i można do niej wrócić. jeśli tak jest i Ci sie uda daj znać, bo bardzo mnie to ciekawi.
Faktycznie jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji w pozycji aktualizacja oprogramowania... Niestety nadal nie rozpoznaje żadnego z kodeków, ale wydaje mi się że problem nie jest po stronie tv tylko routera. Dziwnie się zachowuje, bo np. od jakiegoś czasu nie mogę się połączyć z zewnętrznym dyskiem.
Przy okazji może ktoś miał już jakieś "jazdy" z "Belkin N1 vision"? (ja w wifi się nie wyznaję...:twisted:)
 

wojtiq

New member
Jaki wybrać? UE46B7000 czy LE46A956

Witam!

Od mniej więcej 9 miesięcy zbieram si do zakupu telewizora.
Mam zamiar wydać do 7tyś. zł.
Początkowo myślałem o LE46A956 ale na rynku pojawił się UE46B7000.
W tym pierwszym spodobała mi się technologia Smart LED ale za tym nowszym przemawia niskie zużycie energii i smukła obudowa. Z kolei w UE46B7000 brak Smart LED'a no i jeszcze dochodzą głosy, że nierówno podświetla.
Mam teraz niezły dylemat, co wybrać?
Może ktoś z forumowiczów może mi pomóc w dokonaniu wyboru?
 

w_brat

New member
Dzień dobry. Jestem zielony na tym forum. Od niedawna posiadam telewizor UE40B7000. Po udanych próbach łączy się bez problemów z routerem Dlink przez adapter EDIMAX EW-7718U. I mam dostęp do netu. Zachęcam do eksperymentów z posiadanymi kartami bezprzewodowymi na USB. Czyli niekoniecznie potrzeba Samsung WIS09ABGN Wireless LAN Adapter.
 

Masaii

New member
Krzychu1 napisał:
mari_p
... a gdzie kupiłeś i za ile ... :?::?::?: >>> Samsung WIS09ABGN Wireless LAN Adapter <<< ... bo bez tego nie ruszysz... ;)
... podobno w EUROAGD są po 329zł...
Ciekawe czy ktoś już zakupił i testował... :?:

Zrodlo informacji, ze mozna to kupic w Euro? jezeli faktycznie jest, chetnie kupie i przetestuje;-)

rgds
m
 

w_brat

New member
Tylko, że EDIMAX EW-7718Un kosztuje 100 PLN a Samsung WIS09ABGN Wireless LAN Adapter 300 PLN. Z opisu Samsunga wynika że to zwykła karta sieciowa bezprzewodowa USB, a więc teoretycznie nie ma co przepłacać. Puki co EDIMAX u mnie działa zajefajnie.
 
Do góry